Marek Výborný | Celebwiki.cz

Marek Výborný

Datum narození: 10. 7. 1976
Přezdívka: Bezkrk
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, ve volbách 2017 získal poslanecký mandát. Od březnu 2019 do ledna 2020 byl předsedou strany.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

MAREK VÝBORNÝ: NABÍZÍM PRÁCI, PRACOVITOST

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje a získal křeslo v dolní komoře. V listopadu 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany, což se mu v březnu 2019 podařilo. V lednu 2020 jej v této funkci vystřídal Marian Jurečka.

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

O MARKOVI VÝBORNÉM ČTĚTE ZDE>>

Marek Výborný, syn někdejšího ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, má tři děti se svou bývalou manželkou Markétou.

 

Články o celebritě

Exministryně v odvážných plavkách a Feri ponořený v bazénu. Politici si užívají dovolené Exministryně v odvážných plavkách a Feri ponořený v bazénu. Politici si užívají dovolené Parlamentní prázdniny vyhnaly na dovolenou také politiky. I když většina tráví dovolenou většinou v ... číst článek
Z Česka se náhle „vypařila“ třetina nakažených. „Výmluvy Vojtěcha,“ útočí Fiala Z Česka se náhle „vypařila“ třetina nakažených. „Výmluvy Vojtěcha,“ útočí Fiala V Česku je podle ministerstva zdravotnictví 3479 aktuálně nemocných covidem-19, o třetinu méně než r... číst článek
„Dobrá zpráva,“ jásá Babiš a gratuluje Dudovi v polštině. Opozice zmínila rozdělení společnosti „Dobrá zpráva,“ jásá Babiš a gratuluje Dudovi v polštině. Opozice zmínila rozdělení společnosti Premiér Andrej Babiš (ANO) na twitteru blahopřál polskému prezidentovi Andrzeji Dudovi ke znovuzvole... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Jiří Mašek
Jiří Mašek
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová