Ondřej Pavelec | Celebwiki.cz

Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Polák se hýbe. Karma, rýpnul si po zranění novinář. Agent hvězd: Jsi sr*č! Polák se hýbe. Karma, rýpnul si po zranění novinář. Agent hvězd: Jsi sr*č! Jak je na tom Roman Polák? Nejpalčivější otázku nočního programu NHL zodpověděl pro klubový web Dallasu… číst článek
Tereza Budková promluvila o soukromí s exbrankářem Pavelcem! Čím jí rozmazluje? Tereza Budková promluvila o soukromí s exbrankářem Pavelcem! Čím jí rozmazluje? Brankář Ondřej Pavelec (32) se ve 31 letech rozhodl dát sbohem hokejové kariéře a věnovat se činnostem,… číst článek
V bruslích pálili z voleje. Hokejisté si na ledě zkusili fotbalovou střelnici V bruslích pálili z voleje. Hokejisté si na ledě zkusili fotbalovou střelnici Fotbal a hokej se spojil v nevšední kombinaci. Před blížícím se začátkem nové sezony FORTUNA:LIGY… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula
zobrazit profil Pavel  Ploc
Pavel Ploc
zobrazit profil Lukáš Zelenka
Lukáš Zelenka
zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora