Jakub Kulhánek

Jakub Kulhánek

Datum narození: 30. 6. 1984
Místo narození: Mělník
Profese: politik ČSSD, 15. ministr zaahraničí
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Dlouholetý spolupracovník špiček ČSSD Jakub Kulhánek se v dubnu 2021 stal ministrem zahraničních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Jakub Kulhánek vystudoval Georgetown University, nejstarší římskokatolickou univerzitu v USA se sídlem ve Washingtonu D.C., která je známá jako elitní škola především díky své výuce diplomacie, mezinárodních studií, politických a ekonomických věd.

Během své služby v diplomacii byl Jakub Kulhánek (ČSSD) mj. členem delegace, která v létě 2015 jednala v Libanonu o osudu pětice Čechů unesených tam v souvislosti s kauzou obchodníka se zbraněmi Alího Fajáda.

Na obraně Jakub Kulhánek dělal náměstka někdejšímu ministrovi Martinovi Stropnickému (ANO) nebo na resortu zahraničí Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD).

V roce 2017 se Jakub Kulhánek věnoval přípravám návštěvy tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v USA.

Jako pravá ruka Jana Hamáčka (ČSSD) Jakub Kulhánek byl jeho parlamentním poradcem, když známý sociální demokrat předsedal Sněmovně. Roku 2018 mu začal dělat náměstka na ministerstvu vnitra.

Po nástupu Jakuba Kulhánka na vnitro média upozornila, že má blízko také k Jaroslavu Tvrdíkovi (ČSSD), respektive na jeho angažmá v čínské společnosti CEFC Europe, kam přišel po odchodu z ministerstva zahraničí.

Poté, co prezident Miloš Zeman v dubnu 2021 odvolal šéfa resortu zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) a ministr kultury Lubomír Zaorálek odmítl tuto funkci přijmout, se Jakub Kulhánek stal sociálnědemokratickým adeptem na tento klíčový post. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 21. dubna 2021.

Jakub Kulhánek vládne několika jazyky a údajně úspěšně prošel řadou bezpečnostních prověrek.

 

Články o celebritě

Politolog o vládě: Další tři ministři? Výdaje navíc. A „chaot“ Válek hrozící lockdownem Politolog o vládě: Další tři ministři? Výdaje navíc. A „chaot“ Válek hrozící lockdownem Nová vláda se rýsuje, měla by mít hned 18 členů. Premiéra a 17 ministrů. Vzniknout mají tři nová kře... číst článek
Nejedlý odevzdal diplomatický pas, nevidí to ale černě. Kulhánek: Ještě k nám nedorazil Nejedlý odevzdal diplomatický pas, nevidí to ale černě. Kulhánek: Ještě k nám nedorazil Jak slíbil, tak učinil. Ekonomický poradce prezidenta Miloše Zemana a jeden z klíčových mužů jeho ok... číst článek
Babiš se rozhodl: Mynář musí z Hradu! Babiš se rozhodl: Mynář musí z Hradu! Nad hradním kancléřem Vratislavem Mynářem (54) se stahují černá mračna. Jeho pochybná komunikace a c... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
zobrazit profil Barbora Urbanová
Barbora Urbanová
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Karel Sládeček
Karel Sládeček