Jakub Jeřábek | Celebwiki.cz

Jakub Jeřábek

Datum narození: 12. 5. 1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 83 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Kdyby hokejový obránce Jakub Jeřábek nikdy neopustil rodnou Plzeň, asi by mu to vůbec nevadilo. Díku svému hokejovému umu se nacestuje poměrně dost. Byl nominován do širšího reprezentačního kádru pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Plzeňský rodák Jakub Jeřábek začal z hokejem v dětství v modrobílém klubovém dresu. Nejprve reprezentoval plzeňskou Keramiku a když se klub přejmenoval na Lasselsberger Plzeň, Jakub Jeřábek to skousl.

Ani další změny názvu na HC Plzeň 1929 a HC Škoda Plzeň neotřásly věrností Jakuba Jeřábka jeho klubu. Mohl s ním a s Martinem Strakou v sezóně 2012/13 slavit také titul. Bil se o titul, co to šlo. Jakub Jeřábek se také za svůj mančaft umí doslova porvat a leckterý hráč má problém s jeho tvrdostí.

Extraligu za Plzeň hrál Jakub Jeřábek poprvé v sezóně 2008/2009. V té době už měl na kontě mnoho startů za reprezentační výběry do 16, 17, 18 a 20 let. Podařilo se mu v nich vsítit několik pěkných branek, ač to je práce hlavně pro útočníky. Jakub Jeřábek hrál také na mistrovství světa juniorů. Přestože je obráncem, dává pěkné góly.

VŠE O MS V RUSKU 2016 JE ZDE

Pozvánku do reprezentačního áčka dostal Jakub Jeřábek poprvé už v roce 2011. V sezóně 2014/2015 byl Jakub Jeřábek povolán do reprezentace před pražským hokejovým šampionátem. Pak hrál za Česko v roce 2015 na Karjala Cupu a Channel One Cupu. Výkony Jakuba Jeřábka v těchto turnajích zaujaly kouče Vladimíra Vůjtka natolik, že Jakuba Jeřábka zařadil do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016.

 

Články o celebritě

Jaškin asistoval při výhře Dynama, Nestrašil i Jeřábek kousali prohru Jaškin asistoval při výhře Dynama, Nestrašil i Jeřábek kousali prohru Český útočník Dmitrij Jaškin se v Kontinentální hokejové lize podílel přihrávkou na výhře Dynama Mos... číst článek
Hrubec slaví první čisté konto v KHL. Jaškin po 11 zápasech nebodoval Hrubec slaví první čisté konto v KHL. Jaškin po 11 zápasech nebodoval Brankář Šimon Hrubec vychytal v Kontinentální hokejové lize poprvé čisté konto. Čínskému Kunlunu pom... číst článek
Pyšný Říha: Cítím, jak hrát za nároďák je čest. Úspěchu si hrozně cením Pyšný Říha: Cítím, jak hrát za nároďák je čest. Úspěchu si hrozně cením PŘÍMO Z FINSKA | Reprezentace dotáhla do konce velkou věc. Švédsko, Finsko a nakonec i Rusko. Všude ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora
zobrazit profil Daniel Havel
Daniel Havel
zobrazit profil Jakub Malina
Jakub Malina
zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Ondřej Čelůstka
Ondřej Čelůstka
zobrazit profil Ryan Hollweg
Ryan Hollweg
zobrazit profil Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek