Pavel Telička | Celebwiki.cz

Pavel Telička

Datum narození: 24.8.1965
Místo narození: Washington, USA
Profese: politik, bývalý poslanec Evropského parlamentu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Lobbista a podnikatel Pavel Telička, někdejší člen KSČ, se stal prvním českým eurokomisařem a roku 2014 europoslancem za hnutí ANO 2011. Ve volbách do EP 2019 se svým hnutím Hlas neuspěl.

Někdejší diplomat a historicky první český člen evropské komise Pavel Telička byl tváří hnutí ANO 2011, které založil podnikatel Andrej Babiš. V roce 1999 se Pavel Telička stal náměstkem ministra zahraničních věcí a také státním tajemníkem pro evropské záležitosti.

PAVEL TELIČKA NA REFLEX.CZ

V době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie byl Pavel Telička hlavním vyjednávačem a později se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při EU. V květnu 2014 za hnutí ANO 2011 získal křeslo v Evropském parlamentu.

Společně s jedním z nejbohatších Čechů Zdeňkem Bakalou Pavel Telička usedl do představenstva společnosti New World Resources.

V říjnu 2017 Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO kvůli názorové neshodě s Andrejem Babišem.

V únoru 2019 Pavel Telička oznámil, že zakládá nové politické hnutí Hlas a stal se lídrem jeho kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu 2019. Do EP se jeho hnutí nedostalo.

O PAVLU TELIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Narodil se do rodiny komunistického diplomata Františka Teličky, který tehdy působil v kubánském oddělení československého velvyslanectví ve Washingtonu. Po vystudování Právnické fakulty UK Pavel Telička vstoupil do KSČ a pracoval na ministerstvu zahraničních věcí ČSSR. Za působení v komunistické straně byl při svém jmenování eurokomisařem často kritizován.

Pavel Telička je ženatý. S manželkou Evou má syna Jakuba a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

40 tisíc k důchodu navrch pro europoslance. A koktejl či rozlučky při odchodu z Bruselu 40 tisíc k důchodu navrch pro europoslance. A koktejl či rozlučky při odchodu z Bruselu Staří poslanci v pondělí končí, v úterý je vystřídají nově zvolení. V Bruselu i Štrasburku došlo… číst článek
Babišovy ženy: Prohraná večeře, poděkování tchyni i porod na obzoru Babišovy ženy: Prohraná večeře, poděkování tchyni i porod na obzoru Emotivně po vyhlášení výsledků voleb přiznávala, že bez podpory rodiny by to tentokrát nezvládla. Babišova… číst článek
Propadáky voleb: Teličkovi nestačil Hlas. Lídr ČSSD dostal k narozeninám tvrdou ránou Propadáky voleb: Teličkovi nestačil Hlas. Lídr ČSSD dostal k narozeninám tvrdou ránou Mandát europoslance jim pomalu končí, svá křesla v Bruselu neobhájili. Platí to jak pro Pavla Teličku… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann