Jakub Kovář

Jakub Kovář

Datum narození: 19. 7. 1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Kovář z Curychu do Sparty nepůjde: V Pekingu věřme jednomu brankáři Kovář z Curychu do Sparty nepůjde: V Pekingu věřme jednomu brankáři Koleno mu natékalo tak, že nemohl chytat. Jakub Kovář skončil v Jekatěrinburgu po prvním zápase sezo... číst článek
Obr z KHL si vyhlédl brankáře v extralize. Liberec řekl ne, obchod padl Obr z KHL si vyhlédl brankáře v extralize. Liberec řekl ne, obchod padl Do Liberce dorazila konkrétní nabídka od mocného hráče z KHL. „Chceme vašeho gólmana, zaplatíme,“ oh... číst článek
Čtvrtfinále MS v hokeji: 9 let čekání na placku stačilo... Teď jsme na řadě my! Čtvrtfinále MS v hokeji: 9 let čekání na placku stačilo... Teď jsme na řadě my! Dvakrát se na mistrovství světa ve čtvrtfinále potkali Češi a Finové, dvakrát slavil národní tým pos... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Aleš Píša
Aleš Píša
zobrazit profil Zdeněk Růžička
Zdeněk Růžička
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka