Jozef Síkela

Jozef Síkela

Datum narození: 17. 6. 1967
Profese: ekonom, bankéř, manažer
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Bankéř Jozef Síkela se v prosinci 2021 stal ministrem průmyslu a obchodu, a to poté, co se kvůli spekulacím o svém podnikání nominace vzdal Věslav Michalik.

Kariéru Jozef Síkela započal po absolvování Vysoké škole ekonomické, když se v roce 1991 připojil k Bank Austria Creditanstalt. Od roku 2001 pak působil v několika společnostech rakouské Erste Group.

Do roku 2006 byl Jozef Síkela ředitelem korporátního programu v České spořitelně, poté se přesunul do ukrajinské větve Erste Bank jako zástupce jejího CEO. V roce 2009 postoupil do funkce výkonného ředitele.

Jozef Síkela se stal bankéřem roku 2013

V roce 2010 se Jozef Síkela stal CEO Slovenské spořitelny. Pod jeho vedením byla banka oceněna společností Deloitte jako nejcennější slovenská značka. Během čtyř let jeho působení pak byla třikrát vyhlášena slovenskou bankou roku.

Roku 2013 Jozef Síkela obdržel cenu slovenského bankéře roku a zároveň se umístil mezi nejlepšími pěti slovenskými manažery.

Síkela byl v představenstvu Erste Group

Díky svým úspěchům byl Jozef Síkela povýšen do představenstva celé Erste Group. Pozici opustil po výměně generálního ředitele v roce 2019 a pro skupinu pracoval jako externí poradce do konce roku 2020.

V lednu 2021 začal Jozef Síkela působit v investiční skupině Prime Fund, v níž je společníkem.

Koncem listopadu 2021 se Jozef Síkela stal kandidátem na post ministra průmyslu a obchodu ve vládě Petra Fialy (ODS). Rozhodlo tak hnutí STAN poté, co se nominace vzdal Věslav Michalik, a to kvůli spekulacím o rodinném podnikání. Jozef Síkela byl ministrem jmenován 17. prosince 2021.

 

Články o celebritě

Do Česka už neteče plyn z Ruska, raduje se Síkela. Za „nulou“ vidí i úspory Do Česka už neteče plyn z Ruska, raduje se Síkela. Za „nulou“ vidí i úspory Dovoz plynu z Ruska do České republiky klesl během ledna na nulu. Ruský plyn stát nahradil dovozem p... číst článek
Nejvíce Češi věří Babišovi, ukázal průzkum. Táhnou i Okamura a Zeman, Fiala propadl  Nejvíce Češi věří Babišovi, ukázal průzkum. Táhnou i Okamura a Zeman, Fiala propadl  Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro výzku... číst článek
Zbavili jsme se závislosti na ruském plynu, oznámil Fiala na „kontrole“ u Síkely. Na řadě je ropa Zbavili jsme se závislosti na ruském plynu, oznámil Fiala na „kontrole“ u Síkely. Na řadě je ropa  Česká republika v loňském roce snížila svou závislost na ruském plynu z původních 97 procent na akt... číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Michal Červín
Michal Červín
zobrazit profil Tomáš Horáček
Tomáš Horáček
zobrazit profil Jan Moťovský
Jan Moťovský
zobrazit profil Ladislav Doležal
Ladislav Doležal
zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší
zobrazit profil Petr Ptáček
Petr Ptáček
zobrazit profil Sepp Blatter
Sepp Blatter