Marek Výborný | Celebwiki.cz

Marek Výborný

Datum narození: 10.7.1976
Přezdívka: Bezkrk
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, od března 2019 předseda strany, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, ve volbách 2017 získal poslanecký mandát a v březnu 2019 se stal předsedou strany.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

MAREK VÝBORNÝ: NABÍZÍM PRÁCI, PRACOVITOST

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje a získal křeslo v dolní komoře. V listopadu 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany, což se mu v březnu 2019 podařilo

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

O MARKOVI VÝBORNÉM ČTĚTE ZDE>>

Marek Výborný, syn někdejšího ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, má tři děti se svou bývalou manželkou Markétou.

 

Články o celebritě

Pohřeb manželky (†45) Výborného: „Působivý a smutný i kvůli dětem,“ říká Bělobrádek Pohřeb manželky (†45) Výborného: „Působivý a smutný i kvůli dětem,“ říká Bělobrádek Sedmimetrový koberec z květin a věnců se vyskládal za rakví »andělské bytosti« Markéty Výborné (†45).… číst článek
Sbohem, mami. Výborný a tři děti se loučili s Markétou (†45). „Byla živel,“ řekli o ní na pohřbu Sbohem, mami. Výborný a tři děti se loučili s Markétou (†45). „Byla živel,“ řekli o ní na pohřbu Pozůstalý předseda KDU – ČSL Marek Výborný seděl s dalšími blízkými v první lavici. Po své levici… číst článek
Šéf lidovců Výborný pohřbil manželku: S Markétou se loučil plný kostel Šéf lidovců Výborný pohřbil manželku: S Markétou se loučil plný kostel Kostelní lavice zaplněné do posledního místečka. Rodina a přátelé se včera v Heřmanově Městci rozloučili… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Mikuláš Peksa
Mikuláš Peksa
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Jiří Payne
Jiří Payne
zobrazit profil Jiří Bis
Jiří Bis
zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch