Jaromír Štětina | Celebwiki.cz

Jaromír Štětina

Datum narození: 6.4.1943
Místo narození: Praha
Profese: europoslanec, spisovatel, novinář, bývalý senátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Ekolog Jaromír Štětina, někdejší člen KSČ, začínal jako novinář. Do vysoké politiky vystoupil coby senátor, roku 2014 usedl do křesla v Evropském parlamentu.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a geologii na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1965 Jaromír Štětina vstoupil do KSČ (jeho babička byla zakládající členkou) a po okupaci v roce 1968 rudou knížku vrátil. V té době nastoupil jako elév v tehdejším deníku Mladá Fronta.

JAROMÍR ŠTĚTINA - PODESAL SPOLUPRÁCI S STB?

Uspořádal více než dvacet přírodovědných a sportovních výprav na Sibiř a do asijských zemí. Jaromír Štětina je zakladatelem českého raftingu a spoluzakladatelem českého Syndikátu novinářů a humanitární organizace Člověk v tísni. Po listopadu 1989 působil v obnovených Lidových novinách (chvíli i jako jejich šéfredaktor).

Svou politickou kariéru Jaromír Štětina zahájil v roce 2004, kdy byl jako nezávislý kandidát Strany zelených zvolen do Senátu. Později se stal členem Klubu otevřené demokracie, který byl v roce 2010 přejmenován na Klub TOP 09 a Starostové. Tehdy Jaromír Štětina obhájil své senátorské křeslo.

Jeho obliba u veřejnosti se ukázala také v roce 2014, kdy do europarlamentu kandidoval z 5. místa kandidátky, ale díky kroužkování skončil třetí. Spolu s Jaromírem Štětinou se za TOP 09 stali europoslanci Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil a Tomáš Zdechovský.

Během svého mandátu se Jaromír Štětina s TOP 09 rozešel a před volbami do Evropského parlamentu 2019 založil hnutí Evropa společně, jehož se stal lídrem, stejně jako jeho kandidátky.

O JAROMÍRU ŠTĚTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Jaromír Štětina je ženatý a má syna.

VŠE O VOLBÁCH DO EP 2019 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

 

Články o celebritě

5 českých europoslanců proti českým autorům: Tihle chtějí pohřbít klíčovou směrnici 5 českých europoslanců proti českým autorům: Tihle chtějí pohřbít klíčovou směrnici Už zítra by měli europoslanci finálně odhlasovat klíčovou směrnici, která ochrání vaše oblíbené zpěváky,… číst článek
STAN chce dobýt Brusel s menšími stranami. Námluvy s TOP 09 ale ještě nevzdává STAN chce dobýt Brusel s menšími stranami. Námluvy s TOP 09 ale ještě nevzdává Hnutí Starostové a nezávislí bude bojovat v letošních evropských volbách na vlastní pěst. Kandidátku… číst článek
Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem? Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem? O 21 křesel v dobře placeném Evropském parlamentu se bude v květnu 2019 ucházet řada stávajících… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Tomáš Macura
Tomáš Macura
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová