Michal Šalomoun

Michal Šalomoun

Datum narození: 21. 10. 1974
Místo narození: Třebíč
Profese: politik za Českou pirátskou stranu, advokát
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik za Českou pirátskou stranu Michal Šalomoun se po parlamentních volbách 2021 stal ministrem pro legislativu ve vládě Petra Fialy (ODS).

Po gymnáziu v rodné Třebíči Michal Šalomoun absolvoval studijní program Rozhlasová a televizní dramaturgie a scenáristika na JAMU v Brně. Souběžně studoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, kde posléze získal i tituly JUDr. a Ph.D.

Zabývá se zejména autorským právem v umění. Se svou alma mater Michal Šalomoun nadále spolupracuje, a to jako externí pedagog nebo člen výzkumného týmu.

V letech 2003 až 2005 Michal Šalomoun dělal právníka sekretariátu ředitelky Krajského úřadu Kraje Vysočina. Roku 2005 začal působit v advokacii.

Věci veřejné Šalomoun vyměnil za Piráty

Do politiky Michal Šalomoun vstoupil v komunálních volbách 2010 jako nezávislý na kandidátce Věcí veřejných. Do voleb 2014 byl třebíčským zastupitelem a radním.

Neúspěchem pro Michala Šalomouna skončily senátní volby 2018, v nichž nepostoupil ani do druhého kola, a také volby do Evropského parlamentu 2019. Do obou šel coby nestraník na kandidátce České pirátské strany.

Po parlamentních volbách 2021 se Michal Šalomoun stal adeptem na post ministra pro legislativu ve vládě Petra Fialy (ODS). Jmenován byl 17. prosince téhož roku.

O MICHALU ŠALOMOUNOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Michala Šalomouna patří ryby, včely, houby a taroky.

 

Články o celebritě

Očkování 4. dávkou funguje od pondělí: Kdo si znovu zajde  pro »včeličku«? Očkování 4. dávkou funguje od pondělí: Kdo si znovu zajde pro »včeličku«? Přes osm tisíc lidí už má u nás čtvrtou dávku očkování. Chodí si pro ni převážně osoby nad 60 let. M... číst článek
Česku hrozí až miliardové pokuty od Evropské komise: Zákonodárci nestíhají schvalovat zákony Česku hrozí až miliardové pokuty od Evropské komise: Zákonodárci nestíhají schvalovat zákony Evropská komise vede vůči Česku 19 řízení kvůli tomu, že zákonodárci nestíhají v daných termínech sc... číst článek
Česko zmrazilo oligarchům majetek za miliardu. Stanjura zmínil i konfiskaci Česko zmrazilo oligarchům majetek za miliardu. Stanjura zmínil i konfiskaci Česká republika dosud zmrazila ruský majetek v zemi za téměř miliardu korun. V pořadu České televize... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Marian Bojko
Marian Bojko
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová
zobrazit profil Jana Bačíková
Jana Bačíková
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Zdeněk Matouš
Zdeněk Matouš
zobrazit profil Julius Špičák
Julius Špičák