Jakub Kovář | Celebwiki.cz

Jakub Kovář

Datum narození: 19. 7. 1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Nestrašil prostřelil Langhamera a Magnitogorsk se zvedá. Slaví i Kovář Nestrašil prostřelil Langhamera a Magnitogorsk se zvedá. Slaví i Kovář Andrej Nestrašil vstřelil v Kontinentální hokejové lize rozhodující gól Magnitogorsku při výhře 4:3 ... číst článek
Ocenění pro Kováře. Za prosinec byl vyhlášen nejlepším brankářem KHL Ocenění pro Kováře. Za prosinec byl vyhlášen nejlepším brankářem KHL Jakub Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem uplynulého měsíce v Kontinentální hokejové lize. Jednat... číst článek
Další velký obrat Chabarovsku! Náskok promrhal Kovářův Jekatěrinburg Další velký obrat Chabarovsku! Náskok promrhal Kovářův Jekatěrinburg Hokejisté Chabarovsku podruhé během týdne otočili v KHL zápas, v němž už prohrávali 0:3. Po pondělní... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Šindler
Marek Šindler
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil David Egydy
David Egydy
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Jaroslav Kudrna
Jaroslav Kudrna
zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová