Hana Zaňáková

Profese: matka Lucie Bílé

Související celebrity

Životopis

Milovaná maminka zpěvačky Lucie Bílé Hana Zaňáková v únoru 2016 zemřela. Boj o život po dva roky trvajících vážných zdravotních problémech vzdala ve svých 76 letech.

O smrti maminky Hany Zaňákové stálice české hudební scény Lucie Bílá informovala své půblikum na sociální síti. „Maminky by měly být nesmrtelné... Dnes mi opravdu není do zpívání,“ napsala ve smutný únorový den roku 2016 zpěvačka na Facebooku k fotce zapálené svíčky.

LUCIE BÍLÁ V SLZÁCH

Hana Zaňáková o život dva roky statečně bojovala po dvou těžkých mozkových příhodách. Následky mrtvic se ale staly se životem už neslučitelné. Zpěvačka tak zakusila jednu z nejkrušnějších událostí svého života.

Maminka nejen Lucie Bílé, ale též syna, zpěvaččina bratra Karla Zeňáka, v únoru 2014 prodělala těžkou mozkovou mrtvici, po níž upadla do komatu. Přestože její stav byl velmi vážný, milující dceři se podařilo nemožné. Brala si ji domů a pečlivě se o ni starala. A stal se doslova vymodlený zázrak - paní Hana Zaňáková se vrátila domů ke svému manželovi. Štěstí ale netrvalo dlouho, po osmi měsících přišla další příhoda, z jejíchž následků se starší dáma už nevzpamatovala.

V těžkých chvílích byl Lucii Bílé oporou nejen syn Filip, ale též její příznivci, kterých má několikanásobná Zlatá slavice nepočítaně. Na Facebooku se jí snažili podpořit krásnými slovy plnými citu a pochopení. Například: „Lucie, nedávno jsem četla krásný moudro: Maminky neumírají, jen usnou, aby se každé ráno probudili v srdcích svých děti... Upřímnou soustrast, držte se...“ Nebo: „Haničko, ale ona neodešla! Ona je stále s Vámi, ve Vašem srdíčku! Je Vašim strážným andělem a vždy, když budete potřebovat, odpoví Vám, poradí! Je s Vámi, ale už ji nic nebolí!“

 

Další Ostatní

zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Karel Karika
Karel Karika
zobrazit profil Porty (youtuber)
Porty (youtuber)
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Tomáš Vořechovský
Tomáš Vořechovský
zobrazit profil Karel Svoboda
Karel Svoboda
zobrazit profil Tomáš Fadrný
Tomáš Fadrný