Petr Mrázek

Datum narození: 14.2.1992
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 187 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Mrázek je český hokejový brankář, který válí v NHL. V roce 2013 ve 20 letech poprvé hájil svatyni Detroit Red Wings, postupně si vynikajícími výkony zasloužil post klubové jedničky. V průběhu ročníku 2015/16 se o něm dokonce mluvilo i jako o adeptovi na cenu pro nejlepšího gólmana sezony.

Detroitský hokejový klub Petra Mrázka draftoval v roce 2010 až z 5. kola. V roce 2009 začal působit v juniorské OHL a hned se držel na předních příčkách individuálních statistik. Za sezónu 2009/2010 získal ocenění Dinty Moore Trophy (brankářský nováček s nejnižším průměrem gólů na zápas).

Petr Mrázek hokejově vyrostl ve Vítkovicích. Ostravský rodák za HC Vítkovice Steel válel před odchodem do zámoří. Naučil se čarovat lapačkou, kterou nosí na levé ruce.

Petr Mrázek žije sportem i v soukromí. Jeho přítelkyní je totiž volejbalistka Sára Olivová. Česká rodačka studovala v Atlantě. Protože je to z Detroitu kus cesty, nežili spolu. Společnými fotkami ale nešetřili na sociálních sítích.

O SVÉM VZTAHU ŘÍKÁ PETR MRÁZEK VÍCE ZDE.

V roce 2012 Petr Mrázek zazářil na Mistrovství světa juniorů v Kanadě. Dosáhl téměř 93% úspěšnosti zásahů. Nominován byl do české reprezentace a ještě v roce 2012 se objevil na MS ve Švédsku a Finsku v rozhodnutém zápase proti Německu. S reprezentací získal bronz.

Udržet vynikající výkonnost a formu se nedá stále. O tom se Petr Mrázek přesvědčil v NHL v únoru 2016, kdy byl po pěti inkasovaných gólech poprvé vystřídán během zápasu. Do brány Detroitu se vrátil Jimmy Howard, jehož původně Petr Mrázek svými výkony vytlačil na střídačku.

Z Detroitu se Petr Mrázek dobře zná s obráncem Jakubem Kindlem. Jejich hokejové cesty se však musely rozejít.

 

Články o celebritě

Plekanec a Šafářová v tom nejsou sami: Podívejte se na NEJ sportovní páry Česka! Plekanec a Šafářová v tom nejsou sami: Podívejte se na NEJ sportovní páry Česka! Potvrdili svou lásku a dostali se do pomyslného klubu zamilovaných sportovních párů. Hokejista Tomáš… číst článek
Nedvěd chtěl na kempu české hvězdy z NHL: Stáli jsme i o Pastrňáka Nedvěd chtěl na kempu české hvězdy z NHL: Stáli jsme i o Pastrňáka Generální manažer hokejové reprezentace Petr Nedvěd je přesvědčený o přínosu letního kempu, který… číst článek
Mrázek o reprezentaci: Pod Říhou si sedneme. S Nečasem mluvil o Carolině Mrázek o reprezentaci: Pod Říhou si sedneme. S Nečasem mluvil o Carolině Brankář Caroliny Petr Mrázek přivítal možnost zúčastnit se přípravného kempu české hokejové reprezentace… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička