Jakub Jeřábek

Datum narození: 12.5.1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 83 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Kdyby hokejový obránce Jakub Jeřábek nikdy neopustil rodnou Plzeň, asi by mu to vůbec nevadilo. Díku svému hokejovému umu se nacestuje poměrně dost. Byl nominován do širšího reprezentačního kádru pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Plzeňský rodák Jakub Jeřábek začal z hokejem v dětství v modrobílém klubovém dresu. Nejprve reprezentoval plzeňskou Keramiku a když se klub přejmenoval na Lasselsberger Plzeň, Jakub Jeřábek to skousl.

Ani další změny názvu na HC Plzeň 1929 a HC Škoda Plzeň neotřásly věrností Jakuba Jeřábka jeho klubu. Mohl s ním a s Martinem Strakou v sezóně 2012/13 slavit také titul. Bil se o titul, co to šlo. Jakub Jeřábek se také za svůj mančaft umí doslova porvat a leckterý hráč má problém s jeho tvrdostí.

Extraligu za Plzeň hrál Jakub Jeřábek poprvé v sezóně 2008/2009. V té době už měl na kontě mnoho startů za reprezentační výběry do 16, 17, 18 a 20 let. Podařilo se mu v nich vsítit několik pěkných branek, ač to je práce hlavně pro útočníky. Jakub Jeřábek hrál také na mistrovství světa juniorů. Přestože je obráncem, dává pěkné góly.

VŠE O MS V RUSKU 2016 JE ZDE

Pozvánku do reprezentačního áčka dostal Jakub Jeřábek poprvé už v roce 2011. V sezóně 2014/2015 byl Jakub Jeřábek povolán do reprezentace před pražským hokejovým šampionátem. Pak hrál za Česko v roce 2015 na Karjala Cupu a Channel One Cupu. Výkony Jakuba Jeřábka v těchto turnajích zaujaly kouče Vladimíra Vůjtka natolik, že Jakuba Jeřábka zařadil do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016.

 

Články o celebritě

Hamrlík odmítl nároďák. Nedostanou se k nám detaily, říká o českém hokeji Hamrlík odmítl nároďák. Nedostanou se k nám detaily, říká o českém hokeji Udržuje kontakt se zámořím, s tamními experty diskutuje o detailech hry, které do Česka zatím nedorazily.… číst článek
Stanley Cup v Česku? V červenci se ukáže v Hodoníně, Brně i Letňanech Stanley Cup v Česku? V červenci se ukáže v Hodoníně, Brně i Letňanech Stanleyův pohár pro vítěze NHL by měl dorazit do České republiky na dva dny v úterý 10. července,… číst článek
Plzeňská dvojčata v Montrealu: Boj o flek, nejvyšší daně a bídná farma Plzeňská dvojčata v Montrealu: Boj o flek, nejvyšší daně a bídná farma Zůstávají spolu. Oba se dočkali vysněného kontraktu v NHL. Navíc v jednom z nejhokejovějších měst… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Jan Koller
Jan Koller
zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová
zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená