Kateřina Neumannová | Celebwiki.cz

Kateřina Neumannová

Datum narození: 15.2.1973
Místo narození: Písek
Profese: bývalá běžkyně na lyžích
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Kateřina Neumannová je bývalá úspěšná česká běžkyně na lyžích, olympijská vítězka a mistryně světa. Nyní působí jako referentka na ministerstvu obrany.

Kateřina Neumannová se vždy věnovala běhu na lyžích a cyklistice. V běhu se prosazovala už v juniorech a v roce 1991 začala závodit profesionálně. Pětkrát se zúčastnila zimních olmypijských her a jednou letních. Byla také na osmi mistrovstvích světa.

V roce 1998 v Naganu byla Kateřina Neumannová stříbrná na 5 km klasicky a bronzová na stíhačce 10 km volně. V roce 2002 v Salt Lake City byla dvakrát stříbrná na 15 km volně s hromadným startem a 2x5 km stíhačce. Nejúspěšnější olympiádou pro ni byl Turín v roce 2006, kdy získala stříbro na skiatlonu 2x7,5 km a zlato ve strhujícím finiši na 30 km volně s hromadným startem. V Turíně uspěl i stříbrný Lukáš Bauer.

Kateřina Neumannová sbírala úspěchy i na mistroství světa. V Trondheimu 1997 dojela bronzová na 15 km volně, poté v Ramsau 1999 opět bronz na 5 km klasicky, v Oberstdorfu 2005 získala zlato za 10 km volně a v Sapporu 2007 si dojela pro stříbro z 15 km kombinace i zlato na 10 km volně. 

Kateřina Neumannová ukončila kariéru v roce 2007. Čtyři měsíce poté byla jmenována do funkce prezidentky organizačního výboru Mistrovství světa v severském lyžování 2009. Kritici jí vytýkali, že nemá ekonomické vzdělání a větší manažerské zkušenosti. Což se potvrdilo a mistrovství skončilo výrazně zadlužené.

Kateřina Neumannová působila jako poradkyně na ministerstvu obrany pod vedením Alexandra Vondry, od srpna 2014 je opět na ministerstvu vedeném Martinem Stropnickým jako referentka, která má na starost koncepci armádního sportu a reprezentace.

Kateřina Neumannová má dceru Lucii, kterou vychovává sama. Je veřejným tajemstvím, že otcem je její někdejší manažer a milenec Josef Jindra

 

Články o celebritě

Jágr je Bůh!? Odbornice vysvětlují, proč bereme úspěchy sportovců za vlastní Jágr je Bůh!? Odbornice vysvětlují, proč bereme úspěchy sportovců za vlastní Jarda, Ester, Evka, naši hoši, máme zlato. Když mluvíme o úspěších našich sportovců, jako bychom… číst článek
Miloš Zeman slaví 75. narozeniny. Podívejte se, jak šel čas s prezidentem Miloš Zeman slaví 75. narozeniny. Podívejte se, jak šel čas s prezidentem V české politice se pohybuje od sametové revoluce, ČSSD vrátil jako předseda po letech na vrchol,… číst článek
Smrt divadelního ředitele Gregoriniho (†79) rozrušila Žilkovou: Čím pro ni byl klíčový? Smrt divadelního ředitele Gregoriniho (†79) rozrušila Žilkovou: Čím pro ni byl klíčový? Smrt dlouholetého ředitele Divadla Na Vinohradech Jindřicha Gregoriniho (†79), který o víkendu podlehl… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Alexander Choupenitch
Alexander Choupenitch
zobrazit profil Ondřej Palát
Ondřej Palát
zobrazit profil Franck Ribéry
Franck Ribéry
zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Matěj Kvíčala
Matěj Kvíčala
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Michal Gulaši
Michal Gulaši