Pavel Telička | Celebwiki.cz

Pavel Telička

Datum narození: 24. 8. 1965
Místo narození: Washington, USA
Profese: politik, bývalý poslanec Evropského parlamentu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Lobbista a podnikatel Pavel Telička, někdejší člen KSČ, se stal prvním českým eurokomisařem a roku 2014 europoslancem za hnutí ANO 2011. Ve volbách do EP 2019 se svým hnutím Hlas neuspěl.

Někdejší diplomat a historicky první český člen evropské komise Pavel Telička byl tváří hnutí ANO 2011, které založil podnikatel Andrej Babiš. V roce 1999 se Pavel Telička stal náměstkem ministra zahraničních věcí a také státním tajemníkem pro evropské záležitosti.

PAVEL TELIČKA NA REFLEX.CZ

V době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie byl Pavel Telička hlavním vyjednávačem a později se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při EU. V květnu 2014 za hnutí ANO 2011 získal křeslo v Evropském parlamentu.

Společně s jedním z nejbohatších Čechů Zdeňkem Bakalou Pavel Telička usedl do představenstva společnosti New World Resources.

V říjnu 2017 Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO kvůli názorové neshodě s Andrejem Babišem.

V únoru 2019 Pavel Telička oznámil, že zakládá nové politické hnutí Hlas a stal se lídrem jeho kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu 2019. Do EP se jeho hnutí nedostalo.

O PAVLU TELIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Narodil se do rodiny komunistického diplomata Františka Teličky, který tehdy působil v kubánském oddělení československého velvyslanectví ve Washingtonu. Po vystudování Právnické fakulty UK Pavel Telička vstoupil do KSČ a pracoval na ministerstvu zahraničních věcí ČSSR. Za působení v komunistické straně byl při svém jmenování eurokomisařem často kritizován.

Pavel Telička je ženatý. S manželkou Evou má syna Jakuba a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

„Greta potřebuje přes držku,“ pobouřil muž z ČSSD. Klausova zrzka má rodiče za hyeny „Greta potřebuje přes držku,“ pobouřil muž z ČSSD. Klausova zrzka má rodiče za hyeny „Měla projev jak Goebbels, ale jinak je ok... Čím dál tím víc souhlasím s Hanákem, že by potřebovala... číst článek
Babišova Dita z Bruselu: O tučných důchodech, demonstracích a slibu dcerám Babišova Dita z Bruselu: O tučných důchodech, demonstracích a slibu dcerám Česko si v Bruselu polepšilo a má dva místopředsedy europarlamentu místo jednoho. Na druhou nejvyšší... číst článek
40 tisíc k důchodu navrch pro europoslance. A koktejl či rozlučky při odchodu z Bruselu 40 tisíc k důchodu navrch pro europoslance. A koktejl či rozlučky při odchodu z Bruselu Staří poslanci v pondělí končí, v úterý je vystřídají nově zvolení. V Bruselu i Štrasburku došlo na ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar