Jakub Jeřábek

Datum narození: 12.5.1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 83 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Kdyby hokejový obránce Jakub Jeřábek nikdy neopustil rodnou Plzeň, asi by mu to vůbec nevadilo. Díku svému hokejovému umu se nacestuje poměrně dost. Byl nominován do širšího reprezentačního kádru pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Plzeňský rodák Jakub Jeřábek začal z hokejem v dětství v modrobílém klubovém dresu. Nejprve reprezentoval plzeňskou Keramiku a když se klub přejmenoval na Lasselsberger Plzeň, Jakub Jeřábek to skousl.

Ani další změny názvu na HC Plzeň 1929 a HC Škoda Plzeň neotřásly věrností Jakuba Jeřábka jeho klubu. Mohl s ním a s Martinem Strakou v sezóně 2012/13 slavit také titul. Bil se o titul, co to šlo. Jakub Jeřábek se také za svůj mančaft umí doslova porvat a leckterý hráč má problém s jeho tvrdostí.

Extraligu za Plzeň hrál Jakub Jeřábek poprvé v sezóně 2008/2009. V té době už měl na kontě mnoho startů za reprezentační výběry do 16, 17, 18 a 20 let. Podařilo se mu v nich vsítit několik pěkných branek, ač to je práce hlavně pro útočníky. Jakub Jeřábek hrál také na mistrovství světa juniorů. Přestože je obráncem, dává pěkné góly.

VŠE O MS V RUSKU 2016 JE ZDE

Pozvánku do reprezentačního áčka dostal Jakub Jeřábek poprvé už v roce 2011. V sezóně 2014/2015 byl Jakub Jeřábek povolán do reprezentace před pražským hokejovým šampionátem. Pak hrál za Česko v roce 2015 na Karjala Cupu a Channel One Cupu. Výkony Jakuba Jeřábka v těchto turnajích zaujaly kouče Vladimíra Vůjtka natolik, že Jakuba Jeřábka zařadil do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016.

 

Články o celebritě

Agent Volek o svých hráčích ve finále, úspěchu Vegas či (ne)brečení Agent Volek o svých hráčích ve finále, úspěchu Vegas či (ne)brečení Týmy s pikantním příběhem. Nováček s mimořádně motivovanými hráči, kteří vzkazují bývalým zaměstnavatelům:… číst článek
Jandač o mladících: Ať se ukážou! Podobnou situaci by si přál i v obraně Jandač o mladících: Ať se ukážou! Podobnou situaci by si přál i v obraně Realizačnímu týmu hokejové reprezentace v čele s hlavním koučem Josefem Jandačem se postupně rodí… číst článek
Konec Jeřábka? Chyba, říká kanadský novinář. Plekanec Torontu pomůže Konec Jeřábka? Chyba, říká kanadský novinář. Plekanec Torontu pomůže Tomáš Plekanec opustil Montreal. Z českého pohledu zřejmě nejvýznamnější zpráva posledních dnů přestupového… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Jiří Skalák
Jiří Skalák
zobrazit profil Robert Kousal
Robert Kousal
zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
zobrazit profil Filip Dvořák
Filip Dvořák
zobrazit profil Michaela Hrubá
Michaela Hrubá
zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham