Daniel Herman | Celebwiki.cz

Daniel Herman

Datum narození: 28. 4. 1963
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Daniel Herman, český politik a laicizovaný katolický kněz, byl ministrem kultury. KDU-ČSL jej do voleb 2018 vyslala jako svého kandidáta na senátora. Neuspěl, stejně jako ve volbách do EP 2019.

Daniel Herman se narodil v roce 1963 v Českých Budějovicích, jeho matka byla sestřenicí Hany Bradyové. Po ukončení studia na gymnáziu nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však nedokončil. Vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Po necelém roce v duchovní službě se na jaře 1990 stal sekretářem Miloslava Vlka.

DANIEL HERMAN - DALAJLÁMA VS JIŘÍ BRADY

V letech 1996 až 2005 byl mluvčím České biskupské konference. Mezi lety 2005 až 2007 pracoval Daniel Herman na Lince pomoci v krizi při Policejním prezidiu ČR. V roce 2007 požádal o laicizaci. Pracoval také pro ministerstvo vnitra, na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V roce 2010 byl zvolen ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V dubnu 2013 byl Radou ÚSTR odvolán. V roce 2014 rozhodl Obvodní soud pro Prahu 3, že jeho odvolání je neplatné.

O DANIELU HERMANOVI ČTĚTE ZDE>>

V lednu 2014 se Daniel Herman stal ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2017. Do voleb 2017 jej KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 2013, vyslala jako jedničku své pražské kandidátky. Mandát poslance neobhájil.

Lidovci Daniela Herman ve volbách 2018 vyslali vybojovat křeslo senátora v obvodu č. 44 - Chrudim. Neuspěl. V druhém kole jej porazil Jan Tecl z ODS. Neuspěch jej provázel i ve volbách do Evropského parlamentu 2019. Křeslo nezískal.

Daniel Herman je svobodný a bezdětný. Hovoří anglicky, německy a italsky. Jednou řekl, že důvodem jeho odchodu z církve byla povinnost zdržet se sexu.

 

Články o celebritě

Helena Válková ustála i krvelačného Urválka: Překvapivě ji podrželi disidenti! Helena Válková ustála i krvelačného Urválka: Překvapivě ji podrželi disidenti! Ombudsmankou sice nebude, ale vládní zmocněnkyní pro lidská práva zůstává. Helenu Válkovou (69, ANO)... číst článek
Válková zůstává zmocněnkyní pro lidská práva. Dva kolegové z rady bouchli dveřmi Válková zůstává zmocněnkyní pro lidská práva. Dva kolegové z rady bouchli dveřmi Exministryně Helena Válková (ANO) se odmítla navzdory své kauze vzdát vládních funkcí. I po čtvrtečn... číst článek
Babišův kolotoč 2019: Bouřící Letná, aférka s Monikou a floristou i rošády v kabinetu Babišův kolotoč 2019: Bouřící Letná, aférka s Monikou a floristou i rošády v kabinetu Premiér Andrej Babiš (ANO) zažil letos perný rok. Zatímco v jeho úvodu hojně cestoval - v Bílém domě... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Vladislav Vilímec
Vladislav Vilímec
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Stanislav Navrkal
Stanislav Navrkal
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Jiří Snížek
Jiří Snížek