Pavel Nedvěd | Celebwiki.cz

Pavel Nedvěd

Datum narození: 30.8.1972
Místo narození: Cheb
Váha: 70 kg
Výška: 177 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

O fotbalového záložníka Pavla Nedvěda se tahaly ty nejznámější kluby. V roce 2001 ho ukořistil Juventus Turín, který za něj zaplatil v přepočtu 1,6 miliardy korun.

S fotbalem Pavel Nedvěd začínal ve Skalné nedaleko Chebu. Přes mužstva Plzně a Dukly Praha se dostal až do Sparty, s níž vyhrál tři prvoligové poháry. Po úspěchu na Euru 1996, ze kterého přivezl spolu s národním týmem stříbro, se dostal do hledáčku světových klubů. Nakonec přešel do Lazia Řím. Ovládl italskou ligu, Pohár, Superpohár a dnes již neexistující Pohár vítězů pohárů.

PAVEL NEDVĚD DOSTAL VYZNAMENÁNÍ OD ZEMANA

V roce 2001 se Pavel Nedvěd postaral o do té doby nejdražší přestup v historii českého fotbalu právě do výše zmíněného týmu Juventus Turín. Dostal se s ním do finále Ligy mistrů, ale na hřiště nenastoupil, kvůli žluté kartě sledoval zápas z lavičky. Penaltový rozstřel nakonec vyhrál AC Milán.

Dvanáct let bojoval v barvách českého týmu po boku Karla Poborského nebo Vladimíra Šmicera. Kromě stříbra z Eura 1996 přivezl i bronz z evropského šampionátu 2004. V 91 reprezentačních zápasech vstřelil 18 gólů. V několika utkáních nosil kapitánskou pásku.

Jeho výkony se promítly do několika ocenění. Pavel Nedvěd vyhrál např. anketu Sportovec roku, v roce 2003 si odnesl prestižní Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Vedle Josefa Masopusta je jediným Čechem, kterému se něco podobného povedlo.

O PAVLU NEDVĚDOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1994 se Pavel Nedvěd oženil. S Ivanou Nedvědovou  syna Pavla a dceru Ivanu. V létě roku 2009 fenomenální záložník oznámil konec aktivní fotbalové kariéry. Ze srdce a paměti fanoušků ale nezmizel.

V roce 2019 se Pavel Nedvěd začal objevovat po boku blonďaté jezdkyně, o 23 let mladší Lucie Anovčínové.

 

Články o celebritě

Poplach u Nedvědových doma: Zloděj v baráku. Už zase?! Poplach u Nedvědových doma: Zloděj v baráku. Už zase?! Byl v rouše Adamově. Pracoval na osobní hygieně, když vtom zaslechl podezřelý lomoz. Blonďatou hlavou… číst článek
Exreprezentant Rajnoch otevřel se spoluhráčem výčep a... Přiznal, jak to má s pitím! Exreprezentant Rajnoch otevřel se spoluhráčem výčep a... Přiznal, jak to má s pitím! Někdo si po kariéře kecne do ušáku, cucá lahváče a nadává u televize. Jiný to má hozené tak, že by… číst článek
Hancko o působení v Itálii, Guľovi i sbírání dresů: Věřím na sílu (S)party Hancko o působení v Itálii, Guľovi i sbírání dresů: Věřím na sílu (S)party Skromný. Charakterní. Tichý. Dávid Hancko se současnému trendu extravagantních fotbalistů zásadně… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář
zobrazit profil Libuše Jahodová
Libuše Jahodová
zobrazit profil Jakub Klepiš
Jakub Klepiš
zobrazit profil Mario Lemieux
Mario Lemieux
zobrazit profil Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová
zobrazit profil Filip Jícha
Filip Jícha
zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl