Jana Bobošíková | Celebwiki.cz

Jana Bobošíková

Datum narození: 29.8.1964
Místo narození: Praha
Profese: politička, moderátorka, redaktorka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jana Bobošíková je česká moderátorka, redaktorka a především politička, která kandidovala i na post prezidentky ČR. A objevila se také v časopisu Playboy.

Jana Bobošíková vystudovala VŠE v Praze a byla zaměstnána v České televizi, Hospodářských novinách, Českém rozhlasu, v rádiu Frekvence 1 a na TV Nova. Do povědomí se dostala díky krizi v České televize na přelomu let 2000 a 2001, kdy se postavila proti redaktorům stávkujícím kvůli ovlivňování vysílání ze strany politiků a stala se na dva týdny ředitelkou zpravodajství ČT (vysílání se posměšně říkalo Bobovize). Pak se Jana Bobošíková začala věnovat politice.

Ještě během postgraduálního studia na vysoké škole si Jana Bobošíková rok přivydělávala jako uklízečka. Pak už ale působila jako redaktorka a moderátorka zpravodajských pořadů, ať už v televizi, nebo v rozhlase. Neúspěšně se snažila stát šéfkou Českého rozhlasu, usednout do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a její jediný, byl velmi kontroverzní úspěch bylo zmíněné šéfování zpravodajství ČT, které trvalo patnáct dní.

Mimo jiné v roce 2002 poskytla Jana Bobošíková rozhovor časopisu Playboy, který se týkal jejího života a především politické kariéry. V té slavila úspěch jen jednou, a to v roce 2004, kdy byla spolu s Vladimírem Železným zvolena do Evropského parlamentu za hnutí NEZÁVISLÍ. Pak založila Jana Bobošíková politické strany SUVERENITA či HLAVU VZHŮRU.

Jana Bobošíková je proslulá tím, že kandidovala všude, kam dalo, ale povětšinou neúspěšně. V roce 2008 kandidovala na post prezidentky ČR za stranu KSČM, o dva roky později pak do Poslanecké sněmovny. Ve stejném roce se pokoušela za stranu SUVERENITA kandidovat na primátorku města Prahy. V roce 2010 se neúspěšně pokusila kandidovat do Senátu a neúspěch si zopakovala i o rok později. Během roku 2012 posbírala síly a v roce 2013 se rozhodla opět kandidovat na post prezidentky ČR – a opět bez úspěchu. Její poslední kandidatura byla v roce 2013 za stranu HLAVU VZHŮRU (podpořil ji i Václav Klaus) téhož roku do Poslanecké sněmovny, rovněž neuspěla.

Její snaha dostat se kamkoli vyústila v to, že se o Janě Bobošíkové po internetu začaly šířit vtipy. Například po ZOH v Soči 2014, že zabojuje o pozici trenérky národního hokejového mužstva nebo že bude chtít být premiérkou či prezidentkou Ukrajiny.

Jana Bobošíková je vdaná, jejím manželem je podnikatel Pavel Bobošík. Mají dceru Janu, která se narodila v roce 1988.

 

Články o celebritě

Módní téma týdne: Vláda černých můr nekončí  Módní téma týdne: Vláda černých můr nekončí Černá v odívání mnohých z nás dominuje. Zejména ve formálním, společenským dress code diktovaném… číst článek
„Dovolená je barbarský přežitek,“ stojí si Klaus za svým. A rýpl si do syna „Dovolená je barbarský přežitek,“ stojí si Klaus za svým. A rýpl si do syna Exprezident Václav Klaus pokřtil již čtvrtou knihu zápisků ze svých cest. A při té příležitosti promluvil… číst článek
Vystřídá Zemana na Hradě žena? Němcová ani Bradáčová neřekly ne Vystřídá Zemana na Hradě žena? Němcová ani Bradáčová neřekly ne Prezident Miloš Zeman za čtyři roky opustí definitivně po druhém volebním období Pražský hrad. Kandidovat… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa