Eva Samková | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Půvabná snowboardistka Eva Samková patří ke světové špičce ve své disciplíně. Svědčí o tom fakt, že z olympiády v Soči přivezla zlato. Na ZOH v Jižní Koreji 2018 získala bronzovou medaili ve snowboardcrossu.

Eva Samková měla v dětství rozmanité sportovní aktivity, nicméně dostala se do sportovní třídy, kde si v pátém ročníku vybrala snowboarding. Začala chodit do snowboardové školy ve Špindlerově Mlýně a po několika sezónách přešla na Sportovní akademii a účastnila se českých pohárů ve Freestyle snowboardingu. Tuto životní etapu přerušilo několik zlomenin. V sezóně 2008/2009 se rozhodla přejít do kategorie snowboardcrosu.

EVA SAMKOVÁ - PROČ NECHALA KNÍREK DOMA?

Ve zvolené kategorii začala Eva Samková sbírat jedno ocenění za druhým (a věří, že jí štěstí přináší, když si na závody namaluje pod nos knír). Jako juniorka zvítězila na mistrovsví světa 2010 na Novém Zélandě a své vítězství obhájila i o rok později a v roce 2013. V dospělé kategorii se v roce 2011 umístila na MS v La Molině na 5. místě. V téže sezóně skončila na 2. příčce na světovém poháru ve Valmalencu v Itálii.

Rok 2012 Evu Samkovou poznamenal vážným zraněním. Musela podstoupit plastiku předního křížového vazu v koleni a na rok dostala čas věnovat se jiným zájmům. Absolvovala maturitu a stala se součástí reklamní kampaně firmy Vagus. Na MS 2013 ve Stonehamu už ale dojela na 7. místě a na světovém poháru o měsíc později dosáhla na zlato.

Celkově měla Eva Samková před olympiádou v Soči 2014 na svém kontě jedno bronzové umístění, pět stříbrných a třináct zlatých medailí jak z českých, tak i zahraničních klání. Ze Soči pak přivezla historicky první českou olympijskou medaili ze snowboardových disciplín. A hned to bylo zlato.

V sezóně před ZOH v Pchjongčchangu 2018 Eva Samková vyhrála světový pohár. Zabodovala i v Jižní Koreji, kde ve snowboardcrossu obsadila třetí místo a získala tak bronzovou medaili.

O EVĚ SAMKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Eva Samková má kromě snowboardcrosu i řadu jiných zálib. Hraje na saxofon a bicí, jezdí na koni a má velmi ráda surfing. Její spolužačkou ve Vrchlabí byla Karolína Erbanová, která se také dostala do vrcholového sportu, jen místo snowboardu nazula brusle, a to pořádně rychlé.

Tři týdny před ZOH v Koreji potkala Evu Samkovou tragédie, zemřel jí otec.

Koncem roku 2018 Eva Samková začala randit s hercem Markem Adamczykem.

 

Články o celebritě

Dcera Verešové Vanessa (12): Vyhrála olympiádu jako Samková! Dcera Verešové Vanessa (12): Vyhrála olympiádu jako Samková! Modelka? Zapomeňte! Teprve 12letá dcera Andrey Verešové (39) je nadějnou snowboardistkou. Na zimní… číst článek
Co ukázal rok 2019: Nahá Samková, močící legenda NBA i odhalený rozkrok! Co ukázal rok 2019: Nahá Samková, močící legenda NBA i odhalený rozkrok! Chtěně i nechtěně se podělili o své přednosti. Řada slavných sportovců i jejich partnerek se v roce… číst článek
Vnadná Samková rozdráždila fanoušky v plavkách: Dělejte to taky! Vnadná Samková rozdráždila fanoušky v plavkách: Dělejte to taky! Sice nepanuje v Česku zrovna nejkrutější zima, přesto jít se vykoupat koncem prosince do řeky, je… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Petr Horák
Petr Horák
zobrazit profil David Lischka
David Lischka
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa
zobrazit profil Adam Ptáčník
Adam Ptáčník
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham
zobrazit profil Jessica Jislová
Jessica Jislová