Petr Kratochvíl

Petr Kratochvíl

Datum narození: 23. 7. 1951
Profese: divadelní producent, režisér, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Producent Petr Kratochvíl je otcem Filipa Kratochvíla, jediného potomka Slavice Lucie Bílé. Opustil ji kvůli Miss ČR 1992 Pavlíně Babůrkové.

Do Česka se Petr Kratochvíl, který prožil část své emigrace na Floridě, vrátil v roce 1990. Jako úspěšný divadelní podnikatel, režisér a producent založil pražskou pobočku vizuálního divadla Ta Fantastika. Jejím spolumajitelem byl do roku 2008.

PETR KRATOCHVÍL - CO O NĚM ŘEKLA LUCIE BÍLÁ

Petr Kratochvíl uspěl u Evropské komise

Roku 2008 Petr Kratochvíl podal - po mnoha tahanicích s pražským magistrátem - stížnost na český stát u Evropské komise, kvůli nerovnému nastavení divadelních grantů. A komise mu po čtyřech letech dala za pravdu.

Kromě své profese se Petr Kratochvíl kdysi příležitostně věnoval herectví. Mj. se objevil v komedii Juraja Herze Holka na zabití, v jeho dramatu Den pro mou lásku nebo v komedii Věry Chytilové Kalamita.

O PETRU KRATOCHVÍLOVI ČTĚTE ZDE>>

Se Slavicí Lucií Bílou má Petr Kratochvíl syna Filipa, jenž se jim narodil 15. března 1995. Vztah podnikatele a zpěvačky neměl dlouhého trvání, opustil ji kvůli Pavlíně Babůrkové, Miss ČR 1992.

S Miss Kratochvíl počal čtyři děti

S Miss Pavlínkou Babůrkovou, která sekla s modelingem, stáhla se do ústraní a stala se profesionální rodičkou, má Petr Kratochvíl syny Pavla a Petra a dcery Ilonu a Julii. Společně vychovali ještě jejího syna z prvního manželství Honzu

 

Články o celebritě

Další Osobnosti

zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Miloslav Kala
Miloslav Kala
zobrazit profil Marie Formáčková
Marie Formáčková
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák