Jaroslav Tvrdík | Celebwiki.cz

Jaroslav Tvrdík

Datum narození: 11.9.1968
Přezdívka: Luftjarda
Místo narození: Praha
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Bývalý politik Jaroslav Tvrdík, kterému se nezadařilo ani v prosperujících ČSA, se roku 2007 vrhnul na soukromé podnikání. Stal se i jedním z šéfů Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce, na jejíž pozvání do Česka zamířil prezident Číny.

Nejvyšší hlava Čínské lidové republiky, prezident Si Ťin-pching s chotí, generálmajorkou Pcheng Li-jüan, a vojenským doprovodem zamířil začátkem roku 2016 do Prahy. Tuto návštěvu – v době zvýšené aktivity teroristů (krátce po atentátech v Bruselu) - Česku zajistil bývalý mistr obrany, podnikatel Jaroslav Tvrdík. Číňany do Česka pozvala společnost, jíž je někdejší člen KSČ a posléze ČSSD předsedou dozorčí rady. Jde o Smíšenou česko čínskou komoru vzájemné spolupráce. A to není vše. S Číňany se dal do holportu již dříve. Poté, co byl poradcem expremiéra Jiřího Rusnoka pro ČLR, dojednal v roce 2015 prodej majoritní části fotbalového klubu SK Slavia Praha čínské společnosti China Energy Company Limited.

JAROSLAV TVRDÍK ZVANÝ LUFTJARDA

Od května 2001 do června 2003 byl Jaroslav Tvrdík ministrem obrany, a to ve vládách Miloše Zemana a Vladimíra Špidly. Tvrdíkovy problémy v politice nastaly poté, co byl odhalen, že si telefonoval s majitelkou bordelu, kam údajně chodil ve společnosti exministra vnitra Stanislava Grosse. Novinářům k tématu napsal esemesku: „Je mi z vás na blití“. Na konci května 2003 podal Jaroslav Tvrdík demisi na protest proti snížení armádního rozpočtu, poté ji kuriózně stáhl, i když rozpočet pro armádu klesl ještě níž, než původně čekal. Vzápětí ji podal podruhé.

Po odchodu z vysoké politiky mu ČSSD hledala uplatnění: byl odvolán šéf Český aerolinií Miroslav Kůla a Jaroslav Tvrdík bez řádného výběrového řízení zasedl na jeho místo. Ve funkci se mu moc nevedlo. Třeba Miroslav Kalousek jej proto překřtil na Luftjardu. Místo restrukturalizace zamířily ČSA za Jaroslava Tvrdíka do ztráty.

Malý Jarda dětství strávil v Havlíčkově Brodě. Vystudoval střední ekonomickou školu v Chotěboři, poté Vojenskou akademii ve Vyškově, kde promoval v roce 1990, obor ekonomika armády. V průběhu studia se stal členem Komunistické strany Československa.

 

Články o celebritě

Loučení se Škodou. Top hráč i člověk! Do klubu se vrátí, napsal Tvrdík Loučení se Škodou. Top hráč i člověk! Do klubu se vrátí, napsal Tvrdík Jeho osmileté působení ve Slavii během několika hodin zřejmě oficiálně skončí. Milan Škoda míří do… číst článek
Nezmar se dostal do pasti. Dění ve Slavii připomíná časovanou nálož Nezmar se dostal do pasti. Dění ve Slavii připomíná časovanou nálož KOMENTÁŘ ŠTĚPÁNA FILÍPKA | Připomíná to časovanou bombu. Jen se někdy stane, že někdo urychlí hodiny… číst článek
Bomba ve Slavii? Hrozí Nezmarův odchod, překvapí vás, kam by mohl jít Bomba ve Slavii? Hrozí Nezmarův odchod, překvapí vás, kam by mohl jít Doma je nepřemožitelná, na mezinárodní scéně budí údiv slavných protivníků. Může vůbec něco pražskou… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Jan Stráský
Jan Stráský
zobrazit profil Jan Ruml
Jan Ruml