Stanislav Juránek | Celebwiki.cz

Stanislav Juránek

Datum narození: 24.1.1956
Místo narození: Brno
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Stanislav Juránekje český politik, aktivní již od roku 1997. Patří mezi kandidáty strany KDU-ČSL ve volbách do Senátu 2016, výhrou by obhájil svůj mandát.

Stanislav Juránek se narodil 24. ledna 1956 v Brně. Zde i absolvoval gymnázium na třídě Kapitána Jaroše se zaměřením na fyziku a matematiku. Od roku 1977 pracoval napřed jako dělník, později i jako mistr a stavbyvedoucí v Jihomoravských státních lesích. Stanislav Juránek vystudoval dálkově lesní inženýrství na Lesnické fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity.

V roce 1997 se stal Stanislav Juránek starostou městské části Brno-Židenice. Od roku 2000 dokonce i zastával post hejtmana Jihomoravského kraje. V roce 2003 byl zvolen předsedou jihomoravského krajského výboru KDU-ČSL. Tato funkce mu vydržela až do roku 2015. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2010 získal Stanislav Juránek senátorské křeslo v obvodě č. 58 – Brno-město a to i přesto, že v prvním kole skončil druhý, předhonil ho totiž sociální demokrat Václav Božek. V krajských volbách 2012 získal nejvyšší počet preferenčních hlasů v celé České republice a to přes 21 tisíc.

Stanislav Juránek získal v roce 2006 Cenu PŘÍSTAV od České rady dětí a mládeže za podporu mimoškolní práce s dětmi. V roce 2011 byl zvolen starostou sportovní organizace Orel.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

 

Další Politici

zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek