Kateřina Neumannová | Celebwiki.cz

Kateřina Neumannová

Datum narození: 15.2.1973
Místo narození: Písek
Profese: bývalá běžkyně na lyžích
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Kateřina Neumannová je bývalá úspěšná česká běžkyně na lyžích, olympijská vítězka a mistryně světa. Nyní působí jako referentka na ministerstvu obrany.

Kateřina Neumannová se vždy věnovala běhu na lyžích a cyklistice. V běhu se prosazovala už v juniorech a v roce 1991 začala závodit profesionálně. Pětkrát se zúčastnila zimních olmypijských her a jednou letních. Byla také na osmi mistrovstvích světa.

V roce 1998 v Naganu byla Kateřina Neumannová stříbrná na 5 km klasicky a bronzová na stíhačce 10 km volně. V roce 2002 v Salt Lake City byla dvakrát stříbrná na 15 km volně s hromadným startem a 2x5 km stíhačce. Nejúspěšnější olympiádou pro ni byl Turín v roce 2006, kdy získala stříbro na skiatlonu 2x7,5 km a zlato ve strhujícím finiši na 30 km volně s hromadným startem. V Turíně uspěl i stříbrný Lukáš Bauer.

Kateřina Neumannová sbírala úspěchy i na mistroství světa. V Trondheimu 1997 dojela bronzová na 15 km volně, poté v Ramsau 1999 opět bronz na 5 km klasicky, v Oberstdorfu 2005 získala zlato za 10 km volně a v Sapporu 2007 si dojela pro stříbro z 15 km kombinace i zlato na 10 km volně. 

Kateřina Neumannová ukončila kariéru v roce 2007. Čtyři měsíce poté byla jmenována do funkce prezidentky organizačního výboru Mistrovství světa v severském lyžování 2009. Kritici jí vytýkali, že nemá ekonomické vzdělání a větší manažerské zkušenosti. Což se potvrdilo a mistrovství skončilo výrazně zadlužené.

Kateřina Neumannová působila jako poradkyně na ministerstvu obrany pod vedením Alexandra Vondry, od srpna 2014 je opět na ministerstvu vedeném Martinem Stropnickým jako referentka, která má na starost koncepci armádního sportu a reprezentace.

Kateřina Neumannová má dceru Lucii, kterou vychovává sama. Je veřejným tajemstvím, že otcem je její někdejší manažer a milenec Josef Jindra

 

Články o celebritě

Skličující zpráva Kateřiny Neumannové ze soukromí: Nic jiného nám nezbývá... Skličující zpráva Kateřiny Neumannové ze soukromí: Nic jiného nám nezbývá... Po rozpadu vztahu s Josefem Jindrou si bývalá olympijská vítězka Kateřina Neumannová (46) dává na… číst článek
Neumannová si zoufá. Dcera jí nechce dovolit žádného chlapa: Byl by tam střet! Neumannová si zoufá. Dcera jí nechce dovolit žádného chlapa: Byl by tam střet! Žijí jen pro sebe a nikdo další se jim do vztahu motat nesmí. Takový vztah má bývalá lyžařka Kateřina… číst článek
Liberečtí bílí sloni 10 let po MS. Přitom stačilo dodržet základní zásady Liberečtí bílí sloni 10 let po MS. Přitom stačilo dodržet základní zásady Po libereckém mistrovství světa 2009 v klasickém lyžování zbyla ostuda, to se nemění ani s odstupem… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Dominik Suchý
Dominik Suchý
zobrazit profil Ondřej Palát
Ondřej Palát
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida