Zdeněk Nekula

Zdeněk Nekula

Datum narození: 9. 2. 1970
Místo narození: Znojmo
Profese: politik KDU-ČSL, ekonom, bankovní specialista, manažer
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Zdeněk Nekula se coby dlouholetý starosta Těšetic na Znojemsku stal adeptem na ministra zemědělství ve vládě Petra Fialy (ODS). Kvůli koronaviru má být jmenován v lednu 2022.

Absolvoval obor provoz a ekonomika na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Při zaměstnání Zdeněk Nekula studoval na Spořitelní akademii mj. obory bankovní specialista a bankovní manažer.

Osm let pracoval v České spořitelně na okresní pobočce ve Znojmě a v Brně na pozicích vedoucí oddělení marketingu, vedoucí oddělení obchodní politiky a vedoucí oddělení marketingu a akvizice. Potom Zdeněk Nekula 15 let působil ve společnosti Erste Leasing, která se orientovala zejména na financování zemědělců.

Zdeněk Nekula byl šéfem PGRLF

V letech 2015 až 2018 byl Zdeněk Nekula předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Do funkce šéfa PGRLF, který rozděluje miliardy korun v rámci podpůrných programů, ho přivedl tehdejší ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

V letech 2015 až 2017 byl Zdeněk Nekula i členem představenstva Výstaviště České Budějovic. Dále zastupoval ministerstvo zemědělství v dozorčí radě Exportní garanční a pojišťovací společnosti.

Do KDU-ČSL Nekula vstoupil roku 2007

Od roku 2007 člen KDU-ČSL Zdeněk Nekula po komunálních volbách 2006 získal křeslo starosty obce Těšetice na Znojemsku. Funkci opakovaně obhájil.

Po parlamentních volbách 2021 se Zdeněk Nekula stal adeptem na post ministra zemědělství ve vládě Petra Fialy (ODS). Vzhledem k tomu, že dostal koronavirus, nebyl jako ostatní jmenován 17. prosince, ale mělo by se tak stát v lednu 2022.

Velkým koníčkem Zdeňka Nekuly je včelaření.

Zdeněk Nekula je ženatý. S manželkou má čtyři děti.

 

Články o celebritě

Rakušan pro Blesk: Obří ruská ostuda, zlo Putin a vzkaz „vyvolávačům paniky“! Pomáháme především Čechům Rakušan pro Blesk: Obří ruská ostuda, zlo Putin a vzkaz „vyvolávačům paniky“! Pomáháme především Čechům „V téhle chvíli Putin představuje zlo," řekl ve studiu Blesku jasně vicepremiér a ministr vnitra Vít... číst článek
Hádky kolem ceny potravin: Nastane pokles, zdražení nebo stabilizace? A jak budou vypadat kontroly Hádky kolem ceny potravin: Nastane pokles, zdražení nebo stabilizace? A jak budou vypadat kontroly Potraviny jsou stále dražší a dražší a jejich ceny nejspíše neklesnou ani v únoru. Odborníci se ale ... číst článek
Potraviny v akcích prudce zdražily! Ekonom: Na ceny, co bývaly, se už nevrátíme Potraviny v akcích prudce zdražily! Ekonom: Na ceny, co bývaly, se už nevrátíme Akce, sleva! Češi je vyhledávají stále častěji. Jenže i akční ceny rostou, a ne málo. Potraviny z le... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Roman Prymula
Roman Prymula
zobrazit profil Lydie Franka Bartošová
Lydie Franka Bartošová
zobrazit profil Tomáš Martínek
Tomáš Martínek
zobrazit profil Kamal Farhan
Kamal Farhan
zobrazit profil Nina Nováková
Nina Nováková