Stanislav Polčák | Celebwiki.cz

Stanislav Polčák

Datum narození: 21.2.1980
Místo narození: Slavičín
Profese: europoslanec, bývalý člen Sněmovny ČR
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik STAN Stanislav Polčák, který ve volbách 2010 na čtyři roky získal poslanecký mandát, roku 2014 zasedl do Evropského parlamentu. Křeslo v EP v květnu 2019 obhájil.

Vystudoval práva na Univerzitě Karlově. Do komunální politky Stanislav Polčák vstoupil po volbách 2002, kdy se na sedm let stal místostraostou obce Vydoké Pole. V letech 2009 až 2012 přednášel na Baťově univerzitě ve Zlíně. Svému oboru se plně věnoval do voleb 2010, kdy se stal poslancem a zaujal post v české dolní komoře.

STANISLAV POLČÁK: KONEC DRÁTĚNÝCH KLECÍ

Před svým vstupem do STAN Stanislav Polčák působil také v SNK-ED. V obou stranách zastával pozici místopředsedy. Ve vysoké politice postoupil dál, když zabodoval coby europoslanec (2014). Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se stal dvoujkou kadidátky vedené Jiřím Pospíšilem, šéfem TOP 09. Post v EP obhájil.

O STANISLAVU POLČÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2011 musel Stanislav Polčák vysvětlovat původ své pohledávky na 7,5 milionu korun, která vznikla před jeho zvolením poslancem a kterou do poslaneckého přiznání svých majetkových poměrů neuvedl (svůj majetek odhadl na 4 miliony korun).

Stanislav Polčák tvrdil, že nešlo o jeho finance, ale o peníze klienta, jehož jako advokát zastupoval. Podivné okolnosti a původ pohledávky v roce 2013 začala vyšetřovat policie.

 

 

 

Články o celebritě

Miloš Zeman opět v akci:   Do Andreje už mi nevrtejte! Miloš Zeman opět v akci: Do Andreje už mi nevrtejte! Odvolávám, co jsem odvolal! Pohádkový král z Pyšné princezny byl popleta. To prezident Miloš Zeman… číst článek
Miss EU: Krásná Eva, Babišova blondýna i sexy ex Berlusconiho. Přibude žen v Bruselu? Miss EU: Krásná Eva, Babišova blondýna i sexy ex Berlusconiho. Přibude žen v Bruselu? Ženy dnes tvoří lehce přes třetinu členů europarlamentu. Zasedají tam jak zkušené političky, tak… číst článek
Deník Aha! si posvítil na české europoslance ve Štraburku a Bruselu: Kdo fakt hodně MAKÁ a kdo se nejvíc FLÁKÁ? Deník Aha! si posvítil na české europoslance ve Štraburku a Bruselu: Kdo fakt hodně MAKÁ a kdo se nejvíc FLÁKÁ? Za rohem jsou další volby do Evropského parlamentu. A našich 21 europoslanců dostává za funkci peníze,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil