Jakub Kovář | Celebwiki.cz

Jakub Kovář

Datum narození: 19.7.1988
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 91 kg
Výška: 184 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Kovář je český hokejový brankář, momentálně působící v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. Patří mezi nejlepší české brankáře v Evropě.

Jakub Kovář začal svou chytačskou kariéru v 16 letech za písecký hokejový tým. Odtud brzy postoupil do Českých Budějovic, kterým byl dlouho věrný. Už v 18 letech si ho vybrala v draftu NHL Philadelphia Flyers a další sezónu nastoupil v OHL za týmy Oshawa Generals a Windsor Spitfire. Po roce se ze zámoří vrátil a další rok už hrál za tým HC České Budějovice.

V extraligových Budějovicích vydržel Jakub Kovář chytat celých pět sezón, dokud neusoudil, že je čas na změnu a tým v roce 2013 opustil. Mezitím ještě stihl rozhádat spoluhráče v kabině, když dvěma z nich svedl manželku. V polovině tohoto roku také podepsal smlouvu na dva roky v týmu KHL Avtomobilist Jekatěrinburg. V KHL už v prosinci získal titul nejlepšího brankáře měsíce a svou skvělou formu ukazuje dál.

V reprezentaci si poprvé zachytal v roce 2011 na mistrovství světa v zápase proti Norsku. Českému týmu se na tomto mistrovství podařilo získat bronz, na kterém měl Jakub Kovář svůj velký podíl. O rok později se mu podařilo na mistrovství světa vychytat další český bronz. Jeden zápas si také zachytal na olympiádě v Soči (2014)

V roce 2013 si Jakub Kovář zahrál s kolegy Ondřejem Pavelcem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Hrubec debutoval v KHL, Sedlák dal zase gól. Jandač má první výhru Hrubec debutoval v KHL, Sedlák dal zase gól. Jandač má první výhru Brankář Šimon Hrubec při svém debutu v Kontinentální hokejové lize nezabránil porážce Kunlunu. Český… číst článek
PĚT bodů, aby vyšla medaile: skvělí brankáři, Říhův vliv i klíčové góly PĚT bodů, aby vyšla medaile: skvělí brankáři, Říhův vliv i klíčové góly PŘÍMO Z BRATISLAVY | Bratislavská mise startuje. Hokejový šampionát se z českého pohledu rozproudí… číst článek
Jak trenéři nároďáku vyřeší gólmanský rébus? Domů asi pojede Kovář Jak trenéři nároďáku vyřeší gólmanský rébus? Domů asi pojede Kovář V příštích dnech by se měl k národnímu týmu v Bratislavě připojit Pavel Francouz. V družině kouče… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karol Kisel
Karol Kisel
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Ota Zaremba
Ota Zaremba
zobrazit profil Tomáš Zonyga
Tomáš Zonyga
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek
zobrazit profil Andrés Iniesta
Andrés Iniesta
zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara