Radek Vondráček

Datum narození: 30. 12. 1973
Místo narození: Kroměříž
Profese: politik hnutí ANO 2011, právník

Související celebrity

Životopis

Radek Vondráček, politik hnutí ANO 2011, ve volbách 2013 získal poslanecký mandát a v roce 2021 jej podruhé obhájil. Zvolen byl ve Zlínském kraji.

Po studiu Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně byl Radek Vondráček v letech 2000 až 2003 koncipientem v AK JUDr. Jan Halás a poté začal působit jako samostatný advokát.

RADEK VONDRÁČEK KŘEPČIL VE SNĚMOVNĚ

Vondráček vystřídal Jermanovou

Do Sněmovny se ještě tehdy nestraník Radek Vondráček dostal za hnutí ANO 2011 ve volbách 2013. V lednu 2017 byl zvolen 1. místopředsedou dolní komory, když na tuto funkci rezignovala Jaroslava Pokorná Jermanová.

V komunálních volbách 2014 Radek Vondráček získal post zastupitele města Kroměříže. V listopadu téhož roku se stal neuvolněným místostarostou města. Na tuto funkci rezignoval po zvolení místopředsedou Sněmovny.

Vondráčkovi pomohly preferenční hlasy

Ve volbách 2016 Radek Vondráček úspěšný nebyl. Do parlamentního klání 2017 si jej hnutí ANO vybralo za jedničku své zlínské kandidátky. Poslanecký mandát díky preferenčním hlasům obhájil a stal se 8. předsedou dolní komory Parlamentu ČR.

Do voleb 2021 Radek Vondráček vkročil opět jako lídr hnutí ANO 2011 ve Zlínském kraji a v dolní komoře setrval.

O RADKU VONDRÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Radek Vondráček je otcem dvou dětí.

 

 

 

Články o celebritě

Kam se zklamaným „kytaristou“ Vondráčkem? Rýsuje se nové křeslo pro exšéfa Sněmovny Kam se zklamaným „kytaristou“ Vondráčkem? Rýsuje se nové křeslo pro exšéfa Sněmovny Radek Vondráček (ANO) neuspěl při volbě místopředsedů Poslanecké sněmovny a vše směřuje k tomu, že j... číst článek
Poslankyni Kovářové zemřel tatínek. A stala se zástupkyní Pekarové ve Sněmovně Poslankyni Kovářové zemřel tatínek. A stala se zástupkyní Pekarové ve Sněmovně Smutek a žal zasáhl rodinu poslankyně STAN Věry Kovářové, která jinak zažívá politicky velmi úspěšné... číst článek
Babiš to s Havlíčkem nevzdává. A drahé energie? Plakajícímu Písaříkovi nevěřil ani slovo Babiš to s Havlíčkem nevzdává. A drahé energie? Plakajícímu Písaříkovi nevěřil ani slovo Já a prezident? To prý předseda vlády v demisi Andrej Babiš (67, ANO) teď vůbec neřeší. V pořadu Ble... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil David Smoljak
David Smoljak
zobrazit profil Jiří Lajtoch
Jiří Lajtoch
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Vítězslav Schrek
Vítězslav Schrek