Milan Hnilička | Celebwiki.cz

Milan Hnilička

Datum narození: 25. 6. 1973
Místo narození: Litoměřice
Profese: poslanec za ANO, bývalý hokejista, vládní zmocněnec pro sport
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, který se ve volbách 2017 stal poslancem, byl koncem ledna 2018 jmenován vládním zmocněncem pro sport.

V reprezentaci Milan Hnilička sehrál 106 utkání. S hokejem začínal v Kladně. V první polovině 90. let 20. století se snažil čtyřikrát proniknout do NHL, ale nikdy neuspěl. Na přelomu let 2009 a 2010 chytal za pražskou Slavii.

MILAN HNILIČKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Posléze se Milan Hnilička rozhodl s vrcholovým hokejem skončit, přijal totiž nabídku stát se sportovním manažerem Mladé Boleslavi, jímž byl do roku 2012, kdy se tým neudržel v extralize, a věnoval se trénování.

Od sezony 2012/2013 byl Milan Hnilička manažerem reprezentační sedmnáctky. V ročníku 2016/2017 působil u české hokejové reprezentace jako asistent generálního manažera, v srpnu 2017 se stal generálním manažerem národního týmu.

Ve volbách 2017 Milan Hnilička kandidoval jako nestraník za hnutí ANO 2011 ve Středočeském kraji a získal poslanecký mandát. Na konci ledna 2018 byl jmenován vládním zmocněncem pro sport.

O MILANU HNILIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Hnilička je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Miliarda pro sport. Náhrady za ztráty v pandemii rozdělí Hniličkova agentura Miliarda pro sport. Náhrady za ztráty v pandemii rozdělí Hniličkova agentura Vláda schválila pomoc sportu kvůli dopadům pandemie koronaviru v programu COVID-Sport ve výši miliar... číst článek
Prymula se měl stát ministrem, míní Hamáček. Vojtěch se brání: „Nekorektní! Zvládl jsem to“ Prymula se měl stát ministrem, míní Hamáček. Vojtěch se brání: „Nekorektní! Zvládl jsem to“ Často opakuje, že si nechce s koaličním partnerem kádrovat ministry. Tentokrát ale Jan Hamáček (ČSSD... číst článek
Kalousek si rýpl kvůli Prymulovi a Vojtěchovi radí skončit. Hamáček: Proč mít novou funkci? Kalousek si rýpl kvůli Prymulovi a Vojtěchovi radí skončit. Hamáček: Proč mít novou funkci? Premiér Andrej Babiš (ANO) chce z epidemiologa Romana Prymuly udělat druhého ministra zdravotnictví ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Pavel Pisch
Pavel Pisch