Jiří Kulhánek | Celebwiki.cz
Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek

Datum narození: 19. 3. 1962
Místo narození: Roudnice nad Labem
Profese: politik ODS
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Kadaňský starosta Jiří Kulhánek, jeden ze zakládajících členů ODS, se stal jedničkou občanských demokratů pro volby 2016 do ústeckého kraje, respektive kandidátem na hejtmana.

Za Občanské fórum, tedy v prvních svobodných komunálních volbách roku 1990, byl Jiří Kulhánek zvolen do zastupitelstva a rady města Kadaně. V roce 2002 se stal tamním starostou. V Občanské demokratické straně je nepřetržitě od jejího vzniku – byl jedním z jejích zakladatelů. Kandidát na post ústeckého hejtmana Jiří Kulhánek nijak nezastírá, že strana udělala řadu chyb. „ODS nedělala v kraji svou práci dobře, a proto ji voliči opustili. Máme co napravovat. Získat zpět ztracenou důvěru je velmi těžké. Samozřejmě zde hraje i roli, že jsme kraj s řadou sociálních problémů. Lidé zde mají k levicovým stranám a stranám, které navrhují jednoduchá řešení, mnohem blíže,“ řekl v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Rodák z Roudnice nad Labem Jiří Kulhánek žil ve Štětí (okres Litoměřice), a to do roku 1986, kdy se přestěhoval do Kadaně. Vysokoškolské vzdělání získal na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem, kterou ukončil v roce 1986 s titulem PaedDr. Po studiích nastoupil jako učitel na základní školu v Kadani (1986 až 1991). Poté se stal zástupcem ředitele a vedoucím ekonomického odboru na školském úřadě v Chomutově (1992 až 1993). Mezi lety 1993 a 2002 působil jako přednosta okresního úřadu v Chomutově.

Mezi záliby Jiřího Kulhánka patří četba, cykloturistika a filatelie. Je též sběratelem pohlednic města Kadaně.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Jan Farský
Jan Farský