Zdeněk Nekula

Datum narození: 9. 2. 1970
Místo narození: Znojmo
Profese: politik KDU-ČSL, 16. minystr zemědělství
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Zdeněk Nekula byl od ledna 2022 do června 2023 ministrem zemědělství ve vládě Petra Fialy (ODS).

Absolvoval obor provoz a ekonomika na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Při zaměstnání Zdeněk Nekula studoval na Spořitelní akademii mj. obory bankovní specialista a bankovní manažer.

Osm let pracoval v České spořitelně na okresní pobočce ve Znojmě a v Brně na pozicích vedoucí oddělení marketingu, vedoucí oddělení obchodní politiky a vedoucí oddělení marketingu a akvizice. Potom Zdeněk Nekula 15 let působil ve společnosti Erste Leasing, která se orientovala zejména na financování zemědělců.

Zdeněk Nekula byl šéfem PGRLF

V letech 2015 až 2018 byl Zdeněk Nekula předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Do funkce šéfa PGRLF, který rozděluje miliardy korun v rámci podpůrných programů, ho přivedl tehdejší ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

V letech 2015 až 2017 byl Zdeněk Nekula i členem představenstva Výstaviště České Budějovic. Dále zastupoval ministerstvo zemědělství v dozorčí radě Exportní garanční a pojišťovací společnosti.

Do KDU-ČSL Nekula vstoupil roku 2007

Od roku 2007 člen KDU-ČSL Zdeněk Nekula po komunálních volbách 2006 získal křeslo starosty obce Těšetice na Znojemsku. Funkci opakovaně obhájil.

Po parlamentních volbách 2021 se Zdeněk Nekula stal adeptem na post ministra zemědělství ve vládě Petra Fialy (ODS). Vzhledem k tomu, že dostal koronavirus, nebyl jako ostatní jmenován 17. prosince, ale stalo se tak počátkem ledna 2022. V červnu 2023 na post rezignoval.

O ZDEŇKU NEKULOVI ČTĚTE ZDE>>

Velkým koníčkem Zdeňka Nekuly je včelaření.

Zdeněk Nekula je ženatý. S manželkou má čtyři děti.

 

Články o celebritě

Země živitelka bez prezidenta: Zeman s oblibou zahajoval i koštoval, Pavel nedorazí Země živitelka bez prezidenta: Zeman s oblibou zahajoval i koštoval, Pavel nedorazí Zatímco Miloš Zeman loni Zemi živitelku zahajoval a jako prezident ji opakovaně navštěvoval, Petr Pa... číst článek
Cena vajec v akcích klesla o třetinu. Výrazně zdražily brambory: Češi si připlatí dvakrát víc Cena vajec v akcích klesla o třetinu. Výrazně zdražily brambory: Češi si připlatí dvakrát víc Cena vajec ve slevových akcích oproti únoru v červenci klesla o 35 procent. Balení deseti vajec se p... číst článek
Škrty v dotacích? Výborný se hádal se stínovou ministryní ANO, tasil i Agrofert Škrty v dotacích? Výborný se hádal se stínovou ministryní ANO, tasil i Agrofert Vládní úsporný balíček má dopadnout i na rezort zemědělství, který nově vede ministr Marek Výborný, ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Hojda
Pavel Hojda
zobrazit profil Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Martin Škorpík
Martin Škorpík