Pavel Růžička

Pavel Růžička

Datum narození: 3. 4. 1970
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik hnutí ANO 2011, bezpečnostní specialista, podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Pavel Růžička v parlamentních volbách 2021 obhájil křeslo ve Sněmovně. Poslancem byl zvolen v Ústeckém kraji.

Absolvoval obor požární ochrana a bezpečnost průmyslu na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava. Během dvacetiletého působení v armádě se Pavel Růžička účastnil vojenských operací v Kosovu a v Iráku. V roce 2010 začal podnikat v oblasti mj. zbraní a střeliva.

O PAVLU RŮŽIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunální politice člen hnutí ANO 2011 Pavel Růžička uspěl ve volbách 2014, díky nimž se stal zastupitelem a posléze i radním města Postoloprty na Lounsku.

Růžička byl obžalován z trestného činu

Poté, co byl Pavel Růžička a jeho kolegové v roce 2017 obžalován z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku kvůli údajně nevýhodnému prodeji domu v majetku města soukromé osobě, v komunálních volbách 2018 již nekandidoval.

Ještě před vypuknutí aféry kolem trestního stíhání byl Pavel Růžička v parlamentních volbách 2017 zvolen poslancem. Kolegové z dolní komory jej ke stíhání nevydali, přestože o to stál, aby mohl prokázat svou nevinu.

Ve Sněmovně se Pavel Růžička „proslavil“ také tím, že jako jediný hlasoval proti udělení státního vyznamenání dvojnásobné olympijské vítězce Ester Ledecké.

V parlametních volbách 2021 Pavel Růžička obhájil křeslo v dolní komoře.

Pavel Růžička je ženatý.

 

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas
zobrazit profil Pavel Žáček
Pavel Žáček
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Helena Langšádlová
Helena Langšádlová
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Otakar Ruml
Otakar Ruml
zobrazit profil Josef Bělica
Josef Bělica