Lucie Talmanová | Celebwiki.cz

Lucie Talmanová

Datum narození: 27.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: někdejší poslankyně ODS
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Někdejší politička Lucie Talmanová byla poslankyní, místopředsedkyní Sněmovny a neúspěšně kandidovala do Senátu. Jejím manželem se stal exšéf ODS Mirek Topolánek.

Po průmyslovce Lucie Talmanová absolvovala obor chemické a energetické zpracování paliv Na VŠCHT v Praze. V letech 1990 až 1994 pracovala jako laboratorní specialistka v oboru radiologie v obchodní společnosti AQUATEST.

LUCIE TALMANOVÁ - OMLUVA ZA NAHÉ FOTKY?

Do ODS vstoupila roku 1991. V letech 1994 až 1998 Lucie Talmanová působila jako zástupkyně starosty Městské části Praha 1; později jen jako členka zastupitelstva a rady městské části. Ve volbách 1998 byla zvolena do Sněmovny. Poslanecký mandát obhájila také roku 2002.

14. srpna 2006 byla Lucie Talmanová zvolena místopředsedkyní Sněmovny. V Parlamentu setrvala do voleb 2010, kdy neúspěšně kandidovala do Senátu za obvod č. 40 – Kutná Hora; se ziskem 12,56 % hlasů skončila na třetím místě.

O LUCII TALMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V srpnu 2006 se objevily spekulace o jejím poměru s tehdejším předsedou ODS Mirkem Topolánkem, začátkem ledna 2007 informace, že s ním Lucie Talmanová čeká dítě. Mirek Topolánek otcovství přiznal v dubnu. Syn Nicolas se jim narodil 24. července 2007. Vzali se 3. června 2010.

Lucie Talmanová má dvě děti z předchozího vztahu, a to syna Ondřeje (*1988) a dceru Elišku Lindu (*1989). Mirek Topolánek měl v předchozím manželství s Pavlou Topolánkovou, rozenou Patákovou, děti tři: dcery Petru a Janu a syna Tomáše.

 

Články o celebritě

Expremiér Topolánek po volbách odkulhal. Zraněný a poražený zmizel z očí voličů Expremiér Topolánek po volbách odkulhal. Zraněný a poražený zmizel z očí voličů Muž zvyklý i na 35procentní výhru doufal jistě v mnohem lepší výsledek, než byla výsledná čtyři procenta.… číst článek
Bude první dámou opět Ivana Zemanová? Šedá myška se zbrojním pasem, která si hlídá soukromí Bude první dámou opět Ivana Zemanová? Šedá myška se zbrojním pasem, která si hlídá soukromí Při prvních prezidentských volbách před pěti lety stála v pozadí a svou roli přenechala dceři Kateřině.… číst článek
Topolánek s Fischerem zklamali lesbickou matku: Adopce dětí není na pořadu dne Topolánek s Fischerem zklamali lesbickou matku: Adopce dětí není na pořadu dne Mají mít homosexuální páry stejná práva jako heterosexuální manželé? Nad ožehavým tématem diskutovali… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina