Jaroslav Tvrdík | Celebwiki.cz

Jaroslav Tvrdík

Datum narození: 11.9.1968
Přezdívka: Luftjarda
Místo narození: Praha
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Bývalý politik Jaroslav Tvrdík, kterému se nezadařilo ani v prosperujících ČSA, se roku 2007 vrhnul na soukromé podnikání. Stal se i jedním z šéfů Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce, na jejíž pozvání do Česka zamířil prezident Číny.

Nejvyšší hlava Čínské lidové republiky, prezident Si Ťin-pching s chotí, generálmajorkou Pcheng Li-jüan, a vojenským doprovodem zamířil začátkem roku 2016 do Prahy. Tuto návštěvu – v době zvýšené aktivity teroristů (krátce po atentátech v Bruselu) - Česku zajistil bývalý mistr obrany, podnikatel Jaroslav Tvrdík. Číňany do Česka pozvala společnost, jíž je někdejší člen KSČ a posléze ČSSD předsedou dozorčí rady. Jde o Smíšenou česko čínskou komoru vzájemné spolupráce. A to není vše. S Číňany se dal do holportu již dříve. Poté, co byl poradcem expremiéra Jiřího Rusnoka pro ČLR, dojednal v roce 2015 prodej majoritní části fotbalového klubu SK Slavia Praha čínské společnosti China Energy Company Limited.

JAROSLAV TVRDÍK ZVANÝ LUFTJARDA

Od května 2001 do června 2003 byl Jaroslav Tvrdík ministrem obrany, a to ve vládách Miloše Zemana a Vladimíra Špidly. Tvrdíkovy problémy v politice nastaly poté, co byl odhalen, že si telefonoval s majitelkou bordelu, kam údajně chodil ve společnosti exministra vnitra Stanislava Grosse. Novinářům k tématu napsal esemesku: „Je mi z vás na blití“. Na konci května 2003 podal Jaroslav Tvrdík demisi na protest proti snížení armádního rozpočtu, poté ji kuriózně stáhl, i když rozpočet pro armádu klesl ještě níž, než původně čekal. Vzápětí ji podal podruhé.

Po odchodu z vysoké politiky mu ČSSD hledala uplatnění: byl odvolán šéf Český aerolinií Miroslav Kůla a Jaroslav Tvrdík bez řádného výběrového řízení zasedl na jeho místo. Ve funkci se mu moc nevedlo. Třeba Miroslav Kalousek jej proto překřtil na Luftjardu. Místo restrukturalizace zamířily ČSA za Jaroslava Tvrdíka do ztráty.

Malý Jarda dětství strávil v Havlíčkově Brodě. Vystudoval střední ekonomickou školu v Chotěboři, poté Vojenskou akademii ve Vyškově, kde promoval v roce 1990, obor ekonomika armády. V průběhu studia se stal členem Komunistické strany Československa.

 

Články o celebritě

Škodův památný den! Porod, čtyři góly, Liga mistryň i přípitek s Tvrdíkem Škodův památný den! Porod, čtyři góly, Liga mistryň i přípitek s Tvrdíkem Na tenhle den nikdy nezapomene. Kapitán Slavie Milan Škoda bude mít 25. září 2019 navždy v paměti.… číst článek
Plivnul skutečně Tetteh na Součka? Tvrdík říká ANO, přinesl důkaz Plivnul skutečně Tetteh na Součka? Tvrdík říká ANO, přinesl důkaz Po výsledkově nečekaně jasném nedělním derby mezi Spartou a Slavií (0:3) dál planou emoce. V úterý… číst článek
Z protestu v derby zisk na dobrou věc: Slavia pošle do Motola téměř 200 tisíc Z protestu v derby zisk na dobrou věc: Slavia pošle do Motola téměř 200 tisíc Fotbalová Slavia za akci s plyšáky před výkopem nedělního pražského derby na Spartě přispěje na boj… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King