Stanislav Polčák | Celebwiki.cz

Stanislav Polčák

Datum narození: 21. 2. 1980
Místo narození: Slavičín
Profese: europoslanec, bývalý člen Sněmovny ČR
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik STAN Stanislav Polčák, který ve volbách 2010 na čtyři roky získal poslanecký mandát, roku 2014 zasedl do Evropského parlamentu. Křeslo v EP v květnu 2019 obhájil.

Vystudoval práva na Univerzitě Karlově. Do komunální politky Stanislav Polčák vstoupil po volbách 2002, kdy se na sedm let stal místostraostou obce Vydoké Pole. V letech 2009 až 2012 přednášel na Baťově univerzitě ve Zlíně. Svému oboru se plně věnoval do voleb 2010, kdy se stal poslancem a zaujal post v české dolní komoře.

STANISLAV POLČÁK: KONEC DRÁTĚNÝCH KLECÍ

Před svým vstupem do STAN Stanislav Polčák působil také v SNK-ED. V obou stranách zastával pozici místopředsedy. Ve vysoké politice postoupil dál, když zabodoval coby europoslanec (2014). Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se stal dvoujkou kadidátky vedené Jiřím Pospíšilem, šéfem TOP 09. Post v EP obhájil.

O STANISLAVU POLČÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2011 musel Stanislav Polčák vysvětlovat původ své pohledávky na 7,5 milionu korun, která vznikla před jeho zvolením poslancem a kterou do poslaneckého přiznání svých majetkových poměrů neuvedl (svůj majetek odhadl na 4 miliony korun).

Stanislav Polčák tvrdil, že nešlo o jeho finance, ale o peníze klienta, jehož jako advokát zastupoval. Podivné okolnosti a původ pohledávky v roce 2013 začala vyšetřovat policie.

 

 

 

Články o celebritě

Starostové bojují o 20 miliard a chtějí jednat s Babišem. Kampaň, vzkazuje premiér Starostové bojují o 20 miliard a chtějí jednat s Babišem. Kampaň, vzkazuje premiér Sdružení místních samospráv, Svaz měst a obcí a Spolek pro obnovu venkova dnes vyzvaly dopisem premi... číst článek
„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner „Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pě... číst článek
„Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu. Schwarzenberg zmínil Zemanův omyl „Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu. Schwarzenberg zmínil Zemanův omyl Dnešní soudní rozhodnutí o zrušení čtyř opatření ministerstva zdravotnictví podle opozice potvrzuje ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Lumír Aschenbrenner
Lumír Aschenbrenner
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Robin Povšík
Robin Povšík
zobrazit profil Zdeňka Hamousová
Zdeňka Hamousová
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek