Stanislav Polčák | Celebwiki.cz

Stanislav Polčák

Datum narození: 21. 2. 1980
Místo narození: Slavičín
Profese: europoslanec, bývalý člen Sněmovny ČR
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik STAN Stanislav Polčák, který ve volbách 2010 na čtyři roky získal poslanecký mandát, roku 2014 zasedl do Evropského parlamentu. Křeslo v EP v květnu 2019 obhájil.

Vystudoval práva na Univerzitě Karlově. Do komunální politky Stanislav Polčák vstoupil po volbách 2002, kdy se na sedm let stal místostraostou obce Vydoké Pole. V letech 2009 až 2012 přednášel na Baťově univerzitě ve Zlíně. Svému oboru se plně věnoval do voleb 2010, kdy se stal poslancem a zaujal post v české dolní komoře.

STANISLAV POLČÁK: KONEC DRÁTĚNÝCH KLECÍ

Před svým vstupem do STAN Stanislav Polčák působil také v SNK-ED. V obou stranách zastával pozici místopředsedy. Ve vysoké politice postoupil dál, když zabodoval coby europoslanec (2014). Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se stal dvoujkou kadidátky vedené Jiřím Pospíšilem, šéfem TOP 09. Post v EP obhájil.

O STANISLAVU POLČÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2011 musel Stanislav Polčák vysvětlovat původ své pohledávky na 7,5 milionu korun, která vznikla před jeho zvolením poslancem a kterou do poslaneckého přiznání svých majetkových poměrů neuvedl (svůj majetek odhadl na 4 miliony korun).

Stanislav Polčák tvrdil, že nešlo o jeho finance, ale o peníze klienta, jehož jako advokát zastupoval. Podivné okolnosti a původ pohledávky v roce 2013 začala vyšetřovat policie.

 

 

 

Články o celebritě

Zeman šil do Horáčka za pomluvu. Útočil i na „škodícího“ Hřiba a „hysterku“ Gretu Zeman šil do Horáčka za pomluvu. Útočil i na „škodícího“ Hřiba a „hysterku“ Gretu Miloš Zeman v nedělním pořadu S prezidentem v Lánech promluvil o abolici pro Andreje Babiše (ANO), k... číst článek
Slova o hyenách rozlítila Polčáka. „Zeman je vůdce smečky,“ vypěnil europoslanec Slova o hyenách rozlítila Polčáka. „Zeman je vůdce smečky,“ vypěnil europoslanec Pokud se máme bavit o hyenách, pak prezident Miloš Zeman je vůdcem jejich smečky. Myslí si to europo... číst článek
Zeman pro Blesk: Abolice se týká i Babišovy rodiny. „Přání smrti“ má za hyenismus Zeman pro Blesk: Abolice se týká i Babišovy rodiny. „Přání smrti“ má za hyenismus V kauze Čapí hnízdo by se případná abolice týkala nejen premiéra Andreje Babiše (ANO), ale i jeho ma... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron