Pavel Telička

Datum narození: 24. 8. 1965
Místo narození: Washington, USA
Profese: politik, bývalý poslanec Evropského parlamentu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Lobbista a podnikatel Pavel Telička, někdejší člen KSČ, se stal prvním českým eurokomisařem a roku 2014 europoslancem za hnutí ANO 2011. Ve volbách do EP 2019 se svým hnutím Hlas neuspěl.

Někdejší diplomat a historicky první český člen evropské komise Pavel Telička byl tváří hnutí ANO 2011, které založil podnikatel Andrej Babiš. V roce 1999 se Pavel Telička stal náměstkem ministra zahraničních věcí a také státním tajemníkem pro evropské záležitosti.

PAVEL TELIČKA NA REFLEX.CZ

V době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie byl Pavel Telička hlavním vyjednávačem a později se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při EU. V květnu 2014 za hnutí ANO 2011 získal křeslo v Evropském parlamentu.

Společně s jedním z nejbohatších Čechů Zdeňkem Bakalou Pavel Telička usedl do představenstva společnosti New World Resources.

V říjnu 2017 Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO kvůli názorové neshodě s Andrejem Babišem.

V únoru 2019 Pavel Telička oznámil, že zakládá nové politické hnutí Hlas a stal se lídrem jeho kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu 2019. Do EP se jeho hnutí nedostalo.

O PAVLU TELIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Narodil se do rodiny komunistického diplomata Františka Teličky, který tehdy působil v kubánském oddělení československého velvyslanectví ve Washingtonu. Po vystudování Právnické fakulty UK Pavel Telička vstoupil do KSČ a pracoval na ministerstvu zahraničních věcí ČSSR. Za působení v komunistické straně byl při svém jmenování eurokomisařem často kritizován.

Pavel Telička je ženatý. S manželkou Evou má syna Jakuba a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Europoslankyně Maxová se „rozhoupala“ a opouští ANO. Babiš: Egoistická kariéristka Europoslankyně Maxová se „rozhoupala“ a opouští ANO. Babiš: Egoistická kariéristka S odchodem významné osoby z hnutí ANO se během krajských a senátních voleb bude muset potýkat premié... číst článek
Volby lákají nové strany. Letos jich vnitro před podzimním kláním zaregistrovalo deset Volby lákají nové strany. Letos jich vnitro před podzimním kláním zaregistrovalo deset Nějaké volby nás každý rok čekají až do roku 2027. To se projevuje také v zakládání nejrůznějších po... číst článek
Bitva o hlasy z karantény. Hamáček otočil a chce hledat cestu, dostanou nakažení obálky? Bitva o hlasy z karantény. Hamáček otočil a chce hledat cestu, dostanou nakažení obálky? Budou moci na podzim volit i lidé v karanténě kvůli koronaviru? Nestíhá se to, tvrdil ministr vnitra... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Jan Stráský
Jan Stráský
zobrazit profil František Vácha
František Vácha
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Romana Bělohlávková
Romana Bělohlávková