Marek Výborný | Celebwiki.cz

Marek Výborný

Datum narození: 10.7.1976
Přezdívka: Bezkrk
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, od března 2019 předseda strany, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, ve volbách 2017 získal poslanecký mandát a v březnu 2019 se stal předsedou strany.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

MAREK VÝBORNÝ: NABÍZÍM PRÁCI, PRACOVITOST

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje a získal křeslo v dolní komoře. V listopadu 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany, což se mu v březnu 2019 podařilo

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

O MARKOVI VÝBORNÉM ČTĚTE ZDE>>

Marek Výborný, syn někdejšího ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, má tři děti se svou bývalou manželkou Markétou.

 

Články o celebritě

Vdovec Výborný u lidovců brzy předá vedení. Jaké plány mají adepti na jeho křeslo? Vdovec Výborný u lidovců brzy předá vedení. Jaké plány mají adepti na jeho křeslo? Debatu o koalicích před parlamentními volbami v roce 2021 považují kandidáti na předsedu KDU-ČSL… číst článek
ODS jako strana „jednoho muže“. Fiala nemá vyzyvatele, Rakušan tasil módní policii ODS jako strana „jednoho muže“. Fiala nemá vyzyvatele, Rakušan tasil módní policii ODS čeká 29. kongres. Na něm si zvolí (staro)nového předsedu. Lídrem téměř jistě zůstane i do dalšího… číst článek
„Máme 22 gayů a leseb.“ Adept na šéfa KDU-ČSL udivil Kalouska. Do boje jde i Jurečka „Máme 22 gayů a leseb.“ Adept na šéfa KDU-ČSL udivil Kalouska. Do boje jde i Jurečka Kandidát na šéfa KDU-ČSL a europoslanec Tomáš Zdechovský si na sociálních sítích zavařil. A to když… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl