Ondřej Pavelec

Datum narození: 31. 8. 1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Rulík o nominaci: Máme mladý tým. Ročník 2002? Nevím, kde je problém Rulík o nominaci: Máme mladý tým. Ročník 2002? Nevím, kde je problém Za dvanáct dnů Češi vstoupí do odloženého mistrovství světa hráčů do 20 let. Ve čtvrtek večer po pří... číst článek
Dva gólmani vzdali MS dvacítek. Nevidím v tom problém, říká Pavelec Dva gólmani vzdali MS dvacítek. Nevidím v tom problém, říká Pavelec Čtyři gólmani na tři místa. Jeden tedy půjde z kola ven a další dva vzdali boj předem. Nick Malík a ... číst článek
Finskou zeď Pavelec viděl už v Jets. Řešilo se, jestli se české hvězdy ozvou Finskou zeď Pavelec viděl už v Jets. Řešilo se, jestli se české hvězdy ozvou Posledním soupeřem, kdy národní tým vyšel na mistrovství světa střelecky na prázdno, bylo Finsko ve ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dana Zátopková
Dana Zátopková
zobrazit profil David Lischka
David Lischka
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš