Jana Bobošíková

Datum narození: 29. 8. 1964
Místo narození: Praha
Profese: politička, moderátorka, redaktorka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jana Bobošíková byla od července 2004 pět let poslankyní EP. Neúspěšně kandidovala na prezidentku ČR. Objevila se v časopisu Playboy.

Vystudovala VŠE v Praze. Ještě během postgraduálního studia na vysoké škole si Jana Bobošíková rok přivydělávala jako uklízečka. Posléze pracovala v České televizi, Hospodářských novinách, Českém rozhlasu, v rádiu Frekvence 1 a na TV Nova.

Jana Bobošíková byla 15 dní šéfkou v ČT

Do povědomí české veřejnosti se Jana Bobošíková dostala díky krizi v ČT na přelomu let 2000 a 2001, kdy se postavila proti redaktorům stávkujícím kvůli ovlivňování vysílání ze strany politiků a stala se na dva týdny ředitelkou zpravodajství ČT (vysílání se posměšně říkalo Bobovize).

Neúspěšně se Jana Bobošíková snažila stát šéfkou Českého rozhlasu či usednout do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Její jediný - velmi kontroverzní úspěch na mediálním poli - bylo zmíněné šéfování zpravodajství ČT, které trvalo pouhých patnáct dní.

Bobošíková v časopise Playboy

V roce 2002 Jana Bobošíková poskytla rozhovor časopisu Playboy, který se týkal jejího života a především politické kariéry. V té slavila úspěch jen jednou, a to v roce 2004, kdy byla spolu s Vladimírem Železným zvolena do Evropského parlamentu za hnutí NEZÁVISLÍ. V EP setrvala pět let.

Pak Jana Bobošíková založila politické strany Suverenita či Hlavu vzhůru. Proslula tím, že kandidovala všude, kam se dalo - v roce 2008 na post prezidentky ČR za KSČM, (tu nakonec vzdala), o dva roky později do Sněmovny. Ani tehdy jí štěstí nepřálo.

Bobošíková si "zavařila" na řadu vtipů

V roce 2010 Jana Bobošíková za stranu Suverenita neúspěšně kandidovala na primátorku města Prahy, stejně jako opakovaně do Senátu. Během roku 2012 posbírala síly a v roce 2013 se rozhodla opět kandidovat na post prezidentky ČR - a opět jí štěstí nepřálo, ostatně jako i předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu blády Petra Nečase. Tehdy to bylo za stranu Hlavu vzhůru.

Snaha Jany Bobošíkové dostat se kamkoli vyústila v to, že se o ní po internetu začaly šířit vtipy. Např. po ZOH v Soči 2014, že zabojuje o pozici trenérky národního hokejového mužstva. Nebo že bude chtít být premiérkou či prezidentkou Ukrajiny.

Lidické ženy "vyhnala" z ČSBS

V roce 2015 byla Jana Bobošíková zvolena předsedkyní Lidické pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), což přimělo některé členky k odchodu z organizace. Koncem roku 2019 založila Institut svobody a demokracie, který se jí stal berličkou k zajišťování aktivit v politice.

V parlamentních volbách 2021 se Jana Bobošíková stala lídryni uskupení Volný blok, a to v Praze. Zvolena nebyla.

O JANĚ BOBOŠÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Bobošíková se roku 1986 provdala za podnikatele Pavla Bobošíka. Vychovali dceru Janu a syna Pavla. Manžel političky zemřel 16. března 2022.

 

 

Články o celebritě

Jana Bobošíková vdávala dceru: Opulentní svatba stála miliony! Sedmipatrový dort dělali týden Jana Bobošíková vdávala dceru: Opulentní svatba stála miliony! Sedmipatrový dort dělali týden Víkendová svatba dcery političky a někdejší moderátorky Jany Bobošíkové (57) Pavly byla jako z pohád... číst článek
Mrazivé okolnosti svatby Bobošíkové: Klíčová role zesnulého táty Mrazivé okolnosti svatby Bobošíkové: Klíčová role zesnulého táty Politička a bývalá moderátorka Jana Bobošíková (57) má po delší době opět důvod k úsměvu. Po smutném... číst článek
Dcera Bobošíkové se vdala: Monstrsvatba v Troji jako ve Versailles! Dcera Bobošíkové se vdala: Monstrsvatba v Troji jako ve Versailles! Dcera Pavla političky a někdejší moderátorky Jany Bobošíkové (57) se vdala! A byla to monstrsvatba p... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Berkovec
Stanislav Berkovec
zobrazit profil Jiří Carbol
Jiří Carbol
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Josef Švarcbek
Josef Švarcbek
zobrazit profil David Štolpa
David Štolpa
zobrazit profil Viktor Orbán
Viktor Orbán
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík