Jakub Jeřábek | Celebwiki.cz

Jakub Jeřábek

Datum narození: 12.5.1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 83 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Kdyby hokejový obránce Jakub Jeřábek nikdy neopustil rodnou Plzeň, asi by mu to vůbec nevadilo. Díku svému hokejovému umu se nacestuje poměrně dost. Byl nominován do širšího reprezentačního kádru pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Plzeňský rodák Jakub Jeřábek začal z hokejem v dětství v modrobílém klubovém dresu. Nejprve reprezentoval plzeňskou Keramiku a když se klub přejmenoval na Lasselsberger Plzeň, Jakub Jeřábek to skousl.

Ani další změny názvu na HC Plzeň 1929 a HC Škoda Plzeň neotřásly věrností Jakuba Jeřábka jeho klubu. Mohl s ním a s Martinem Strakou v sezóně 2012/13 slavit také titul. Bil se o titul, co to šlo. Jakub Jeřábek se také za svůj mančaft umí doslova porvat a leckterý hráč má problém s jeho tvrdostí.

Extraligu za Plzeň hrál Jakub Jeřábek poprvé v sezóně 2008/2009. V té době už měl na kontě mnoho startů za reprezentační výběry do 16, 17, 18 a 20 let. Podařilo se mu v nich vsítit několik pěkných branek, ač to je práce hlavně pro útočníky. Jakub Jeřábek hrál také na mistrovství světa juniorů. Přestože je obráncem, dává pěkné góly.

VŠE O MS V RUSKU 2016 JE ZDE

Pozvánku do reprezentačního áčka dostal Jakub Jeřábek poprvé už v roce 2011. V sezóně 2014/2015 byl Jakub Jeřábek povolán do reprezentace před pražským hokejovým šampionátem. Pak hrál za Česko v roce 2015 na Karjala Cupu a Channel One Cupu. Výkony Jakuba Jeřábka v těchto turnajích zaujaly kouče Vladimíra Vůjtka natolik, že Jakuba Jeřábka zařadil do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016.

 

Články o celebritě

CSKA Moskva na úvod KHL padl s Omskem. Rozhodl gól přes celé hřiště CSKA Moskva na úvod KHL padl s Omskem. Rozhodl gól přes celé hřiště Nový ročník Kontinentální hokejové ligy začal v neděli domácí prohrou držitelů Gagarinova poháru… číst článek
Kubalík chce vlétnout do NHL v Praze: Hrát doma? To by byl úplný vrchol Kubalík chce vlétnout do NHL v Praze: Hrát doma? To by byl úplný vrchol Dál a ještě výš. Dominik Kubalík kráčí po cestě za velkým snem. Po úžasné sezoně v Ambri jako útočník… číst článek
Vrána se vrací k MS a Říhovi: Nechápu, co se dělo. Za rok bych jel znovu Vrána se vrací k MS a Říhovi: Nechápu, co se dělo. Za rok bych jel znovu Podepsal na dvě sezony za slušný balík, ročně si vydělá 3,35 milionu dolarů (asi 77 milionů korun).… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Alberto Contador
Alberto Contador
zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Ondřej Pažout
Ondřej Pažout
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Pavel Jasanský
Pavel Jasanský
zobrazit profil Iveta Luzumová
Iveta Luzumová
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Martin Pláněk
Martin Pláněk