Marek Výborný | Celebwiki.cz

Marek Výborný

Datum narození: 10. 7. 1976
Přezdívka: Bezkrk
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, ve volbách 2017 získal poslanecký mandát. Od březnu 2019 do ledna 2020 byl předsedou strany.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

MAREK VÝBORNÝ: NABÍZÍM PRÁCI, PRACOVITOST

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje a získal křeslo v dolní komoře. V listopadu 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany, což se mu v březnu 2019 podařilo. V lednu 2020 jej v této funkci vystřídal Marian Jurečka.

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

O MARKOVI VÝBORNÉM ČTĚTE ZDE>>

Marek Výborný, syn někdejšího ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, má tři děti se svou bývalou manželkou Markétou.

 

Články o celebritě

Soud zrušil omezení pro obchody a volný pohyb. Babiš se diví: „Absurdní, zachraňujeme životy“ Soud zrušil omezení pro obchody a volný pohyb. Babiš se diví: „Absurdní, zachraňujeme životy“ Soud dnes zrušil s účinností od 27. dubna čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, která v souvisl... číst článek
„Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu. Schwarzenberg zmínil Zemanův omyl „Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu. Schwarzenberg zmínil Zemanův omyl Dnešní soudní rozhodnutí o zrušení čtyř opatření ministerstva zdravotnictví podle opozice potvrzuje ... číst článek
Výborný šel na testy na koronavirus. Exšéf lidovců: Markéta (†45) by byla na děti pyšná Výborný šel na testy na koronavirus. Exšéf lidovců: Markéta (†45) by byla na děti pyšná Chvíle strachu z nákazy koronavirem zažíval i bývalý šéf KDU-ČSL Marek Výborný (43). Při léčbě chřip... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil Antonín Staněk
Antonín Staněk
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Klára Samková
Klára Samková