Pavel Telička | Celebwiki.cz

Pavel Telička

Datum narození: 24. 8. 1965
Místo narození: Washington, USA
Profese: politik, bývalý poslanec Evropského parlamentu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Lobbista a podnikatel Pavel Telička, někdejší člen KSČ, se stal prvním českým eurokomisařem a roku 2014 europoslancem za hnutí ANO 2011. Ve volbách do EP 2019 se svým hnutím Hlas neuspěl.

Někdejší diplomat a historicky první český člen evropské komise Pavel Telička byl tváří hnutí ANO 2011, které založil podnikatel Andrej Babiš. V roce 1999 se Pavel Telička stal náměstkem ministra zahraničních věcí a také státním tajemníkem pro evropské záležitosti.

PAVEL TELIČKA NA REFLEX.CZ

V době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie byl Pavel Telička hlavním vyjednávačem a později se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při EU. V květnu 2014 za hnutí ANO 2011 získal křeslo v Evropském parlamentu.

Společně s jedním z nejbohatších Čechů Zdeňkem Bakalou Pavel Telička usedl do představenstva společnosti New World Resources.

V říjnu 2017 Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO kvůli názorové neshodě s Andrejem Babišem.

V únoru 2019 Pavel Telička oznámil, že zakládá nové politické hnutí Hlas a stal se lídrem jeho kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu 2019. Do EP se jeho hnutí nedostalo.

O PAVLU TELIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Narodil se do rodiny komunistického diplomata Františka Teličky, který tehdy působil v kubánském oddělení československého velvyslanectví ve Washingtonu. Po vystudování Právnické fakulty UK Pavel Telička vstoupil do KSČ a pracoval na ministerstvu zahraničních věcí ČSSR. Za působení v komunistické straně byl při svém jmenování eurokomisařem často kritizován.

Pavel Telička je ženatý. S manželkou Evou má syna Jakuba a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Prospěje Kalouskův konec ke spojenectví proti Babišovi? Opoziční lídři jsou opatrní Prospěje Kalouskův konec ke spojenectví proti Babišovi? Opoziční lídři jsou opatrní Volby do Poslanecké sněmovny jsou sice až za rok, už teď se ale ladí taktika. Většině stran zastoupe... číst článek
„Nevděční ubožáci“ a „svině“. Schwarzenberga a další rozpálil nevděk za pomoc Tchaj-wanu „Nevděční ubožáci“ a „svině“. Schwarzenberga a další rozpálil nevděk za pomoc Tchaj-wanu Poslanci se ve čtvrtek oficiálně rozhodli, že nebudou chtít po vládě, aby poděkovala Tchaj-wanu za d... číst článek
Babiš se kvůli koronaviru pustil do EU: „Nedají nám ani o korunu navíc.“ Komise se brání Babiš se kvůli koronaviru pustil do EU: „Nedají nám ani o korunu navíc.“ Komise se brání Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) finanční podpora Evropské unie, která má členským státům pomoci ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Aleš Cabicar
Aleš Cabicar
zobrazit profil Ondřej Polanský
Ondřej Polanský
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Jan Sobotka
Jan Sobotka
zobrazit profil Radim Holiš
Radim Holiš
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír