Ondřej Feber

Ondřej Feber

Datum narození: 19. 12. 1951
Místo narození: Stonava
Profese: politik hnutí ANO 2011, 4. senátor za obvod č. 75 - Karviná
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ondřej Feber, politik hnutí ANO 2011, byl coby dlouholetý starosta obce Stonava v druhém kole voleb 2020 zvolen senátorem za obvod číslo 75 - Karviná.

Po Vysoké škole dopravní v Žilině Ondřej Feber absolvoval postgraduální studium na Vysoké škole báňské. Do roku 1990 pracoval jako důlní technik na Dole Československé armády v Karviné.

Starostou se Feber stal v roce 1990

Do komunální politiky Ondřej Feber, který je polské národnosti, vstoupil v roce 1990, kdy byl zvolen zastupitelem obce Stonava a zároveň i jejím starostou. Oba posty opakovaně obhájil.

Coby spoluzakladatel Občanského fóra ve Stonavě Ondřej Feber za svou politickou kariéru kandidoval za několik stran a subjektů, mj. za US-DEU či Zemanovce, až zakotvil v hnutí ANO 2011.

Ondřej Feber porazil Radka Sušila

Senátorem za Karvinou byl Ondřej Feber v letech 2000 až 2006. Do vysoké politiky se neúspěšně pokusil vrátit v senátních volbách 2008 a dále pak v parlamentních v letech 2010 a 2017, to již jako člen hnutí Andreje Babiše.

Do voleb 2020 hnutí ANO 2011 Ondřeje Feberu poslalo zabojovat o křeslo v horní komoře za obvod č. 75 - Karviná. V prvním kole uspěl, postoupil do druhého, v němž porazil sociálního demokrata Radka Sušila, který tak mandát neobhájil.

Ondřej Feber je ženatý. S manželkou Evou vychoval dceru Jolantu a syna Vojtěcha.

 

 

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil David Pražák
David Pražák
zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Julius Špičák
Julius Špičák
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý
zobrazit profil Ondřej Liška
Ondřej Liška
zobrazit profil Pavel Plzák
Pavel Plzák
zobrazit profil Kim Čong-un
Kim Čong-un