Jana Bobošíková

Datum narození: 29. 8. 1964
Místo narození: Praha
Profese: politička, moderátorka, redaktorka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jana Bobošíková byla v od července 2004 pět let poslankyní EP. Neúspěšně kandidovala na prezidentku ČR. Objevila se v časopisu Playboy.

Vystudovala VŠE v Praze. Ještě během postgraduálního studia na vysoké škole si Jana Bobošíková rok přivydělávala jako uklízečka. Posléze pracovala v České televizi, Hospodářských novinách, Českém rozhlasu, v rádiu Frekvence 1 a na TV Nova.

Jana Bobošíková byla 15 dní šéfkou v ČT

Do povědomí české veřejnosti se Jana Bobošíková dostala díky krizi v ČT na přelomu let 2000 a 2001, kdy se postavila proti redaktorům stávkujícím kvůli ovlivňování vysílání ze strany politiků a stala se na dva týdny ředitelkou zpravodajství ČT (vysílání se posměšně říkalo Bobovize).

Neúspěšně se Jana Bobošíková snažila stát šéfkou Českého rozhlasu či usednout do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Její jediný - velmi kontroverzní úspěch na mediálním poli - bylo zmíněné šéfování zpravodajství ČT, které trvalo pouhých patnáct dní.

Bobošíková v časopise Playboy

V roce 2002 Jana Bobošíková poskytla rozhovor časopisu Playboy, který se týkal jejího života a především politické kariéry. V té slavila úspěch jen jednou, a to v roce 2004, kdy byla spolu s Vladimírem Železným zvolena do Evropského parlamentu za hnutí NEZÁVISLÍ. V EP setrvala pět let.

Pak Jana Bobošíková založila politické strany Suverenita či Hlavu vzhůru. Proslula tím, že kandidovala všude, kam se dalo - v roce 2008 na post prezidentky ČR za KSČM,(tu nakonec vzdala), o dva roky později do Sněmovny. Ani tehdy jí štěstí nepřálo.

Bobošíková si "zavařila" na řadu vtipů

V roce 2010 Jana Bobošíková za stranu Suverenita neúspěšně kandidovala na primátorku města Prahy, stejně jako opakovaně do Senátu. Během roku 2012 posbírala síly a v roce 2013 se rozhodla opět kandidovat na post prezidentky ČR - a opět jí štěstí nepřálo, ostatně jako i předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu blády Petra Nečase. Tehdy to bylo za stranu Hlavu vzhůru.

Snaha Jany Bobošíkové dostat se kamkoli vyústila v to, že se o ní po internetu začaly šířit vtipy. Např. po ZOH v Soči 2014, že zabojuje o pozici trenérky národního hokejového mužstva. Nebo že bude chtít být premiérkou či prezidentkou Ukrajiny.

Lidické ženy "vyhnala" z ČSBS

V roce 2015 byla Jana Bobošíková zvolena předsedkyní Lidické pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), což přimělo některé členky k odchodu z organizace. Koncem roku 2019 založila Institut svobody a demokracie, který se jí stal berličkou k zajišťování aktivit v politice.

V parlamentních volbách 2021 se Jana Bobošíková stala lídryni uskupení Volný blok, a to v Praze. Zvolena nebyla.

O JANĚ BOBOŠÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Bobošíková se roku 1986 provdala za podnikatele Pavla Bobošíka. Mají dceru Janu a syna Pavla.

 

 

Články o celebritě

Výbor doporučil odvolat Lipovskou z Rady ČT: Bobošíková a další vytáhli transparenty Výbor doporučil odvolat Lipovskou z Rady ČT: Bobošíková a další vytáhli transparenty Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti média, dnes doporučil Sněmovně odvolat z Rady Čes... číst článek
Lipovská jde do voleb po boku Bobošíkové a Csákové. Na ředitele ČT podala trestní oznámení Lipovská jde do voleb po boku Bobošíkové a Csákové. Na ředitele ČT podala trestní oznámení Radní České televize Hana Lipovská bude kandidovat v Pardubickém kraji jako jednička za stranu Volný... číst článek
Václav Klaus slaví 80. Přejí Kalousek, Nečas i „prázdný Topol“, kdo si neodpustil rýpnutí? Václav Klaus slaví 80. Přejí Kalousek, Nečas i „prázdný Topol“, kdo si neodpustil rýpnutí? Bývalý prezident Václav Klaus chystá na pátek velkolepou oslavu. O den později totiž oslaví úctyhodn... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Filip Ušák
Filip Ušák
zobrazit profil Jaroslav Malý
Jaroslav Malý
zobrazit profil Ondřej Hýsek
Ondřej Hýsek
zobrazit profil Martin Exner
Martin Exner
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Pavel Jelínek
Pavel Jelínek
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová