Marek Výborný | Celebwiki.cz

Marek Výborný

Datum narození: 10.7.1976
Přezdívka: Bezkrk
Místo narození: Heřmanův Městec
Profese: politik KDU-ČSL, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Marek Výborný, syn bývalého ministra a soudce Ústavního soudu ČR Miloslava Výborného, ve volbách 2017 získal poslanecký mandát. Od březnu 2019 do ledna 2020 byl předsedou strany.

Středoškolský pedagog Marek Výborný se v srpnu 2012 stal ředitelem Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449. Bylo to poté, co šestnáct let učil dějepis, základy společenských věd a latinu. Mezi studenty se pro něj údajně vžila přezdívka Bezkrk.

MAREK VÝBORNÝ: NABÍZÍM PRÁCI, PRACOVITOST

Do KDU-ČSL Marek Výborný vstoupil roku 2005. V komunálních volbách 2006 byl zvolen zastupitelem města Heřmanův Městec na Chrudimsku. Ve volbách 2010 mandát obhájil. V letech 2006 až 2014 byl též radním. V křesle zastupitele zůstal i po volbách 2014.

V krajských volbách 2004 Marek Výborný kandidoval ještě jako nestraník za KDU-ČSL, ale neuspěl, stejně jako roku 2008. Štěstí se na něj usmálo ve volbách 2012. Díky preferenčním hlasům se totiž z 20. místa dostal na třetí. V listopadu 2012 na svůj mandát rezignoval, a to kvůli neslučitelnosti funkcí krajského zastupitele a ředitele gymnázia.

Do Sněmovny se Marek Výborný poprvé pokusil dostat ve volbách 2006, ale neuspěl. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Pardubického kraje a získal křeslo v dolní komoře. V listopadu 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany, což se mu v březnu 2019 podařilo. V lednu 2020 jej v této funkci vystřídal Marian Jurečka.

Pedagog Marek Výborný působí jako jednatel pěveckého sboru Vlastislav Heřmanův Městec, je členem skautské organizace, České křesťanské akademie, trenérem dětského oddílu basketbalu a předsedou organizačního výboru festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Rád má vyjížďky do bike terénů Železných hor a běh v okolí Heřmanova Městce.

O MARKOVI VÝBORNÉM ČTĚTE ZDE>>

Marek Výborný, syn někdejšího ministra a ústavního soudce Miroslava Výborného, má tři děti se svou bývalou manželkou Markétou.

 

Články o celebritě

Na ČT dohlédnou i Bradáč a Kysilka. Tlačil je Babišův „kádrovák“ Berkovec Na ČT dohlédnou i Bradáč a Kysilka. Tlačil je Babišův „kádrovák“ Berkovec Sněmovna vyslyšela „přání“ poslance Stanislava Berkovce (ANO), který začátkem týdne šokoval zasláním… číst článek
Babišův „kádrovák“ šokoval ředitele ČT. Poslancům radil: Pracuje proti ANO, nebrat Babišův „kádrovák“ šokoval ředitele ČT. Poslancům radil: Pracuje proti ANO, nebrat O pořádný rozruch ve Sněmovně se postaral poslanec Stanislav Berkovec (ANO). Před volbou šestice… číst článek
Babiš znovu slibuje: Rýsují se tvrdé tresty pro tyrany? Novelu „pohřbilo“ i ANO Babiš znovu slibuje: Rýsují se tvrdé tresty pro tyrany? Novelu „pohřbilo“ i ANO Premiér Andrej Babiš (ANO) se mnohokrát dušoval, že pomůže zvířatům a bezostyšným tyranům zpřísní… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč