Ilona Mauritzová | Celebwiki.cz

Ilona Mauritzová

Datum narození: 29.12.1959
Místo narození: Chomutov
Profese: pedagožka, bývalá rektorka Západočeské univerzity

Související celebrity

Životopis

Pedagožka Ilona Mauritzová, bývalá rektorka Západočeské univerzity, se v parlamentních volbách 2017 stala lídryní kandidátky ODS za Plzeňský kraj.

Absolventka plzeňské Pedagogické fakulty Ilona Mauritzová po studiu působila na pražské tělovýchovné škole. Později se profesně zaměřila na budování vzdělávacího zařízení zaměřeného na rekvalifikace nezaměstnaných, včetně nevidomých osob. Její úspěšné podnikání zahrnovalo založení soukromé střední zdravotnické školy s pomaturitním vzděláváním a následně i vyšší zdravotnické školy v Plzni.

ILONA MAURITZOVÁ A SKANDÁL S RYCHLOSTUDENTY

Roku 2001 začala Ilona Mauritzová budovat úplně první vysokou školu pro nelékařská zdravotnická povolání v naší zemi. V roce 2008 ji transformovala ve Fakultu zdravotnických studií Západočeské univerzity a stala se její děkankou. Čtyři roky byla rektorkou Západočeskou univerzity. Roku 2015 ji vystřídal Miroslav Holeček, nad nímž v předchozích volbách vyhrála o pouhé tři hlasy.

Pro parlamentní volby 2017 se Ilona Mauritzová stala líryní kandidátky ODS za Plzeňský kraj. Posila strany modrého ptáka z řad akademických osobností nejraději relaxuje na horách, ať už při turistice, u táboráku a trampských písniček, nebo v zimě při sjezdovém lyžování, kterému se dříve věnovala i závodně.

Ilona Mauritzová je vdaná; má již dospělého syna.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Marcus Tran
Marcus Tran
zobrazit profil Petr Brukner
Petr Brukner
zobrazit profil Pavel Šedlbauer
Pavel Šedlbauer
zobrazit profil František Černý
František Černý
zobrazit profil Simona Vandová
Simona Vandová
zobrazit profil Michal Kurtiš
Michal Kurtiš
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová