Zdeněk Zajíček

Datum narození: 10. 5. 1967
Místo narození: Praha
Profese: politik ODS, právník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Zdeněk Zajíček, někdejší poslanec a náměstek několika ministrů, se na konci července 2020 stal viceprezidentem Hospodářské komory ČR.

Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy V Praze. Poté Zdeněk Zajíček působil mj. na státním zastupitelství a na Pozemkovém fondu.

ZDENĚK ZAJÍČEK A SPOL. O HLUBUČKOVI

Zdeněk Zajíček působil jako advokát

Do politiky Zdeněk Zajíček vkročil ve volbách 1996, kdy získal poslaneckých mandát, na nějž v lednu 1998 rezignoval. V letech 1999 až 2002 byl ředitelem Magistrátu hlavního města Prahy a působil jako advokát.

V září 2006 se Zdeněk Zajíček stal náměstkem na ministerstvu vnitra, což v prosinci 2009 vyměnil za stejný post v resortu spravedlnosti a v červenci 2010 na ministerstvu financí. Z funkce byl odvolán záhy po pádu vlády Jiřího Rusnoka.

Zajíček se stal místopředsedou ODS

V komunálních volbách 2006 se Zdeněk Zajíček dostal do Zastupitelstva městské části Praha-Řeporyje, ve volbách 2010 post obhájil a v následujících již nekandidoval.

Ve volbách 2018 byl Zdeněk Zajíček zvolen zastupitelem hlavního města Praha, na konci července 2020 viceprezidentem Hospodářské komory ČR a v dubnu 2022 místopředsedou ODS.

Zdeněk Zajíček je ženatý. S poličkou ODS a pedagožkou Renátou, od září 2019 starostkou městské části Praha 5 a od října 2021 poslankyní, má tři syny.

 

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Kohoutek
Tomáš Kohoutek
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Jiří Řehák
Jiří Řehák
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Zdeněk Pištora
Zdeněk Pištora