Michal Šalomoun

Michal Šalomoun

Datum narození: 21. 10. 1974
Místo narození: Třebíč
Profese: politik za Českou pirátskou stranu, advokát
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik za Českou pirátskou stranu Michal Šalomoun se po parlamentních volbách 2021 stal adeptem na post ministra pro legislativu ve vládě Petra Fialy (ODS).

Po gymnáziu v rodné Třebíči Michal Šalomoun absolvoval studijní program Rozhlasová a televizní dramaturgie a scenáristika na JAMU v Brně. Souběžně studoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, kde posléze získal i tituly JUDr. a Ph.D.

Zabývá se zejména autorským právem v umění. Se svou alma mater Michal Šalomoun nadále spolupracuje, a to jako externí pedagog nebo člen výzkumného týmu.

V letech 2003 až 2005 Michal Šalomoun dělal právníka sekretariátu ředitelky Krajského úřadu Kraje Vysočina. Roku 2005 začal působit v advokacii.

Věci veřejné Šalomoun vyměnil za Piráty

Do politiky Michal Šalomoun vstoupil v komunálních volbách 2010 jako nezávislý na kandidátce Věcí veřejných. Do voleb 2014 byl třebíčským zastupitelem a radním.

Neúspěchem pro Michala Šalomouna skončily senátní volby 2018, v nichž nepostoupil ani do druhého kola, a také volby do Evropského parlamentu 2019. Do obou šel coby nestraník na kandidátce České pirátské strany.

Po parlamentních volbách 2021 se Michal Šalomoun stal adeptem na post ministra pro legislativu ve vládě Petra Fialy (ODS).

O MICHALU ŠALOMOUNOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Michala Šalomouna patří ryby, včely, houby a taroky.

 

Další Politici

zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Marek Šlapal
Marek Šlapal
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek