Jakub Kovář

Jakub Kovář

Datum narození: 19. 7. 1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Jandač o Spartě: Zmizelo dusno. Můj návrat k týmu? Musíme jít oba jinudy Jandač o Spartě: Zmizelo dusno. Můj návrat k týmu? Musíme jít oba jinudy V listopadu nebyl daleko od návratu. Nakonec však Josef Jandač dlouhému přemlouvání nepodlehl. Váben... číst článek
Spartu zapálil „Hořák“: Výhra jako droga. Co se změnilo s novými kouči? Spartu zapálil „Hořák“: Výhra jako droga. Co se změnilo s novými kouči? Na střídačku Sparty se postavil po dvaceti kolech v půlce listopadu. Tým byl třináctý, na kontě měl ... číst článek
Sparta zneškodnila Dynamo. Němeček: Vzpruha! Ukázali jsme, že na ně máme Sparta zneškodnila Dynamo. Němeček: Vzpruha! Ukázali jsme, že na ně máme Byl pilířem obrany, která dokázala vymazat extraligového lídra. Sparta předvedla proti Dynamu domina... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil Roman Hamrlík
Roman Hamrlík
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Jakub Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Antonín Hájek
Antonín Hájek
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec