Milan Hnilička

Datum narození: 25. 6. 1973
Místo narození: Litoměřice
Profese: bývalý poslanec za ANO 2011, hokejista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička byl od října 2017 do ledna 2021 poslancem za hnutí ANO 2011. Stal se 1. předsedou Národní sportovní agentury.

V reprezentaci Milan Hnilička sehrál 106 utkání. S hokejem začínal v Kladně. V první polovině 90. let 20. století se snažil čtyřikrát proniknout do NHL, ale nikdy neuspěl. Na přelomu let 2009 a 2010 chytal za pražskou Slavii.

MILAN HNILIČKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Posléze se Milan Hnilička rozhodl s vrcholovým hokejem skončit, přijal totiž nabídku stát se sportovním manažerem Mladé Boleslavi, jímž byl do roku 2012, kdy se tým neudržel v extralize, a věnoval se trénování.

Od sezony 2012/2013 byl Milan Hnilička manažerem reprezentační sedmnáctky. V ročníku 2016/2017 působil u české hokejové reprezentace jako asistent generálního manažera, v srpnu 2017 se stal generálním manažerem národního týmu.

Ve volbách 2017 Milan Hnilička kandidoval jako nestraník za hnutí ANO 2011 ve Středočeském kraji a získal poslanecký mandát, na nejž rezignoval v lednu 2021. Ve Sněmovně jej nahradil Miroslav Samaš.

Od srpna 2019 do května 2021 byl Milan Hnilička vůbec 1. předsedou Národní sportovní agentury.

O MILANU HNILIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Hnilička je ženatý a má dvě dcery.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Dědek vyzývá vládu, ať nebere sport jako rukojmí: Jinak tady pochcípeme Dědek vyzývá vládu, ať nebere sport jako rukojmí: Jinak tady pochcípeme Od listopadu platí, že na sport i kulturu smí maximálně 1 000 očkovaných. Nic se nezměnilo, nikdo ne... číst článek
Hnilička: Já a prezident Českého hokeje? Přemýšlím o všem Hnilička: Já a prezident Českého hokeje? Přemýšlím o všem Na starost bude mít organizační část pražské části domácího mistrovství světa, které bude Česko host... číst článek
Babiš o převozu Zemana do nemocnice: „Nějak to urychlili.“ Prezident měl zjevné bolesti Babiš o převozu Zemana do nemocnice: „Nějak to urychlili.“ Prezident měl zjevné bolesti Premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že převoz prezidenta Miloše Zemana byl na neděli 10. října plánova... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Jan Jarolím
Jan Jarolím
zobrazit profil Martin Krsek
Martin Krsek
zobrazit profil Vojtěch Roček
Vojtěch Roček
zobrazit profil Jan Grolich
Jan Grolich
zobrazit profil Stanislav Navrkal
Stanislav Navrkal
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius