Jakub Kovář

Jakub Kovář

Datum narození: 19. 7. 1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Krvavý start Specialistů: Podříznutá máma děsila i Hánu! Krvavý start Specialistů: Podříznutá máma děsila i Hánu! Hned na úvod začnou zostra. Dnešní premiérový díl Specialistů bude plný krve a ani ostřílený seriálo... číst článek
Buchtele konečně válí: Cítil jsem to. Pod Kruppem jsme byli na vyhazov  Buchtele konečně válí: Cítil jsem to. Pod Kruppem jsme byli na vyhazov Leckdo už ho odepisoval. Jeho kariéra mířila dolů. Dvě nepovedená angažmá v KHL, pak matné roky ve S... číst článek
Skvělý Sekáč skolil Ufu. V KHL už pálí Kovalčuk. Zazářil i veterán Dacjuk Skvělý Sekáč skolil Ufu. V KHL už pálí Kovalčuk. Zazářil i veterán Dacjuk Útočník Jiří Sekáč rozhodl desátým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy o vítězství Omsku 6:5 ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Hubník
Roman Hubník
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Karolína Grohová
Karolína Grohová
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt