Milan Hnilička | Celebwiki.cz

Milan Hnilička

Datum narození: 25.6.1973
Místo narození: Litoměřice
Profese:  poslanec za ANO, bývalý hokejista, vládní zmocněnec pro sport
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, který se ve volbách 2017 stal poslancem, byl koncem ledna 2018 jmenován vládním zmocněncem pro sport.

V reprezentaci Milan Hnilička sehrál 106 utkání. S hokejem začínal v Kladně. V první polovině 90. let 20. století se snažil čtyřikrát proniknout do NHL, ale nikdy neuspěl. Na přelomu let 2009 a 2010 chytal za pražskou Slavii.

MILAN HNILIČKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Posléze se Milan Hnilička rozhodl s vrcholovým hokejem skončit, přijal totiž nabídku stát se sportovním manažerem Mladé Boleslavi, jímž byl do roku 2012, kdy se tým neudržel v extralize, a věnoval se trénování.

Od sezony 2012/2013 byl Milan Hnilička manažerem reprezentační sedmnáctky. V ročníku 2016/2017 působil u české hokejové reprezentace jako asistent generálního manažera, v srpnu 2017 se stal generálním manažerem národního týmu.

Ve volbách 2017 Milan Hnilička kandidoval jako nestraník za hnutí ANO 2011 ve Středočeském kraji a získal poslanecký mandát. Na konci ledna 2018 byl jmenován vládním zmocněncem pro sport.

O MILANU HNILIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Hnilička je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Zeman kývl na Hniličkovu agenturu, která ovládne sportovní dotace. Exhokejista jí chce sám šéfovat Zeman kývl na Hniličkovu agenturu, která ovládne sportovní dotace. Exhokejista jí chce sám šéfovat V Česku vznikne Národní sportovní agentura, která převezme od ministerstva školství sportovní agendu… číst článek
Kalousek šil do „užitečného idiota“, Babiš hájil „poctivého kluka“. Hniličkův úřad prošel Kalousek šil do „užitečného idiota“, Babiš hájil „poctivého kluka“. Hniličkův úřad prošel Sněmovna v úterý přes veto Senátu prosadila vznik Národní sportovní agentury, která má převzít… číst článek
Vysmátý Jágr fandil v Bratislavě. Byl také na ledě a v kabině napsal vzkaz Vysmátý Jágr fandil v Bratislavě. Byl také na ledě a v kabině napsal vzkaz Ještě aby tak Češi s Norskem na mistrovství světa prohráli, když nad nimi bděl hokejový bůh. Jaromír… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil František Matějka
František Matějka
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga