Petr Mrázek | Celebwiki.cz

Petr Mrázek

Datum narození: 14.2.1992
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 187 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Mrázek je český hokejový brankář, který válí v NHL. V roce 2013 ve 20 letech poprvé hájil svatyni Detroit Red Wings, postupně si vynikajícími výkony zasloužil post klubové jedničky. V průběhu ročníku 2015/16 se o něm dokonce mluvilo i jako o adeptovi na cenu pro nejlepšího gólmana sezony.

Detroitský hokejový klub Petra Mrázka draftoval v roce 2010 až z 5. kola. V roce 2009 začal působit v juniorské OHL a hned se držel na předních příčkách individuálních statistik. Za sezónu 2009/2010 získal ocenění Dinty Moore Trophy (brankářský nováček s nejnižším průměrem gólů na zápas).

Petr Mrázek hokejově vyrostl ve Vítkovicích. Ostravský rodák za HC Vítkovice Steel válel před odchodem do zámoří. Naučil se čarovat lapačkou, kterou nosí na levé ruce.

Petr Mrázek žije sportem i v soukromí. Jeho přítelkyní je totiž volejbalistka Sára Olivová. Česká rodačka studovala v Atlantě. Protože je to z Detroitu kus cesty, nežili spolu. Společnými fotkami ale nešetřili na sociálních sítích.

O SVÉM VZTAHU ŘÍKÁ PETR MRÁZEK VÍCE ZDE.

V roce 2012 Petr Mrázek zazářil na Mistrovství světa juniorů v Kanadě. Dosáhl téměř 93% úspěšnosti zásahů. Nominován byl do české reprezentace a ještě v roce 2012 se objevil na MS ve Švédsku a Finsku v rozhodnutém zápase proti Německu. S reprezentací získal bronz.

Udržet vynikající výkonnost a formu se nedá stále. O tom se Petr Mrázek přesvědčil v NHL v únoru 2016, kdy byl po pěti inkasovaných gólech poprvé vystřídán během zápasu. Do brány Detroitu se vrátil Jimmy Howard, jehož původně Petr Mrázek svými výkony vytlačil na střídačku.

Z Detroitu se Petr Mrázek dobře zná s obráncem Jakubem Kindlem. Jejich hokejové cesty se však musely rozejít.

 

Články o celebritě

Zpátky v brance! Čech si v Británii znovu zkusil hokejový trénink Zpátky v brance! Čech si v Británii znovu zkusil hokejový trénink K ledu měl vždycky blízko. Už jako malý kluk chtěl být Petr Čech hokejista. Jeho rodiče si ale nemohli… číst článek
Říhu mrzí absence nejlepších mladíků na kempu: Někteří ani nedali vědět... Říhu mrzí absence nejlepších mladíků na kempu: Někteří ani nedali vědět... Trenér hokejové reprezentace Miloš Říha starší chtěl mít na přípravném letním kempu v Jihlavě ty… číst článek
Týmy NHL v přestavbě: Detroit chce stát i na Češích, Toronto má hotovo Týmy NHL v přestavbě: Detroit chce stát i na Češích, Toronto má hotovo Cesta na vrchol mezi elitu dá pořádně zabrat, udržet se tam delší dobu je ale ještě těžší, obzvláště… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Aleš Píša
Aleš Píša
zobrazit profil Daniel Kolář
Daniel Kolář
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Jan Kovář
Jan Kovář
zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon
zobrazit profil Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský