Kateřina Kněžíková | Celebwiki.cz

Kateřina Kněžíková

Datum narození: 7.7.1982
Místo narození: Bohumín
Profese: operní pěvkyně, sopranistka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Sopranistka Kateřina Kněžíková v roce 2019 získala Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v opeře Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář v Divadle Antonína Dvořák v Ostravě.

Na Pražské konzervatoři Kateřina Kněžíková absolvovala v roce 2007, poté také magisterské studium klasického zpěvu na HAMU.

Ještě při studiu, tedy roku 2005, Kateřina Kněžíková debutovala jako Zerlina v Mozartově Donu Giovannim na prknech Národního divadla. Zde se také stala roku 2006 stálou členkou souboru.

Díky svému lyricko-koloraturnímu sopránu se Kateřina Kněžíková specializuje zejména na italské belcanto (G. Rossini, G. Donizetti) a právě opery W. A. Mozarta.

V říjnu 2017 Kateřina Kněžíková vystoupila jako Donna Elvira při slavnostním představení u příležitosti 230. výročí premiéry Mozartova Dona Giovanniho ve Stavovském divadle.

Poprvé se Kateřině Kněžíkové nominace na Cenu Thálie dostalo roku 2018 za roli Adiny v Donizettiho opeře Nápoj lásky v Mahenově divadla, scéně brněnského Národního divadla. Rok nato ji získala za titulní roli v opeře Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář v Divadle Antonína Dvořák v Ostravě.

O KATEŘINĚ KNĚŽÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Operní pěvkyně Kateřina Kněžíková se provdala za basbarytonistu Adama Plachetku, s nímž má dvě dcery.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Johny Machette
Johny Machette
zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Žofie Dařbujánová
Žofie Dařbujánová
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová