Věra Procházková

Věra Procházková

Datum narození: 3. 4. 1954
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička hnutí ANO 2011, lékařka, manažerka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO 2011 Věra Procházková byla v letech 2017 až 2021 poslankyní zvolenou v Karlovarském kraji. V senátních volbách 2022 získala křeslo v horní komoře.

Po gymnázium v rodných Karlových Varech Věra Procházková absolvovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Posléze získala atestaci I. a II. stupně v oboru anesteziologie a resuscitace.

VĚRA PROCHÁZKOVÁ O RAKOVINĚ A EUTANAZII

Procházková byla ředitelkou nemocnice

Řadu let Věra Procházková působila jako sekundární lékařka na ARO v sokolovské nemocnici. Ze zástupkyně primáře a šéflékařky pracoviště pro léčbu bolesti se vypracovala na post ředitelky Nemocnice Sokolov, jíž byla v letech 2001 až 2008. Zasedala mj. v představenstvu firmy XARCOM.

Do politiky se Věra Procházková neúspěšně pokusila vstoupit v komunálních volbách 2010, kdy jako členka strany Suverenita - blok Jany Bobošíkové kandidovala do karlovarského zastupitelstva. Stejně dopadla i v krajských volbách 2012.

Do krajského zastupitelstva se tehdy bezpartijní Věra Procházková dostala za ANO 2011. Krátce nato se stala členkou hnutí Andreje Babiše. V parlamentních volbách 2017 získala křeslo ve Sněmovně, což se jí nepovedlo ve volbách 2010 za Suverenitu Jany Bobošíkové.

Za hnutí ANO 2011 Věra Procházková kandidovala ve volbách 2018 do karlovarského zastupitelstva, ale neuspěla. V dolní komoře působila do podzimu 2021.

Do senátních voleb 2022 Věru Procházkovou hnutí vyslalo zabojovat o post v horní komoře v obvodu č. 1 - Karlovy Vary. Postoupila do druhého kola, v němž zvítězila.

O VĚŘE PROCHÁZKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Věry Procházkové patří sport a zahrada.

S manželem BohumilemVěra Procházková syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Poražení voleb 2022: Kdo propadl, kdo překvapil a jak se STAN „zamával“ Dozimetr? Poražení voleb 2022: Kdo propadl, kdo překvapil a jak se STAN „zamával“ Dozimetr? I komunální a senátní volby 2022 znamenají pro některé velký, ale zároveň i poněkud překvapivý úspěc... číst článek
„Pikantní“ souboje o Senát: Vystrčila vyzve žena z kauzy Čapí hnízdo. A návrat Špidly či Hudečka? „Pikantní“ souboje o Senát: Vystrčila vyzve žena z kauzy Čapí hnízdo. A návrat Špidly či Hudečka? Zřejmě nejpikantnější souboj letošních voleb do Senátu nabídne Jihlava, kde se v obvodu č. 52 střetn... číst článek
Interpelace na Babiše ovládli poslanci ANO, premiér předčítal úspěchy. „Fraška,“ zuří opozice  Interpelace na Babiše ovládli poslanci ANO, premiér předčítal úspěchy. „Fraška,“ zuří opozice  Většina dotazů na premiéra Andreje Babiše (ANO) mířila dnes odpoledne při sněmovních ústních interpe... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Šesták
Jiří Šesták
zobrazit profil Pavel Pustějovský
Pavel Pustějovský
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Martin Kuba
Martin Kuba
zobrazit profil Roman Sklenák
Roman Sklenák
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Josef Jadrný
Josef Jadrný
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz