Michal Šalomoun

Michal Šalomoun

Datum narození: 21. 10. 1974
Místo narození: Třebíč
Profese: politik za Českou pirátskou stranu, advokát
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik za Českou pirátskou stranu Michal Šalomoun se po parlamentních volbách 2021 stal ministrem pro legislativu ve vládě Petra Fialy (ODS).

Po gymnáziu v rodné Třebíči Michal Šalomoun absolvoval studijní program Rozhlasová a televizní dramaturgie a scenáristika na JAMU v Brně. Souběžně studoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, kde posléze získal i tituly JUDr. a Ph.D.

Zabývá se zejména autorským právem v umění. Se svou alma mater Michal Šalomoun nadále spolupracuje, a to jako externí pedagog nebo člen výzkumného týmu.

V letech 2003 až 2005 Michal Šalomoun dělal právníka sekretariátu ředitelky Krajského úřadu Kraje Vysočina. Roku 2005 začal působit v advokacii.

Věci veřejné Šalomoun vyměnil za Piráty

Do politiky Michal Šalomoun vstoupil v komunálních volbách 2010 jako nezávislý na kandidátce Věcí veřejných. Do voleb 2014 byl třebíčským zastupitelem a radním.

Neúspěchem pro Michala Šalomouna skončily senátní volby 2018, v nichž nepostoupil ani do druhého kola, a také volby do Evropského parlamentu 2019. Do obou šel coby nestraník na kandidátce České pirátské strany.

Po parlamentních volbách 2021 se Michal Šalomoun stal adeptem na post ministra pro legislativu ve vládě Petra Fialy (ODS). Jmenován byl 17. prosince téhož roku.

O MICHALU ŠALOMOUNOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Michala Šalomouna patří ryby, včely, houby a taroky.

 

Články o celebritě

Exceluje navenek, doma si vede hůř: Politologové hodnotí první rok Fialovy vlády Exceluje navenek, doma si vede hůř: Politologové hodnotí první rok Fialovy vlády Část národa by možná nejraději viděla současnou vládu v propadlišti dějin, podle politologů si ale –... číst článek
Sprostou krádež Ukrajiny neuznáme, vzkázal Lipavský. Pekarová vidí paralelu s Hitlerem Sprostou krádež Ukrajiny neuznáme, vzkázal Lipavský. Pekarová vidí paralelu s Hitlerem Silná slova odmítání vyvolalo rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina podepsat formální anexi... číst článek
Očkování 4. dávkou funguje od pondělí: Kdo si znovu zajde  pro »včeličku«? Očkování 4. dávkou funguje od pondělí: Kdo si znovu zajde pro »včeličku«? Přes osm tisíc lidí už má u nás čtvrtou dávku očkování. Chodí si pro ni převážně osoby nad 60 let. M... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Jana Hanzlíková
Jana Hanzlíková
zobrazit profil Pavel Kašník
Pavel Kašník
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Stanislav Juránek
Stanislav Juránek