Pavel Nedvěd

Datum narození: 30.8.1972
Místo narození: Cheb
Váha: 70 kg
Výška: 177 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Barcelona, Arsenal, Real Madrid, Chelsea nebo Manchester United. O českého fotbalového záložníka Pavla Nedvěda se tahaly ty nejznámější kluby. V roce 2001 ho ukořistil Juventus Turín, který za něj zaplatil v přepočtu 1,6 miliardy korun.

S fotbalem začínala budoucí legenda ve Skalné nedaleko Chebu. Přes mužstva Plzně a Dukly Praha se dostal až do Sparty, s níž vyhrál tři prvoligové poháry. Po úspěchu na Euru 1996, ze kterého přivezl spolu s národním týmem stříbro, se dostal do hledáčku světových klubů. Nakonec přešel do Lazia Řím. Ovládl italskou ligu, Pohár, Superpohár a dnes již neexistující Pohár vítězů pohárů.

V roce 2001 se postaral o nejdražší přestup v historii českého fotbalu právě do výše zmíněného týmu Juventus Turín. Dostal se s ním do finále Ligy mistrů, ale na hřiště nenastoupil, kvůli žluté kartě sledoval zápas z lavičky. Penaltový rozstřel nakonec vyhrál AC Milán. O mistrovský titul se s Turínem dnes Nedvěd snaží z pozice jeho ředitele.

Dvanáct let bojoval v barvách českého týmu po boku Poborského nebo Šmicera. Kromě stříbra z Eura 1996 přivezl i bronz z evropského šampionátu 2004. V 91 reprezentačních zápasech vstřelil 18 gólů. V několika utkáních nosil kapitánskou pásku.

Jeho výkony se promítly do několika ocenění. Vyhrál například anketu Sportovec roku, v roce 2003 si odnesl prestižní Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Vedle Josefa Masopusta je jediným Čechem, kterému se něco podobného povedlo.

Přes dvacet let žije s manželkou Ivanou Nedvědovou. Mají syna Pavla a dceru Ivanu. V létě roku 2009 oznámil konec aktivní fotbalové kariéry. Ze srdce a paměti fanoušků ale nezmizí.

 

Články o celebritě

Buffonova otočka? Legendární brankář přemýšlí o pokračování v kariéře Buffonova otočka? Legendární brankář přemýšlí o pokračování v kariéře Brankář Gianluigi Buffon dva dny před čtyřicátými narozeninami naznačil, že by mohl odložit plánovaný… číst článek
Barák bude letní bombou! Na tahu je Neapol, zájem by mohl mít Juventus Barák bude letní bombou! Na tahu je Neapol, zájem by mohl mít Juventus Říkalo se, že Juventus je spíš ten v ústraní, že se jenom dívá. Ale to všechno se může změnit. Velmi… číst článek
Zuřivá hádka viceprezidenta Juventusu! Zloději, řvali nejdřív na Nedvěda Zuřivá hádka viceprezidenta Juventusu! Zloději, řvali nejdřív na Nedvěda Juventus vyhrál víkendový mač Serie A v Cagliari 1:0. Řeklo by se: No a co? Tak si favorit holt dojel… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Tomáš Přikryl
Tomáš Přikryl
zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
zobrazit profil Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš