Daniel Herman | Celebwiki.cz

Daniel Herman

Datum narození: 28.4.1963
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Daniel Herman, český politik a laicizovaný katolický kněz, byl ministrem kultury. KDU-ČSL jej do voleb 2018 vyslala jako svého kandidáta na senátora v obvodu č. 44 - Chrudim. Neuspěl.

Daniel Herman se narodil v roce 1963 v Českých Budějovicích, jeho matka byla sestřenicí Hany Bradyové. Po ukončení studia na gymnáziu nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však nedokončil. Vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Po necelém roce v duchovní službě se na jaře 1990 stal sekretářem Miloslava Vlka.

DANIEL HERMAN - DALAJLÁMA VS JIŘÍ BRADY

V letech 1996 až 2005 byl mluvčím České biskupské konference. Mezi lety 2005 až 2007 pracoval Daniel Herman na Lince pomoci v krizi při Policejním prezidiu ČR. V roce 2007 požádal o laicizaci. Pracoval také pro ministerstvo vnitra, na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V roce 2010 byl zvolen ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V dubnu 2013 byl Radou ÚSTR odvolán. V roce 2014 rozhodl Obvodní soud pro Prahu 3, že jeho odvolání je neplatné.

O DANIELU HERMANOVI ČTĚTE ZDE>>

V lednu 2014 se Daniel Herman stal ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2017. Do voleb 2017 jej KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 2013, vyslala jako jedničku své pražské kandidátky. Mandát poslance neobhájil.

Lidovci Daniela Herman ve volbách 2018 vyslali vybojovat křeslo senátora v obvodu č. 44 - Chrudim. Neuspěl. V druhém kole jej porazil Jan Tecl z ODS.

Daniel Herman je svobodný a bezdětný. Hovoří anglicky, německy a italsky. Jednou řekl, že důvodem jeho odchodu z církve byla povinnost zdržet se sexu.

 

Články o celebritě

„Hospodin nebude zkoumat, kolik dostal metálů.“ Politici vzpomínají na Bradyho (†90) jako na odvážného muže „Hospodin nebude zkoumat, kolik dostal metálů.“ Politici vzpomínají na Bradyho (†90) jako na odvážného muže Jako o inspirativním, odvážném muži plném energie a vlastenci hovoří čeští politici o pamětníkovi… číst článek
Grebeníčkovu knihu jsem nekřtil, tvrdí ministr Staněk. „Nebezpečný h*jzl,“ ulevil si Topolánek Grebeníčkovu knihu jsem nekřtil, tvrdí ministr Staněk. „Nebezpečný h*jzl,“ ulevil si Topolánek V době, kdy česká politická scéna znovu řeší církevní restituce a diskutuje se o plánu finanční náhrady… číst článek
Zeman se vysmál kauze telefonů z Číny, Babiš se diví. A Trump zvažuje plošný zákaz Huawei Zeman se vysmál kauze telefonů z Číny, Babiš se diví. A Trump zvažuje plošný zákaz Huawei Kauza čínských telefonů Huawei rezonuje na sklonku roku v české i zahraniční politice.  Andrej Babiš… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Jaroslav Zeman
Jaroslav Zeman
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Rostislav Koštial
Rostislav Koštial
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc