Milan Hnilička | Celebwiki.cz

Milan Hnilička

Datum narození: 25.6.1973
Místo narození: Litoměřice
Profese:  poslanec za ANO, bývalý hokejista, vládní zmocněnec pro sport
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, který se ve volbách 2017 stal poslancem, byl koncem ledna 2018 jmenován vládním zmocněncem pro sport.

V reprezentaci Milan Hnilička sehrál 106 utkání. S hokejem začínal v Kladně. V první polovině 90. let 20. století se snažil čtyřikrát proniknout do NHL, ale nikdy neuspěl. Na přelomu let 2009 a 2010 chytal za pražskou Slavii.

MILAN HNILIČKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Posléze se Milan Hnilička rozhodl s vrcholovým hokejem skončit, přijal totiž nabídku stát se sportovním manažerem Mladé Boleslavi, jímž byl do roku 2012, kdy se tým neudržel v extralize, a věnoval se trénování.

Od sezony 2012/2013 byl Milan Hnilička manažerem reprezentační sedmnáctky. V ročníku 2016/2017 působil u české hokejové reprezentace jako asistent generálního manažera, v srpnu 2017 se stal generálním manažerem národního týmu.

Ve volbách 2017 Milan Hnilička kandidoval jako nestraník za hnutí ANO 2011 ve Středočeském kraji a získal poslanecký mandát. Na konci ledna 2018 byl jmenován vládním zmocněncem pro sport.

O MILANU HNILIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Hnilička je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Smetánka si vyšla na fotbal! Kdo všechno fandil Slavii proti Chelsea? Smetánka si vyšla na fotbal! Kdo všechno fandil Slavii proti Chelsea? Na hřišti slávisté proti Chelsea potili krev, to na čestné tribuně byla pohodička. Klábosilo se,… číst článek
Debut mladičkého Bednáře: akce ve vlaku i nevídaný vlastňák Debut mladičkého Bednáře: akce ve vlaku i nevídaný vlastňák Na tuhle premiéru v Tipsport extralize teprve šestnáctiletý brankář Jan Bednář z Karlových… číst článek
Svatby, těhotenství i narozené děti. Jak rok 2018 změnil politikům životy? Svatby, těhotenství i narozené děti. Jak rok 2018 změnil politikům životy? I politici jsou jen lidi. Tak je potkávají radostné a bohužel někdy i smutné události. Těch radostných… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák