Jakub Kovář

Jakub Kovář

Datum narození: 19. 7. 1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Voženílek: Řepík sekne a schová se? Končilo se rvačkami a krví na ledě Voženílek: Řepík sekne a schová se? Končilo se rvačkami a krví na ledě Zapálil oheň v dračí sluji. Doslova. Třinecký živel Daniel Voženílek se po jednozápasové stopce vrát... číst článek
Voženílka obrali. Jestli to není gól, nerozumím hokeji, divili se experti Voženílka obrali. Jestli to není gól, nerozumím hokeji, divili se experti Tohle zaskočilo všechny, kromě sparťanů. Přesilovková dorážka třineckého útočníka Daniela Voženílka ... číst článek
Nadupaný favorit vs. obhájce titulu. Klíčová bude trpělivost, říká Jurčina Nadupaný favorit vs. obhájce titulu. Klíčová bude trpělivost, říká Jurčina Očekávaná bitva je tady. Po roce na sebe opět narazí pražský velkoklub a třinecká mašina na tituly. ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radek Faska
Radek Faska
zobrazit profil Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil David Lischka
David Lischka
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton