Milan Hnilička | Celebwiki.cz

Milan Hnilička

Datum narození: 25. 6. 1973
Místo narození: Litoměřice
Profese: poslanec za ANO, bývalý hokejista, vládní zmocněnec pro sport
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, který se ve volbách 2017 stal poslancem, byl koncem ledna 2018 jmenován vládním zmocněncem pro sport.

V reprezentaci Milan Hnilička sehrál 106 utkání. S hokejem začínal v Kladně. V první polovině 90. let 20. století se snažil čtyřikrát proniknout do NHL, ale nikdy neuspěl. Na přelomu let 2009 a 2010 chytal za pražskou Slavii.

MILAN HNILIČKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Posléze se Milan Hnilička rozhodl s vrcholovým hokejem skončit, přijal totiž nabídku stát se sportovním manažerem Mladé Boleslavi, jímž byl do roku 2012, kdy se tým neudržel v extralize, a věnoval se trénování.

Od sezony 2012/2013 byl Milan Hnilička manažerem reprezentační sedmnáctky. V ročníku 2016/2017 působil u české hokejové reprezentace jako asistent generálního manažera, v srpnu 2017 se stal generálním manažerem národního týmu.

Ve volbách 2017 Milan Hnilička kandidoval jako nestraník za hnutí ANO 2011 ve Středočeském kraji a získal poslanecký mandát. Na konci ledna 2018 byl jmenován vládním zmocněncem pro sport.

O MILANU HNILIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Hnilička je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Majetková přiznání politiků: Jak si polepšili za poslední rok? Majetková přiznání politiků: Jak si polepšili za poslední rok? Do bytů, pozemků, ale i různých aut nebo třeba skútrů investovali politici loni své těžce vydělané p... číst článek
Král nadále zůstává šéfem Českého hokeje: Jednou to může řídit Jágr Král nadále zůstává šéfem Českého hokeje: Jednou to může řídit Jágr Pro další čtyři roky bude mít lední hokej v tuzemsku v čele Tomáše Krále. Ten obhájil post prezident... číst článek
Válek: Útok „hovada“, Babišova parta skočila na špek Číně, rouška není ostuda. A Prymula? Válek: Útok „hovada“, Babišova parta skočila na špek Číně, rouška není ostuda. A Prymula? Profesor, poslanec a přednosta kliniky radiologie ve FN Brno-Bohunice Vlastimil Válek (TOP 09) v roz... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál
zobrazit profil Miroslav Nenutil
Miroslav Nenutil
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Igor Matovič
Igor Matovič
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík