Ivo Vondrák

Datum narození: 15. 4. 1959
Místo narození: Ostrava
Profese: politik hnutí ANO 2011, 4. hejtman Moravskoslezského kraje
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Ivo Vondrák po volbách 2020 obhájil post hejtmana Moravskoslezského kraje a v roce 2021 poslanecký mandát.

Roku 2010 se Ivo Vondrák stal rektorem Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Dříve byl děkanem Fakulty elektrotechniky a informatiky. Profesuru získal v oboru inženýrská informatika. Je autorem více než 130 odborných článků a řady učebnic; z toho 28 evidovaných na Web of Knowledge.

IVO VONDRÁK MĚL Z RUŠTINY PĚTKU

Do hnutí ANO Vondrák vstoupil roku 2017

Deset let působil také jako hostující profesor katedry aplikované matematiky na Montanuniversitat Leoben v Rakousku. V USA pak Ivo Vondrák pracoval na výzkumných programech pro Software Research Labs, Texas Instruments, Inc., v Dallasu.

Co tehdy nestraníka Iva Vondráka vedlo k tomu, že se ve volbách 2016 rozhodl bojovat o křeslo hejtmana za hnutí Andreje Babiše? „Česká republika je skvělá země. Ale na rozdíl od mých zkušeností ze západních zemí je život v ní o poznání těžší. Důvodem je, že zatímco běžní lidé se snaží, mnozí z politiků jen politikaří. A vidíme to i u nás. Vysoká nezaměstnanost, špatné životní prostředí, lidé opouštějí náš kraj. To musíme změnit, protože si něco takového zcela určitě nezasloužíme. Dát zkrátka tomuto kraji novou energii. Máme na to být lepšími,“ uvedl na webu hnutí. Ve volbách uspěl a křeslo hejtmana získal.

V parlamentních volbách 2017 Ivo Vondrák, který se členem hnutí ANO 2011 stal téhož roku, získal poslanecký mandát. Do voleb 2020 jej hnutí vyslalo obhájit post moravskoslezského hejtmana, což se mu podařilo.

Pro parlamentní volby 2021 si hnutí Ivo Vondráka vybralo jako svého lídra v Moravskoslezském kraji. V dolní komoře setrval. 

O IVU VONDRÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volných chvílích Ivo Vondrák poslouchá mj. kapely Pink Floyd, U2, Smashing Pumpkins. Oblíbeným sportem, který léta závodně hrál, je tenis.

Ivo Vondrák se s manželkou Marcelou oženil v listopadu 1985.

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Babiše štve zbabělé spolčení a vršil sliby: Důchodce láká na 20 tisíc, rodiče na 400 tisíc Babiše štve zbabělé spolčení a vršil sliby: Důchodce láká na 20 tisíc, rodiče na 400 tisíc V Ústí nad Labem na vyhlídce Větruše zahájilo hnutí ANO v čele s premiérem Andrejem Babišem ostrou f... číst článek
Poslankyně ANO měla v kanceláři štěnici. „Šok a strašný zásah do soukromí,“ říká Ožanová Poslankyně ANO měla v kanceláři štěnici. „Šok a strašný zásah do soukromí,“ říká Ožanová Poslankyně ANO a starostka městské části Moravská Ostrava a Přívoz Zuzana Ožanová (ANO) měla v kance... číst článek
Babiš kontra Bartoš: Kdo se stane premiérem? Babiš kontra Bartoš: Kdo se stane premiérem? Za necelé dva měsíce jsou klíčové sněmovní volby. Říjnové klání nabídne mnoho zajímavých soubojů. Zr... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Pavel Jelínek
Pavel Jelínek
zobrazit profil Ondřej Liška
Ondřej Liška
zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Justin Turdeau
Justin Turdeau