Martin Kuba | Celebwiki.cz

Martin Kuba

Datum narození: 9. 4. 1973
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ODS, lékař, kandidát na hejtmana ve volbách 2020
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Martin Kuba, někdejší ministr průmyslu a obchodu Nečasovy vlády, se ve volbách 2020 stal kandidátem na hejtmana Jihočeského kraje.

Po Střední průmyslové škole stavební v Českých Budějovicích Martin Kuba získal maturitu na Střední zdravotnické škole Bílá Vločka, kde studoval obor zdravotnický záchranář. Posléze absolvoval 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

MARTIN KUBA SE SCHÁZEL S KMOTREM RITTIGEM!

Od roku 2002 Martin Kuba pracoval jako lékař Zdravotnické záchranné služby a anesteziolog na oddělení kardiochirurgie Nemocnice České Budějovice. Mj. také podnikatel, např. provozovatel pekárnu Fornetti v Českých Budějovicích a v roce 2007 založil síť obchodů Fruit Frog.

Do ODS Martin Kuba vstoupil roku 2003. Tři roky nato byl zvolen českobudějovickým zastupitelem a radním. Po krajských volbách 2008 zasedl i do Zastupitelstva Jihočeského kraje a získal post náměstka hejtmana. V následujících volbách pozici městského zastupitele neobhájil. Po odstoupení několika kolegů, mj. Jiřího Pospíšila, se jím v březnu 2010 opět stal.

Po rezignaci "odkláněče" Martina Kocourka byl Martin Kuba tehdejším předsedou vlády Petrem Nečasem navržen do funkce ministra průmyslu a obchodu. Prezident Václav Klaus jej jmenoval 16. listopadu 2011. Po pádu vlády Martin Kuba v předčasných volbách 2013 neúspěšně kandidoval do Sněmovny.

V krajských volbách 2016 byl Martin Kuba za stranu modrého ptáka zvolen zastupitelem Jihočeského kraje. V komunálních 2018 se znovu vrátil do českobudějovického zastupitelstva. Tenkrát vedl kandidátku subjektu Sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů.

V krajských volbách 2020 ODS dala Martinu Kubovi šanci zasednout do křesla hejtmana Jihočeského kraje. Stal se lídrem její kandidátky.

O MARTINU KUBOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kuba je ženatý a bezdětný.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Zeman
Jaroslav Zeman
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek