Petr Mrázek

Datum narození: 14. 2. 1992
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 187 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Mrázek je český hokejový brankář, který válí v NHL. V roce 2013 ve 20 letech poprvé hájil svatyni Detroit Red Wings, postupně si vynikajícími výkony zasloužil post klubové jedničky. V průběhu ročníku 2015/16 se o něm dokonce mluvilo i jako o adeptovi na cenu pro nejlepšího gólmana sezony.

Detroitský hokejový klub Petra Mrázka draftoval v roce 2010 až z 5. kola. V roce 2009 začal působit v juniorské OHL a hned se držel na předních příčkách individuálních statistik. Za sezónu 2009/2010 získal ocenění Dinty Moore Trophy (brankářský nováček s nejnižším průměrem gólů na zápas).

Petr Mrázek hokejově vyrostl ve Vítkovicích. Ostravský rodák za HC Vítkovice Steel válel před odchodem do zámoří. Naučil se čarovat lapačkou, kterou nosí na levé ruce.

Petr Mrázek žije sportem i v soukromí. Jeho přítelkyní je totiž volejbalistka Sára Olivová. Česká rodačka studovala v Atlantě. Protože je to z Detroitu kus cesty, nežili spolu. Společnými fotkami ale nešetřili na sociálních sítích.

O SVÉM VZTAHU ŘÍKÁ PETR MRÁZEK VÍCE ZDE.

V roce 2012 Petr Mrázek zazářil na Mistrovství světa juniorů v Kanadě. Dosáhl téměř 93% úspěšnosti zásahů. Nominován byl do české reprezentace a ještě v roce 2012 se objevil na MS ve Švédsku a Finsku v rozhodnutém zápase proti Německu. S reprezentací získal bronz.

Udržet vynikající výkonnost a formu se nedá stále. O tom se Petr Mrázek přesvědčil v NHL v únoru 2016, kdy byl po pěti inkasovaných gólech poprvé vystřídán během zápasu. Do brány Detroitu se vrátil Jimmy Howard, jehož původně Petr Mrázek svými výkony vytlačil na střídačku.

Z Detroitu se Petr Mrázek dobře zná s obráncem Jakubem Kindlem. Jejich hokejové cesty se však musely rozejít.

 

Články o celebritě

Pastrňák v bráně! Shodil asi deset kilo. Klobouček, ocenili ho profíci Pastrňák v bráně! Shodil asi deset kilo. Klobouček, ocenili ho profíci Ten „opravdový“ gólman Petr Mrázek na něj křiknul: „Pasto, jsi stahanej, co?“ David Pastrňák s vypět... číst článek
Gudas opět králem ranařů NHL: Raději bych finále. MS? To mě sejří nejvíc Gudas opět králem ranařů NHL: Raději bych finále. MS? To mě sejří nejvíc Mezi ranaři NHL se stal znovu králem. Radko Gudas rozdal 355 hitů a s náskokem obhájil vítězství ve ... číst článek
Mrázek začal zářit, ale opět se zranil. Leafs jsou teď bez zkušeného gólmana Mrázek začal zářit, ale opět se zranil. Leafs jsou teď bez zkušeného gólmana Už se zdálo, že si největšími trampotami v sezoně prošel, nyní ale schytal další těžkou ránu. Petr M... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Emil Zátopek
Emil Zátopek
zobrazit profil Ivan Horník
Ivan Horník
zobrazit profil Martin Nešpor
Martin Nešpor
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová