Ilona Mauritzová | Celebwiki.cz

Ilona Mauritzová

Datum narození: 29.12.1959
Místo narození: Chomutov
Profese: pedagožka, bývalá rektorka Západočeské univerzity

Související celebrity

Životopis

Pedagožka Ilona Mauritzová, bývalá rektorka Západočeské univerzity, se v parlamentních volbách 2017 stala lídryní kandidátky ODS za Plzeňský kraj.

Absolventka plzeňské Pedagogické fakulty Ilona Mauritzová po studiu působila na pražské tělovýchovné škole. Později se profesně zaměřila na budování vzdělávacího zařízení zaměřeného na rekvalifikace nezaměstnaných, včetně nevidomých osob. Její úspěšné podnikání zahrnovalo založení soukromé střední zdravotnické školy s pomaturitním vzděláváním a následně i vyšší zdravotnické školy v Plzni.

ILONA MAURITZOVÁ A SKANDÁL S RYCHLOSTUDENTY

Roku 2001 začala Ilona Mauritzová budovat úplně první vysokou školu pro nelékařská zdravotnická povolání v naší zemi. V roce 2008 ji transformovala ve Fakultu zdravotnických studií Západočeské univerzity a stala se její děkankou. Čtyři roky byla rektorkou Západočeskou univerzity. Roku 2015 ji vystřídal Miroslav Holeček, nad nímž v předchozích volbách vyhrála o pouhé tři hlasy.

Pro parlamentní volby 2017 se Ilona Mauritzová stala líryní kandidátky ODS za Plzeňský kraj. Posila strany modrého ptáka z řad akademických osobností nejraději relaxuje na horách, ať už při turistice, u táboráku a trampských písniček, nebo v zimě při sjezdovém lyžování, kterému se dříve věnovala i závodně.

Ilona Mauritzová je vdaná; má již dospělého syna.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Štěpán Kočí
Štěpán Kočí
zobrazit profil Vladko Dobrovodský
Vladko Dobrovodský
zobrazit profil Jana Yngland Hrušková
Jana Yngland Hrušková
zobrazit profil Filip Cíl
Filip Cíl
zobrazit profil Mikoláš Růžička
Mikoláš Růžička
zobrazit profil Barbora Podzimková
Barbora Podzimková
zobrazit profil Marta Drastíková
Marta Drastíková
zobrazit profil Zorka Hejdová
Zorka Hejdová