Pavel Nedvěd | Celebwiki.cz

Pavel Nedvěd

Datum narození: 30.8.1972
Místo narození: Cheb
Váha: 70 kg
Výška: 177 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

O fotbalového záložníka Pavla Nedvěda se tahaly ty nejznámější kluby. V roce 2001 ho ukořistil Juventus Turín, který za něj zaplatil v přepočtu 1,6 miliardy korun.

S fotbalem Pavel Nedvěd začínal ve Skalné nedaleko Chebu. Přes mužstva Plzně a Dukly Praha se dostal až do Sparty, s níž vyhrál tři prvoligové poháry. Po úspěchu na Euru 1996, ze kterého přivezl spolu s národním týmem stříbro, se dostal do hledáčku světových klubů. Nakonec přešel do Lazia Řím. Ovládl italskou ligu, Pohár, Superpohár a dnes již neexistující Pohár vítězů pohárů.

PAVEL NEDVĚD DOSTAL VYZNAMENÁNÍ OD ZEMANA

V roce 2001 se Pavel Nedvěd postaral o do té doby nejdražší přestup v historii českého fotbalu právě do výše zmíněného týmu Juventus Turín. Dostal se s ním do finále Ligy mistrů, ale na hřiště nenastoupil, kvůli žluté kartě sledoval zápas z lavičky. Penaltový rozstřel nakonec vyhrál AC Milán.

Dvanáct let bojoval v barvách českého týmu po boku Karla Poborského nebo Vladimíra Šmicera. Kromě stříbra z Eura 1996 přivezl i bronz z evropského šampionátu 2004. V 91 reprezentačních zápasech vstřelil 18 gólů. V několika utkáních nosil kapitánskou pásku.

Jeho výkony se promítly do několika ocenění. Pavel Nedvěd vyhrál např. anketu Sportovec roku, v roce 2003 si odnesl prestižní Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Vedle Josefa Masopusta je jediným Čechem, kterému se něco podobného povedlo.

O PAVLU NEDVĚDOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1994 se Pavel Nedvěd oženil. S Ivanou Nedvědovou  syna Pavla a dceru Ivanu. V létě roku 2009 fenomenální záložník oznámil konec aktivní fotbalové kariéry. Ze srdce a paměti fanoušků ale nezmizel.

V roce 2019 se Pavel Nedvěd začal objevovat po boku blonďaté jezdkyně, o 23 let mladší Lucie Anovčínové.

 

Články o celebritě

Bujné dekolty a nekonečně dlouhé rozparky. Zlatý míč byl přehlídkou ženské krásy Bujné dekolty a nekonečně dlouhé rozparky. Zlatý míč byl přehlídkou ženské krásy Na přebírání cen za fotbalové umění přivedli své něžné polovičky. Galavečer Zlatého míče v Paříži… číst článek
Sport Magazín: Brückner slaví 80! Jak zachránil pro Česko kapitána Galáska? Sport Magazín: Brückner slaví 80! Jak zachránil pro Česko kapitána Galáska? Karel Brückner má před sebou významné životní jubileum, a tak se ke gratulantům k 80. narozeninám… číst článek
Grande Paolo, grande bankovky! Kolik v Juventusu vydělává viceprezident Nedvěd? Grande Paolo, grande bankovky! Kolik v Juventusu vydělává viceprezident Nedvěd? La Vecchia Signora, Stará dáma bytem na adrese Corso Galileo Ferraris 32, umí ocenit lásku a věrnost.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Mária Demitrová
Mária Demitrová
zobrazit profil Taras Povoroznyk
Taras Povoroznyk
zobrazit profil Josef Masopust
Josef Masopust
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal