Venus Williams | Celebwiki.cz

Venus Williams

Datum narození: 17. 6. 1980
Místo narození: Lynwood, Kalifornie, USA
Váha: 72 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenistka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Venus Williams je legendární americká profesionální tenistka, někdejší světová jednička, několikanásobná grandslamová vítězka a olympijská šampionka.

Venus Williams, celým jménem Venus Ebony Starr Williams, je profesionální tenistkou od 31. října 1994. Je známá svým silovým pojetím hry, dokáže hrát na obou koncích dvorce a drží rekord v nejrychlejším podání v ženském tenise - 209 km/h. Druhé nejrychlejší podání patří její sestře Sereně (207 km/h). Specializuje se na travnaté povrchy.

Venus Williams se stala singlovou světovou jedničkou poprvé 25. února 2002 a deblovou 7. června 2010 a se svou sestrou vládly světovému tenisu. V singlu Venus vyhrála pětkrát Wimbledon a dvakrát US Open, na Australian a French Open došla do finále. Je majitelkou olympijského zlata ze Sydney 2000, a vítězkou Turnaje mistryň. Ve čtyřhře je držitelkou kariérního Grand Slamu a trojnásobnou olympijskou vítězkou (2000, 2008, 2012). Venus Williams je na historickém 2. místě, co se výdělku týče. Doposud vydělala přes 25 milionů dolarů.

Od roku 1998 do podzimu 2013 proti sobě sestry Williamsovy na okruhu WTA odehrály 24 vzájemných zápasů, z nichž čtrnáct vyhrála Serena. Osmkrát se utkaly ve finále Grand Slamu, z toho šestkrát triumfovala Serena. Mezi French Open 2002 a Australian Open 2003 vzájemně odehrály všechna čtyři grandslamová finále, poprvé se v otevřené éře probojovali do čtyř za sebou jdoucích grandlsamových finále dva stejní tenisté.  

Venus Williams vede vlastní společnost navrhující interiéry V Starr Interiors, která má sídlo v Jupiteru na Floridě. Firma navrhla například studio pro televizní program Tavis Smiley Show na stanici PBS a vytvořila také design bydlení sportovců, který byl součástí kandidatury New Yorku na pořádání letních olympijských her 2012.

 

Články o celebritě

Nosíš smůlu! Vévodkyně Meghan to schytala kvůli Sereně, prohrála všechna finále Nosíš smůlu! Vévodkyně Meghan to schytala kvůli Sereně, prohrála všechna finále Raději by už neměla jezdit. Vévodkyně Meghan Markle. Vyrazila z Londýna do New Yorku, aby mohla být ... číst článek
15letá hráčka vyřadila svůj idol. Patří mezi hrstku lidí, které sleduje Federer 15letá hráčka vyřadila svůj idol. Patří mezi hrstku lidí, které sleduje Federer Zápas nejmladší a nejstarší singlistky letošního Wimbledonu skončil senzační výhrou teprve 15leté Co... číst článek
Los Wimbledonu: Na koho jdou Češky či Berdych, semifinále Federer - Nadal? Los Wimbledonu: Na koho jdou Češky či Berdych, semifinále Federer - Nadal? České tenistky jsou znovu mezi favoritkami grandslamu. V lednu hrála finále Australian Open Petra Kv... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Romelu Lukaku
Romelu Lukaku
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Jiří Hanzlík
Jiří Hanzlík
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář
zobrazit profil Martin Nečas
Martin Nečas