Milan Hnilička | Celebwiki.cz

Milan Hnilička

Datum narození: 25.6.1973
Místo narození: Litoměřice
Profese:  poslanec za ANO, bývalý hokejista, vládní zmocněnec pro sport
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, který se ve volbách 2017 stal poslancem, byl koncem ledna 2018 jmenován vládním zmocněncem pro sport.

V reprezentaci Milan Hnilička sehrál 106 utkání. S hokejem začínal v Kladně. V první polovině 90. let 20. století se snažil čtyřikrát proniknout do NHL, ale nikdy neuspěl. Na přelomu let 2009 a 2010 chytal za pražskou Slavii.

MILAN HNILIČKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Posléze se Milan Hnilička rozhodl s vrcholovým hokejem skončit, přijal totiž nabídku stát se sportovním manažerem Mladé Boleslavi, jímž byl do roku 2012, kdy se tým neudržel v extralize, a věnoval se trénování.

Od sezony 2012/2013 byl Milan Hnilička manažerem reprezentační sedmnáctky. V ročníku 2016/2017 působil u české hokejové reprezentace jako asistent generálního manažera, v srpnu 2017 se stal generálním manažerem národního týmu.

Ve volbách 2017 Milan Hnilička kandidoval jako nestraník za hnutí ANO 2011 ve Středočeském kraji a získal poslanecký mandát. Na konci ledna 2018 byl jmenován vládním zmocněncem pro sport.

O MILANU HNILIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Hnilička je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Rozvod u Babiše: Exministryně Malá dráždí fotkami s kamarádkou ze Sněmovny Rozvod u Babiše: Exministryně Malá dráždí fotkami s kamarádkou ze Sněmovny Přišla o ministerstvo, strávila tam pouhých 13 dní. Taťána Malá (ANO) však zůstala poslankyní. A… číst článek
Rušno u Moravce: Babiš se očistí, věří Vondráček. Kubera připomněl Al Caponeho Rušno u Moravce: Babiš se očistí, věří Vondráček. Kubera připomněl Al Caponeho Zatímco Andrej Babiš (ANO) v neděli vystoupil na Primě a uvedl, že věří, že státní zástupce případ… číst článek
První jednání po prázdninách: Vláda posvětila Jourovou a Hniličkovi svěřila miliardy První jednání po prázdninách: Vláda posvětila Jourovou a Hniličkovi svěřila miliardy První jednání měla po prázdninách (a krizi) na programu vláda premiéra Andreje Babiše (64, ANO).… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Klára Samková
Klára Samková
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Tomáš Macura
Tomáš Macura
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč