Radek Vondráček

Datum narození: 30. 12. 1973
Místo narození: Kroměříž
Profese: politik hnutí ANO 2011, právník

Související celebrity

Životopis

Radek Vondráček, politik hnutí ANO 2011, ve volbách 2013 získal poslanecký mandát a v roce 2021 jej podruhé obhájil. Zvolen byl ve Zlínském kraji.

Po studiu Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně byl Radek Vondráček v letech 2000 až 2003 koncipientem v AK JUDr. Jan Halás a poté začal působit jako samostatný advokát.

RADEK VONDRÁČEK KŘEPČIL VE SNĚMOVNĚ

Vondráček vystřídal Jermanovou

Do Sněmovny se ještě tehdy nestraník Radek Vondráček dostal za hnutí ANO 2011 ve volbách 2013. V lednu 2017 byl zvolen 1. místopředsedou dolní komory, když na tuto funkci rezignovala Jaroslava Pokorná Jermanová.

V komunálních volbách 2014 Radek Vondráček získal post zastupitele města Kroměříže. V listopadu téhož roku se stal neuvolněným místostarostou města. Na tuto funkci rezignoval po zvolení místopředsedou Sněmovny.

Vondráčkovi pomohly preferenční hlasy

Ve volbách 2016 Radek Vondráček úspěšný nebyl. Do parlamentního klání 2017 si jej hnutí ANO vybralo za jedničku své zlínské kandidátky. Poslanecký mandát díky preferenčním hlasům obhájil a stal se 8. předsedou dolní komory Parlamentu ČR.

Do voleb 2021 Radek Vondráček vkročil opět jako lídr hnutí ANO 2011 ve Zlínském kraji a v dolní komoře setrval.

O RADKU VONDRÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Radek Vondráček je otcem dvou dětí.

 

 

 

Články o celebritě

Boj o důchody: Senát schválil kontroverzní škrtání u penzí! Po dlouhé debatě   Boj o důchody: Senát schválil kontroverzní škrtání u penzí! Po dlouhé debatě Senát se ve středu pustil do projednání sporné snížení valorizace důchodů - na žádost premiéra Petra... číst článek
Demokratická práva byla porušena, čílí se Schillerová kvůli Sněmovně. A sepsula Pekarovou Demokratická práva byla porušena, čílí se Schillerová kvůli Sněmovně. A sepsula Pekarovou Předsedkyně poslaneckého klubu ANO a bývalá ministryně financí Alena Schillerová, místopředsedkyně S... číst článek
Den D: Babiš už o svém osudu rozhodl a zašel do práce, ANO mlčí. Jaké scénáře nastínili experti? Den D: Babiš už o svém osudu rozhodl a zašel do práce, ANO mlčí. Jaké scénáře nastínili experti? Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (ANO) podle osloveného politologa drtivě projel prezidentské volby, ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Marek Lahoda
Marek Lahoda