Tiger Woods | Celebwiki.cz

Tiger Woods

Datum narození: 30. 12. 1975
Místo narození: Cypress, Kalifornie, USA
Váha: 84 kg
Výška: 185 cm
Profese: golfista

Související celebrity

Životopis

Tiger Woods je americký profesionální golfista, patří mezi nejúspěšnější golfisty všech dob. Mimo svůj um je také známý početnými milostnými skandály.

Tiger Woods, vlastním jménem Eldrick Tont Woods, je žijící golfovou legendou. Profesionálem se stal v roce 1996 a už v dubnu 1997 vyhrál svůj první major, turnaj Masters s rekordním výsledkem. V červnu téhož roku se poprvé stal světovou jedničkou. Od začátku tisíciletí byl v golfu dominantní postavou. Mezi lety 1997 - 2010 strávil Woods na postu světové jedničky 623 týdnů.

Tiger Woods vyhrál čtrnáct profesionálních majorů, což je druhý nejlepší výsledek v mužském golfu na světě. Má víc vyhraných majorů a turnajů na PGA Tour než jakýkoli jiný aktivní hráč. Je nejmladším golfistou, který dosáhl kariérního Grand Slamu (vyhrál čtyři nejdůležitější turnaje (majory) - Masters, US Open, British Open a US PGA Championship) a nejmladším golfistou, který nejrychleji vyhrál 50 turnajů na tour.

Tiger Woods byl podle časopisu Forbes po několik let jedním z nejlépe placených sportovců na světě. V roce 2007 byl nejlépe placeným sportovcem světa, když vydělal 122 milionů dolarů. Podle Golf Digest jeho finanční příjmy v letech 1996 - 2007 dosáhly výše 769 440 709 USD a časopis předpokládal, že do roku 2010 se stane prvním sportovcem historie, který by měl překročit výdělek jedné miliardy dolarů.

Tiger Woods se v roce 2004 oženil s bývalou švédskou modelkou Elin Nordegren, se kterou má dvě děti. Manželství krachlo v roce 2010 po Woodsových milostných skandálech. Svou manželku údajně podvedl s několika ženami, mezi něž patřila i známá pornoherečka Joslyn James, vlastním jménem Veronica Siwik-Daniels. Od března 2013 je Tiger Woods oficiálně ve vztahu s americkou lyžařkou Lindsey Vonn.

 

Články o celebritě

Woods zase psal dějiny! Udělí si divokou kartu na Presidents Cup? Woods zase psal dějiny! Udělí si divokou kartu na Presidents Cup? Před několika lety, v době velkých osobních a zdravotních problémů, už tomu nikdo nevěřil. Tiger Woo... číst článek
Kdo z celebrit fandí tenistům na US Open: Tiger, komici i nejkrásnější žena Kdo z celebrit fandí tenistům na US Open: Tiger, komici i nejkrásnější žena Nemohli si to nechat ujít. Umělci, modelky, sportovci pravidelně rok co rok navštěvují poslední gran... číst článek
Sexy lyžařka Vonnová se zasnoubila s ďábelským hokejistou. Prozradili detaily! Sexy lyžařka Vonnová se zasnoubila s ďábelským hokejistou. Prozradili detaily! Podruhé si vyzkouší, jaké je to být vdanou paní. Nejúspěšnější lyžařka historie Lindsey Vonnová (34)... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Barbora Závadová
Barbora Závadová
zobrazit profil Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský
zobrazit profil Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi