Radek Vondráček

Datum narození: 30. 12. 1973
Místo narození: Kroměříž
Profese: politik hnutí ANO 2011, právník

Související celebrity

Životopis

Radek Vondráček, politik hnutí ANO 2011, ve volbách 2013 získal poslanecký mandát a v roce 2021 jej podruhé obhájil. Zvolen byl ve Zlínském kraji.

Po studiu Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně byl Radek Vondráček v letech 2000 až 2003 koncipientem v AK JUDr. Jan Halás a poté začal působit jako samostatný advokát.

RADEK VONDRÁČEK KŘEPČIL VE SNĚMOVNĚ

Vondráček vystřídal Jermanovou

Do Sněmovny se ještě tehdy nestraník Radek Vondráček dostal za hnutí ANO 2011 ve volbách 2013. V lednu 2017 byl zvolen 1. místopředsedou dolní komory, když na tuto funkci rezignovala Jaroslava Pokorná Jermanová.

V komunálních volbách 2014 Radek Vondráček získal post zastupitele města Kroměříže. V listopadu téhož roku se stal neuvolněným místostarostou města. Na tuto funkci rezignoval po zvolení místopředsedou Sněmovny.

Pomohly mu preferenční hlasy

Ve volbách 2016 Radek Vondráček úspěšný nebyl. Do parlamentního klání 2017 si jej hnutí ANO vybralo za jedničku své zlínské kandidátky. Poslanecký mandát díky preferenčním hlasům obhájil a stal se 8. předsedou dolní komory Parlamentu ČR.

Do voleb 2021 Radek Vondráček vkročil opět jako lídr hnutí ANO 2011 ve Zlínském kraji a v dolní komoře setrval.

O RADKU VONDRÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Radek Vondráček je otcem dvou dětí.

 

 

 

Články o celebritě

„Zhrzená milenka a trapnost!“ Hádka Nerudové a Dostálové: Po radosti z hokeje si vjely do vlasů „Zhrzená milenka a trapnost!“ Hádka Nerudové a Dostálové: Po radosti z hokeje si vjely do vlasů Společně se zaradovaly nad úspěchem českých hokejistů - zlato z MS i podle nich prospělo atmosféře v... číst článek
Májové volno politiků: Babiš na svatbě, Bartoš v obytňáku, hospodyňka Pekarová i běžec Rakušan Májové volno politiků: Babiš na svatbě, Bartoš v obytňáku, hospodyňka Pekarová i běžec Rakušan První květnový víkend si politici užívají trochu volna s rodinami či blízkými. Markéta Pekarová Adam... číst článek
Vyšetřování Vrbětic míří do finále, potvrdil Rakušan. Obvinění ale možná nepřijde Vyšetřování Vrbětic míří do finále, potvrdil Rakušan. Obvinění ale možná nepřijde V pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi došlo k vzácnější politické shodě. Jak zástupce op... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Renata Oulehlová
Renata Oulehlová
zobrazit profil Petr Pávek
Petr Pávek
zobrazit profil Petr Venhoda
Petr Venhoda
zobrazit profil Pavel Kašník
Pavel Kašník
zobrazit profil Drahoslav Ryba
Drahoslav Ryba
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Igor Hendrych
Igor Hendrych