Petr Mrázek | Celebwiki.cz

Petr Mrázek

Datum narození: 14.2.1992
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 187 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Mrázek je český hokejový brankář, který válí v NHL. V roce 2013 ve 20 letech poprvé hájil svatyni Detroit Red Wings, postupně si vynikajícími výkony zasloužil post klubové jedničky. V průběhu ročníku 2015/16 se o něm dokonce mluvilo i jako o adeptovi na cenu pro nejlepšího gólmana sezony.

Detroitský hokejový klub Petra Mrázka draftoval v roce 2010 až z 5. kola. V roce 2009 začal působit v juniorské OHL a hned se držel na předních příčkách individuálních statistik. Za sezónu 2009/2010 získal ocenění Dinty Moore Trophy (brankářský nováček s nejnižším průměrem gólů na zápas).

Petr Mrázek hokejově vyrostl ve Vítkovicích. Ostravský rodák za HC Vítkovice Steel válel před odchodem do zámoří. Naučil se čarovat lapačkou, kterou nosí na levé ruce.

Petr Mrázek žije sportem i v soukromí. Jeho přítelkyní je totiž volejbalistka Sára Olivová. Česká rodačka studovala v Atlantě. Protože je to z Detroitu kus cesty, nežili spolu. Společnými fotkami ale nešetřili na sociálních sítích.

O SVÉM VZTAHU ŘÍKÁ PETR MRÁZEK VÍCE ZDE.

V roce 2012 Petr Mrázek zazářil na Mistrovství světa juniorů v Kanadě. Dosáhl téměř 93% úspěšnosti zásahů. Nominován byl do české reprezentace a ještě v roce 2012 se objevil na MS ve Švédsku a Finsku v rozhodnutém zápase proti Německu. S reprezentací získal bronz.

Udržet vynikající výkonnost a formu se nedá stále. O tom se Petr Mrázek přesvědčil v NHL v únoru 2016, kdy byl po pěti inkasovaných gólech poprvé vystřídán během zápasu. Do brány Detroitu se vrátil Jimmy Howard, jehož původně Petr Mrázek svými výkony vytlačil na střídačku.

Z Detroitu se Petr Mrázek dobře zná s obráncem Jakubem Kindlem. Jejich hokejové cesty se však musely rozejít.

 

Články o celebritě

Bartošákův příběh: tragéd v útoku, domácí násilí i špatná životospráva Bartošákův příběh: tragéd v útoku, domácí násilí i špatná životospráva Vzlety a pády. Euforie z týmových a individuálních úspěchů, frustrace z úletů, které mu sebraly šance… číst článek
Rozruch v NHL! Vyhodili legendárního moderátora, mluvil o imigrantech Rozruch v NHL! Vyhodili legendárního moderátora, mluvil o imigrantech Konec jedné éry dlouhé necelých 38 sezon. Legendární moderátor Don Cherry uváděl televizní pořad… číst článek
Hertl bral tři body, Šimek se poprvé trefil. Francouz a Rittich mají výhry Hertl bral tři body, Šimek se poprvé trefil. Francouz a Rittich mají výhry Všichni tři čeští brankáři v NHL byli ve hře v noci ze čtvrtka na pátek. David Rittich vychytal výhru… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal
zobrazit profil Michael Krmenčík
Michael Krmenčík
zobrazit profil Filip Forejtek
Filip Forejtek
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Lukáš Filip
Lukáš Filip
zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová