Jakub Jeřábek | Celebwiki.cz

Jakub Jeřábek

Datum narození: 12.5.1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 83 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Kdyby hokejový obránce Jakub Jeřábek nikdy neopustil rodnou Plzeň, asi by mu to vůbec nevadilo. Díku svému hokejovému umu se nacestuje poměrně dost. Byl nominován do širšího reprezentačního kádru pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Plzeňský rodák Jakub Jeřábek začal z hokejem v dětství v modrobílém klubovém dresu. Nejprve reprezentoval plzeňskou Keramiku a když se klub přejmenoval na Lasselsberger Plzeň, Jakub Jeřábek to skousl.

Ani další změny názvu na HC Plzeň 1929 a HC Škoda Plzeň neotřásly věrností Jakuba Jeřábka jeho klubu. Mohl s ním a s Martinem Strakou v sezóně 2012/13 slavit také titul. Bil se o titul, co to šlo. Jakub Jeřábek se také za svůj mančaft umí doslova porvat a leckterý hráč má problém s jeho tvrdostí.

Extraligu za Plzeň hrál Jakub Jeřábek poprvé v sezóně 2008/2009. V té době už měl na kontě mnoho startů za reprezentační výběry do 16, 17, 18 a 20 let. Podařilo se mu v nich vsítit několik pěkných branek, ač to je práce hlavně pro útočníky. Jakub Jeřábek hrál také na mistrovství světa juniorů. Přestože je obráncem, dává pěkné góly.

VŠE O MS V RUSKU 2016 JE ZDE

Pozvánku do reprezentačního áčka dostal Jakub Jeřábek poprvé už v roce 2011. V sezóně 2014/2015 byl Jakub Jeřábek povolán do reprezentace před pražským hokejovým šampionátem. Pak hrál za Česko v roce 2015 na Karjala Cupu a Channel One Cupu. Výkony Jakuba Jeřábka v těchto turnajích zaujaly kouče Vladimíra Vůjtka natolik, že Jakuba Jeřábka zařadil do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016.

 

Články o celebritě

Pyšný Říha: Cítím, jak hrát za nároďák je čest. Úspěchu si hrozně cením Pyšný Říha: Cítím, jak hrát za nároďák je čest. Úspěchu si hrozně cením PŘÍMO Z FINSKA | Reprezentace dotáhla do konce velkou věc. Švédsko, Finsko a nakonec i Rusko. Všude… číst článek
Říhovi na Karjale bude chybět trio ze Sparty a Roth, Vejmelka poletí Říhovi na Karjale bude chybět trio ze Sparty a Roth, Vejmelka poletí Už na prvním srazu úvodní mise musel počítat omluvenky. Na turnaji Karjala se reprezentační kouč… číst článek
VELKÝ PŘEHLED: v kempech NHL je 54 Čechů. Kdo má jakou pozici? VELKÝ PŘEHLED: v kempech NHL je 54 Čechů. Kdo má jakou pozici? Je to jako hra o židle, jen v jiné podobě. Manažeři NHL občas vykládají, jak má na začátku kempu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Jaroslav Kudrna
Jaroslav Kudrna
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Anna Dušková
Anna Dušková
zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl