Ivo Vondrák

Datum narození: 15. 4. 1959
Místo narození: Ostrava
Profese: politik hnutí ANO 2011, 4. hejtman Moravskoslezského kraje
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Ivo Vondrák po volbách 2020 obhájil post hejtmana Moravskoslezského kraje a v roce 2021 poslanecký mandát.

Roku 2010 se Ivo Vondrák stal rektorem Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Dříve byl děkanem Fakulty elektrotechniky a informatiky. Profesuru získal v oboru inženýrská informatika. Je autorem více než 130 odborných článků a řady učebnic; z toho 28 evidovaných na Web of Knowledge.

IVO VONDRÁK MĚL Z RUŠTINY PĚTKU

Do hnutí ANO Vondrák vstoupil roku 2017

Deset let působil také jako hostující profesor katedry aplikované matematiky na Montanuniversitat Leoben v Rakousku. V USA pak Ivo Vondrák pracoval na výzkumných programech pro Software Research Labs, Texas Instruments, Inc., v Dallasu.

Co tehdy nestraníka Iva Vondráka vedlo k tomu, že se ve volbách 2016 rozhodl bojovat o křeslo hejtmana za hnutí Andreje Babiše? „Česká republika je skvělá země. Ale na rozdíl od mých zkušeností ze západních zemí je život v ní o poznání těžší. Důvodem je, že zatímco běžní lidé se snaží, mnozí z politiků jen politikaří. A vidíme to i u nás. Vysoká nezaměstnanost, špatné životní prostředí, lidé opouštějí náš kraj. To musíme změnit, protože si něco takového zcela určitě nezasloužíme. Dát zkrátka tomuto kraji novou energii. Máme na to být lepšími,“ uvedl na webu hnutí. Ve volbách uspěl a křeslo hejtmana získal.

V parlamentních volbách 2017 Ivo Vondrák, který se členem hnutí ANO 2011 stal téhož roku, získal poslanecký mandát. Do voleb 2020 jej hnutí vyslalo obhájit post moravskoslezského hejtmana, což se mu podařilo.

Pro parlamentní volby 2021 si hnutí Ivo Vondráka vybralo jako svého lídra v Moravskoslezském kraji. V dolní komoře setrval. 

O IVU VONDRÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volných chvílích Ivo Vondrák poslouchá mj. kapely Pink Floyd, U2, Smashing Pumpkins. Oblíbeným sportem, který léta závodně hrál, je tenis.

Ivo Vondrák se s manželkou Marcelou oženil v listopadu 1985.

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Pavla v Ostravě vítali odpadlíci z ANO. Prezident dostal flašky na „doplnění“ skladu v Lánech Pavla v Ostravě vítali odpadlíci z ANO. Prezident dostal flašky na „doplnění“ skladu v Lánech Prezident Petr Pavel dnes spolu s první dámou Evou Pavlovou zahájil dvoudenní návštěvu Moravskoslezs... číst článek
Babišovo ANO opustil Ivo Vondrák! Hejtmanem chce zůstat dál, Havlíček se diví Babišovo ANO opustil Ivo Vondrák! Hejtmanem chce zůstat dál, Havlíček se diví Moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák dnes opustil hnutí ANO. Řekl to po odpoledním jednání... číst článek
Babiš prý konečně pochopil, jak funguje Sněmovna: Poslancem je 10 let, smějí se ve vládní koalici Babiš prý konečně pochopil, jak funguje Sněmovna: Poslancem je 10 let, smějí se ve vládní koalici Andrej Babiš (ANO) ve středu večer oznámil, že zůstává předsedou ANO i poslancem. Konečně dle svých ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Šmarda
Michal Šmarda
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Daniel Pawlas
Daniel Pawlas
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Ivana Mádlová
Ivana Mádlová
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina