Eva Samková | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Půvabná snowboardistka Eva Samková patří ke světové špičce ve své disciplíně. Svědčí o tom fakt, že z olympiády v Soči přivezla zlato. Na ZOH v Jižní Koreji 2018 získala bronzovou medaili ve snowboardcrossu.

Eva Samková měla v dětství rozmanité sportovní aktivity, nicméně dostala se do sportovní třídy, kde si v pátém ročníku vybrala snowboarding. Začala chodit do snowboardové školy ve Špindlerově Mlýně a po několika sezónách přešla na Sportovní akademii a účastnila se českých pohárů ve Freestyle snowboardingu. Tuto životní etapu přerušilo několik zlomenin. V sezóně 2008/2009 se rozhodla přejít do kategorie snowboardcrosu.

EVA SAMKOVÁ - PROČ NECHALA KNÍREK DOMA?

Ve zvolené kategorii začala Eva Samková sbírat jedno ocenění za druhým (a věří, že jí štěstí přináší, když si na závody namaluje pod nos knír). Jako juniorka zvítězila na mistrovsví světa 2010 na Novém Zélandě a své vítězství obhájila i o rok později a v roce 2013. V dospělé kategorii se v roce 2011 umístila na MS v La Molině na 5. místě. V téže sezóně skončila na 2. příčce na světovém poháru ve Valmalencu v Itálii.

Rok 2012 Evu Samkovou poznamenal vážným zraněním. Musela podstoupit plastiku předního křížového vazu v koleni a na rok dostala čas věnovat se jiným zájmům. Absolvovala maturitu a stala se součástí reklamní kampaně firmy Vagus. Na MS 2013 ve Stonehamu už ale dojela na 7. místě a na světovém poháru o měsíc později dosáhla na zlato.

Celkově měla Eva Samková před olympiádou v Soči 2014 na svém kontě jedno bronzové umístění, pět stříbrných a třináct zlatých medailí jak z českých, tak i zahraničních klání. Ze Soči pak přivezla historicky první českou olympijskou medaili ze snowboardových disciplín. A hned to bylo zlato.

V sezóně před ZOH v Pchjongčchangu 2018 Eva Samková vyhrála světový pohár. Zabodovala i v Jižní Koreji, kde ve snowboardcrossu obsadila třetí místo a získala tak bronzovou medaili.

O EVĚ SAMKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Eva Samková má kromě snowboardcrosu i řadu jiných zálib. Hraje na saxofon a bicí, jezdí na koni a má velmi ráda surfing. Její spolužačkou ve Vrchlabí byla Karolína Erbanová, která se také dostala do vrcholového sportu, jen místo snowboardu nazula brusle, a to pořádně rychlé.

Tři týdny před ZOH v Koreji potkala Evu Samkovou tragédie, zemřel jí otec.

Koncem roku 2018 Eva Samková začala randit s hercem Markem Adamczykem.

 

Články o celebritě

Za kulisy zátěžových testů. Co se děje v laboratoři a co řeknou výsledky? Za kulisy zátěžových testů. Co se děje v laboratoři a co řeknou výsledky? Bez vědy by se sport v 21. století už téměř neobešel. Každý profesionál, který chce zlepšovat svůj v... číst článek
Ledová lambáda! Takhle Samková zapomíná na úmrtí maminky (†61) Ledová lambáda! Takhle Samková zapomíná na úmrtí maminky (†61) Po celodenní dřině je potřeba tělo ochladit. Olympijská šampionka Eva Samková (27) a její parta repr... číst článek
Hazardérka Bára Poláková navzdory krizi začíná podnikat: Zbláznila jsem se! Hazardérka Bára Poláková navzdory krizi začíná podnikat: Zbláznila jsem se! Zatímco někteří podnikatelé u nás zavírají kvůli koronaviru své krámy, Barbora Poláková (36) jde opa... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Emil Zátopek
Emil Zátopek
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Aleš Liemann
Aleš Liemann
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Barbora Seemanová
Barbora Seemanová