Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek

Datum narození: 12. 5. 1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 83 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Jakub Jeřábek byl coby posila ruského týmu Spartak Moskva nominován do české reprezentace na ZOH v Pekingu, kde Češi vypadli v osmifinále.

Plzeňský rodák Jakub Jeřábek začal z hokejem v dětství v modrobílém klubovém dresu. Nejprve reprezentoval plzeňskou Keramiku a když se klub přejmenoval na Lasselsberger Plzeň, Jakub Jeřábek to skousl.

O JAKUBU JEŘÁBKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeřábek zažil problémy s tvrdostí

Ani další změny názvu na HC Plzeň 1929 a HC Škoda Plzeň neotřásly věrností Jakuba Jeřábka jeho klubu. Mohl s ním a s Martinem Strakou v sezoně 2012/13 slavit také titul. Bil se o titul, co to šlo. Jakub Jeřábek se také za svůj mančaft umí doslova porvat a leckterý hráč má problém s jeho tvrdostí.

Extraligu za Plzeň hrál Jakub Jeřábek poprvé v sezoně 2008/2009. V té době už měl na kontě mnoho startů za reprezentační výběry do 16, 17, 18 a 20 let. Podařilo se mu v nich vsítit několik pěkných branek, ač to je práce hlavně pro útočníky. Jakub Jeřábek hrál také na mistrovství světa juniorů. Přestože je obráncem, dává pěkné góly.

V A týmu Jeřábek debutoval roku 2011

Pozvánku do reprezentačního áčka dostal Jakub Jeřábek poprvé už v roce 2011. V sezoně 2014/2015 byl povolán do reprezentace před pražským hokejovým šampionátem. Pak hrál za Česko v roce 2015 na Karjala Cupu a Channel One Cupu.

Výkony Jakuba Jeřábka v těchto turnajích zaujaly kouče Vladimíra Vůjtka natolik, že ho zařadil do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016, kde se Češi umístili pátí. O dvě místa hůř skončili na MS 2017.

V roce 2022 byl Jakub Jeřábek coby obránce ruského týmu Spartak Moskva nominován do české reprezentace na ZOH v Pekingu, kde nároďák vypadl v osmifinále.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Hradec vyšlápl za zázrakem. Hráli jsme hokej, co máme rádi, řekl kouč Hradec vyšlápl za zázrakem. Hráli jsme hokej, co máme rádi, řekl kouč Velká party se Třinci komplikuje, Hradec ožívá! Mountfield vyhrál podruhé za sebou a ve finále prohr... číst článek
Jeřábek v rodné Plzni. Čekal jsem cokoliv, za skandování děkuji Jeřábek v rodné Plzni. Čekal jsem cokoliv, za skandování děkuji Čekal cokoliv. I pískot a nadávky. Obránce Jakub Jeřábek (31) hrál poprvé na půdě svého rodného klub... číst článek
Posila pro Třinec. Získal slovenského kanonýra, na druhý pokus Posila pro Třinec. Získal slovenského kanonýra, na druhý pokus Slovenský snajpr Libor Hudáček (31) se vrací do extraligy, je novou posilou třineckých Ocelářů. Býva... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Libor Kašík
Libor Kašík
zobrazit profil Antonín Hájek
Antonín Hájek
zobrazit profil Dominik Kubalík
Dominik Kubalík
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Filip Hronek
Filip Hronek
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon