Tiger Woods | Celebwiki.cz

Tiger Woods

Datum narození: 30.12.1975
Místo narození: Cypress, Kalifornie, USA
Váha: 84 kg
Výška: 185 cm
Profese: golfista

Související celebrity

Životopis

Tiger Woods je americký profesionální golfista, patří mezi nejúspěšnější golfisty všech dob. Mimo svůj um je také známý početnými milostnými skandály.

Tiger Woods, vlastním jménem Eldrick Tont Woods, je žijící golfovou legendou. Profesionálem se stal v roce 1996 a už v dubnu 1997 vyhrál svůj první major, turnaj Masters s rekordním výsledkem. V červnu téhož roku se poprvé stal světovou jedničkou. Od začátku tisíciletí byl v golfu dominantní postavou. Mezi lety 1997 - 2010 strávil Woods na postu světové jedničky 623 týdnů.

Tiger Woods vyhrál čtrnáct profesionálních majorů, což je druhý nejlepší výsledek v mužském golfu na světě. Má víc vyhraných majorů a turnajů na PGA Tour než jakýkoli jiný aktivní hráč. Je nejmladším golfistou, který dosáhl kariérního Grand Slamu (vyhrál čtyři nejdůležitější turnaje (majory) - Masters, US Open, British Open a US PGA Championship) a nejmladším golfistou, který nejrychleji vyhrál 50 turnajů na tour.

Tiger Woods byl podle časopisu Forbes po několik let jedním z nejlépe placených sportovců na světě. V roce 2007 byl nejlépe placeným sportovcem světa, když vydělal 122 milionů dolarů. Podle Golf Digest jeho finanční příjmy v letech 1996 - 2007 dosáhly výše 769 440 709 USD a časopis předpokládal, že do roku 2010 se stane prvním sportovcem historie, který by měl překročit výdělek jedné miliardy dolarů.

Tiger Woods se v roce 2004 oženil s bývalou švédskou modelkou Elin Nordegren, se kterou má dvě děti. Manželství krachlo v roce 2010 po Woodsových milostných skandálech. Svou manželku údajně podvedl s několika ženami, mezi něž patřila i známá pornoherečka Joslyn James, vlastním jménem Veronica Siwik-Daniels. Od března 2013 je Tiger Woods oficiálně ve vztahu s americkou lyžařkou Lindsey Vonn.

 

Články o celebritě

Když zabásnou celebritu! Tak trochu jiné portréty Gibsona, Biebera i Pravé blondýnky Když zabásnou celebritu! Tak trochu jiné portréty Gibsona, Biebera i Pravé blondýnky Amerika je země svobody, ale když zlobíte, snadno o ni můžete přijít. Policie vás zatkne daleko spíš… číst článek
Eurokomisařka Jourová: Čeká ji důchod, jaký svět neviděl Eurokomisařka Jourová: Čeká ji důchod, jaký svět neviděl Pokračování bruselského snu nejspíš čeká českou eurokomisařku Věru Jourovou (54). Premiér Andrej… číst článek
Vysoká hra Zdeňka Haníka: TIGER-MANIE Vysoká hra Zdeňka Haníka: TIGER-MANIE Je to ode mě vlastně troufalost dotknout se slovem sportu, který jsem hrál jednou v životě. Nerozumím… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Lukáš Mareček
Lukáš Mareček
zobrazit profil Eden Hazard
Eden Hazard
zobrazit profil Josef Hrabal
Josef Hrabal
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb