Zdeněk Zajíček

Datum narození: 10. 5. 1967
Místo narození: Praha
Profese: politik ODS, právník, 5. prezident HK ČR
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Zdeněk Zajíček, někdejší poslanec a náměstek několika ministrů, se v červenci 2020 stal viceprezidentem Hospodářské komory ČR a v květnu 2023 jejím šéfem.

Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy V Praze. Poté Zdeněk Zajíček působil mj. na státním zastupitelství a na Pozemkovém fondu.

ZDENĚK ZAJÍČEK A SPOL. O HLUBUČKOVI

Zdeněk Zajíček působil jako advokát

Do politiky Zdeněk Zajíček vkročil ve volbách 1996, kdy získal poslaneckých mandát, na nějž v lednu 1998 rezignoval. V letech 1999 až 2002 byl ředitelem Magistrátu hlavního města Prahy a působil jako advokát.

V září 2006 se Zdeněk Zajíček stal náměstkem na ministerstvu vnitra, což v prosinci 2009 vyměnil za stejný post v resortu spravedlnosti a v červenci 2010 na ministerstvu financí. Z funkce byl odvolán záhy po pádu vlády Jiřího Rusnoka.

Zajíček se stal místopředsedou ODS

V komunálních volbách 2006 se Zdeněk Zajíček dostal do Zastupitelstva městské části Praha-Řeporyje, ve volbách 2010 post obhájil a v následujících již nekandidoval.

Ve volbách 2018 byl Zdeněk Zajíček zvolen zastupitelem hlavního města Praha, na konci července 2020 viceprezidentem Hospodářské komory ČR a v dubnu 2022 místopředsedou ODS.

K květnu 2023 se Zdeněk Zajíček stal prezidentem Hospodářské komory ČR.

O ZDEŇKU ZAJÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>>

Zdeněk Zajíček je ženatý. S poličkou ODS a pedagožkou Renátou, od září 2019 do listopadu 2022 starostkou městské části Praha 5 a od října 2021 poslankyní, má tři syny.

 

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson
zobrazit profil Kamal Farhan
Kamal Farhan
zobrazit profil František Kopřiva
František Kopřiva
zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Lubomír Štěpán
Lubomír Štěpán
zobrazit profil Kim Čong-un
Kim Čong-un
zobrazit profil Jaroslav Chalupský
Jaroslav Chalupský