Jakub Kovář

Jakub Kovář

Datum narození: 19. 7. 1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Kovář zabalil práci. Kořenář: Kdyby to pokračovalo, skončí to 10:10 Kovář zabalil práci. Kořenář: Kdyby to pokračovalo, skončí to 10:10 V polovině páté minuty šel do akce. Na ukazateli skóre svítilo 3:2 pro domácí. Ano, v polovině páté ... číst článek
Sparta skolila mistra. Dominovali jsme, těšilo vítězného střelce Kestnera Sparta skolila mistra. Dominovali jsme, těšilo vítězného střelce Kestnera Sparta se pyšní nejpevnější obranou v extralize. Do nedělního duelu inkasovala pouze 30 branek a svo... číst článek
Slávista Frodl Varům vychytal Spartu: Vždy potěší. 12 tisíc lidí? Táhneme! Slávista Frodl Varům vychytal Spartu: Vždy potěší. 12 tisíc lidí? Táhneme! Když si Karlovy Vary naposledy vezly ze sparťanského hřiště tři body, Dominik Frodl ještě chytal za ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Holík
Petr Holík
zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová
zobrazit profil Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Haris Harba
Haris Harba
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Roman Hubník
Roman Hubník