Tomáš Zonyga | Celebwiki.cz
Tomáš Zonyga

Tomáš Zonyga

Přezdívka: Zony
Profese: parkurista, lektor tohoto sportu

Související celebrity

Životopis

Sportovec Tomáš Zonyga se během chvilky stal mediální hvězdou, když jej v srpnu 2019 paparazzi vyfotili po boku Lucie Vondráčkové na Letišti Václava Havla.

Od malička měl Tomáš Zonyga rád pohyb a sporty obecně. Osm let hrál fotbal. Kromě parkouru, jemuž propadl roku 2008, se také věnoval trénování atletiky.

O TOMÁŠI ZONYGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po Masarykově střední škole Letovice byl Tomáš Zonyga přijat na Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na padákové sporty a lezení.

Působil jako trenér v několika zemích Evropy, např. v Německu, na Slovensku nebo v Dánsku, kde Tomáš Zonyga, přezdívaný Zony, absolvoval čtyřměsíční kurz se zaměřením na parkour.

Pracoval jako lektor pro Parkour.org a poté ve společnosti Zohir. Tomáš Zony Zonyga založil parkourovou značku oblečení Zerker. Na YouTube je k vidění řada jeho videí zejména právě s parkourovou tematikou a je též spoluautorem příručky pro provozování tohoto sportu.

Do hledáčku médií se Tomáš Zonyga dostal po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové, když se v srpnu 2019 objevily snímky ze společného odbavování na pražském letišti před cestou do Kanady. Spekulace, zda se o 13 let mladší sportovec stal jejím novým milým, na sebe nenechaly dlouho čekat.

 

Články o celebritě

Fešák z letiště o novém svalovci Vondráčkové: Bude to mít těžké! Fešák z letiště o novém svalovci Vondráčkové: Bude to mít těžké! Žádný parkourista Tomáš Zonyga (26), který se po boku Lucie Vondráčkové (39) objevil na letišti, ale... číst článek
Jen chlapy z ledu nebo trávníku: Vondráčková měla jen sportovce, až na jednu výjimku! Jen chlapy z ledu nebo trávníku: Vondráčková měla jen sportovce, až na jednu výjimku! Zpěvačka Lucie Vondráčková (39) sice není mezi českými celebritami známa jako žena, která by často s... číst článek
Zonyga o novém svalovci Vondráčkové:  Bude to mít těžké! Zonyga o novém svalovci Vondráčkové: Bude to mít těžké! Žádný parkourista Tomáš Zonyga (26), který se po boku Lucie Vondráčkové (39) objevil na letišti, ale... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Stokláska
Jan Stokláska
zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger
zobrazit profil Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch
zobrazit profil Martin Berkovec
Martin Berkovec
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera