Petr Mrázek

Datum narození: 14.2.1992
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 187 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Mrázek je český hokejový brankář, který válí v NHL. V roce 2013 ve 20 letech poprvé hájil svatyni Detroit Red Wings, postupně si vynikajícími výkony zasloužil post klubové jedničky. V průběhu ročníku 2015/16 se o něm dokonce mluvilo i jako o adeptovi na cenu pro nejlepšího gólmana sezony.

Detroitský hokejový klub Petra Mrázka draftoval v roce 2010 až z 5. kola. V roce 2009 začal působit v juniorské OHL a hned se držel na předních příčkách individuálních statistik. Za sezónu 2009/2010 získal ocenění Dinty Moore Trophy (brankářský nováček s nejnižším průměrem gólů na zápas).

Petr Mrázek hokejově vyrostl ve Vítkovicích. Ostravský rodák za HC Vítkovice Steel válel před odchodem do zámoří. Naučil se čarovat lapačkou, kterou nosí na levé ruce.

Petr Mrázek žije sportem i v soukromí. Jeho přítelkyní je totiž volejbalistka Sára Olivová. Česká rodačka studovala v Atlantě. Protože je to z Detroitu kus cesty, nežili spolu. Společnými fotkami ale nešetřili na sociálních sítích.

O SVÉM VZTAHU ŘÍKÁ PETR MRÁZEK VÍCE ZDE.

V roce 2012 Petr Mrázek zazářil na Mistrovství světa juniorů v Kanadě. Dosáhl téměř 93% úspěšnosti zásahů. Nominován byl do české reprezentace a ještě v roce 2012 se objevil na MS ve Švédsku a Finsku v rozhodnutém zápase proti Německu. S reprezentací získal bronz.

Udržet vynikající výkonnost a formu se nedá stále. O tom se Petr Mrázek přesvědčil v NHL v únoru 2016, kdy byl po pěti inkasovaných gólech poprvé vystřídán během zápasu. Do brány Detroitu se vrátil Jimmy Howard, jehož původně Petr Mrázek svými výkony vytlačil na střídačku.

Z Detroitu se Petr Mrázek dobře zná s obráncem Jakubem Kindlem. Jejich hokejové cesty se však musely rozejít.

 

Články o celebritě

Kaše úžasně rozhodl prodloužení, góly vstřelili i Palát s Pastrňákem Kaše úžasně rozhodl prodloužení, góly vstřelili i Palát s Pastrňákem SOUHRN | Ondřej Kaše vstřelil v nedělním utkání NHL vítězný gól v prodloužení, kterým dokonal obrat… číst článek
Agent Kolář o angažmá Dočkala v USA: Je jedním ze tří mimo platový strop Agent Kolář o angažmá Dočkala v USA: Je jedním ze tří mimo platový strop Svět se smrsknul, ale přesto je tenhle transfer u českého fotbalisty unikát. Špílmachr národního… číst článek
Gudas píše z NHL: Že se Mrázek pohádal s koučem? Bylo to trochu jinak Gudas píše z NHL: Že se Mrázek pohádal s koučem? Bylo to trochu jinak Přečtěte si komentář Radko Gudase pro deník Sport k dění nejen v zámořské NHL. Obránce Philadelphie… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov
zobrazit profil Petr Horák
Petr Horák
zobrazit profil Michael Jordan
Michael Jordan
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Daniel Kolář
Daniel Kolář