Ivan Gabal | Celebwiki.cz

Ivan Gabal

Datum narození: 15. 1. 1951
Místo narození: Praha
Profese: sociolog, kandidát ve volbách do Senátu 2018 za Zelené

Související celebrity

Životopis

Sociolog Ivan Gabal, jeden ze zakladatelů OF a bývalý poslanec, se v senátních volbách 2018 stal kandidátem Zelených v obvodu č. 26 - Praha 2.

Po sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Ivan Gabal pracoval v Ústavu pro filosofii a sociologii ČSAV. Během Sametové revoluce 1989 byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra. Roku 1990 vedl volební kampaň OF, v roce 1992 Občanského hnutí.

IVAN GABAL NEPODPOŘIL ZÁKON O ZBRANÍCH

Ivan Gabal působil jako vedoucí oddělení politické analýzy Kanceláře prezidenta republiky, jímž byl Václav Havel. Dále byl výkonným ředitelem firmy GAC, která se zabývá zakázkami z regionálního a sociálního rozvoje, čerpáním dotací, mediálními a politickými analýzami zejména pro klientelu ze státní správy.

Do vysoké politiky se Ivan Gabal pokusil vstoupit ve volbách do Senátu roku 2012. Nedostal se ani do druhého kola. Ve volbách 2013 byl zvolen poslancem. V parlamentních volbách 2017 mu jako nestraníkovi KDU-ČSL svěřila vedení své kandidátky ve Středočeském kraji. Poslanecký mandát však neobhájil.

Do senátních voleb 2018 nestraníka Ivana Gabala vyslali Zelení vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 26 - Praha 2.

O IVANU GABALOVI ČTĚTE ZDE>>

Sociolog Ivan Gabal je autorem několika odborných publikací, např. Etnické menšiny ve střední Evropě: konflikt nebo integrace (1999) či Hrách na zeď (2008).

Manželkou Ivana Gabala je politička a diplomatka Jana Hybášková.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Propadáky voleb: Debakl Paroubka a Ratha, končí Klasnová, Hamáček nepomohl. A Kalousek? Propadáky voleb: Debakl Paroubka a Ratha, končí Klasnová, Hamáček nepomohl. A Kalousek? Volby mají své vítěze, ale také poražené. Volební propadáky přitom zažily i známé tváře. Ať už matad... číst článek
Duely Blesku: Síly změří Čunek, ředitel brněnského rozhlasu i rektor Duely Blesku: Síly změří Čunek, ředitel brněnského rozhlasu i rektor V týdnu od 24. do 28. září změří své síly v předvolebních Duelech Blesku další čtyři kandidáti do Se... číst článek
Ostrý duel o Senát: Na D1 stojíme jako k*eténi, politici nechávají problémy vyhnít Ostrý duel o Senát: Na D1 stojíme jako k*eténi, politici nechávají problémy vyhnít Jadrné výrazy a doprava v Česku jdou, zdá se, už ruku v ruce. Kromě řidičů si je neodpustí už ani po... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Otakar Ruml
Otakar Ruml
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová