Ondřej Pavelec | Celebwiki.cz

Ondřej Pavelec

Datum narození: 31.8.1987
Místo narození: Kladno
Váha: 100 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelec je český hokejový brankář a opora reprezentačního týmu. Kladenský rodák odešel do zámoří v roce 2005, chytá v NHL za tým Winnipeg Jets.

Ondřej Pavelec odcházel do zámoří jako velká brankářská naděje. V kanadské juniorce QMJHL dvakrát získal trofej pro gólmana s nejnižším průměrem obdržených branek. Stal se také nejlepším nováčkem roku a dostal se do All-Stars týmu. Nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles.

Ondřej Pavelec chytá v NHL od sezony 2007/08. Začínal v týmu Atlanta Thrashers. První dvě sezony chytal střídavě za Atlantu a farmářský tým v AHL Chicago Wolves, se kterým v roce 2008 vyhrál celou soutěž a slavil zisk Calder Cupu. Od ročníku 2011/12 je součástí týmu Winnipeg Jets, který se celý do Kanady přestěhoval právě z Atlanty.

Ondřej Pavelec si díky výborným výkonům vydobyl místo v mládežnické, potažmo seniorské české reprezentaci, jejíž bránu hájí od sedmnácti let. S prvním mužstvem přivezl ze světových šampionátů zlato a bronz. Je považován za nástupce někdejšího skvělého golmana, Tomáše Vokouna.

Veřejnost se o Ondřeji Pavelcovi nedozvídá jen v souvislosti s hokejem. Například když řídil své BMW M6 pod vlivem alkoholu a narazil do stojícího vozu, dostal roční podmínku a zákaz řízení na 20 měsíců.

V roce 2013 si Ondřej Pavelec zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Jakub Kovář, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

Ondřej Pavelec chodil několik měsíců s Českou miss pro rok 2012, Terezou Chlebovskou. Po jeho boku byla vidět i modelka Michaela Štoudková.

 

Články o celebritě

Sexy Tereza Budková: V kůži dominy! Sexy Tereza Budková: V kůži dominy! Nafotila kouzelné fotky jako princezna v šatech, a pak se z ní stala sexy dračice v prádle. Tereza… číst článek
Bartošákův příběh: tragéd v útoku, domácí násilí i špatná životospráva Bartošákův příběh: tragéd v útoku, domácí násilí i špatná životospráva Vzlety a pády. Euforie z týmových a individuálních úspěchů, frustrace z úletů, které mu sebraly šance… číst článek
Polák se hýbe. Karma, rýpnul si po zranění novinář. Agent hvězd: Jsi sr*č! Polák se hýbe. Karma, rýpnul si po zranění novinář. Agent hvězd: Jsi sr*č! Jak je na tom Roman Polák? Nejpalčivější otázku nočního programu NHL zodpověděl pro klubový web Dallasu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
zobrazit profil Marcel Gecov
Marcel Gecov
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Miroslav Dopita
Miroslav Dopita
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Robert Reichel
Robert Reichel
zobrazit profil Jan Buchtele
Jan Buchtele
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane