Katy Perry | Celebwiki.cz

Katy Perry

Datum narození: 25. 10. 1984
Místo narození: Santa Barbara, Kalifornie, USA
Váha: 60 kg
Výška: 169 cm
Profese: zpěvačka, textařka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Katy Perry, je krásná a talentovaná americká zpěvačka, která svým kontraaltem dokáže nadchnout mnoho lidí. Její hity dostaly platinová ocenění a také jako jediná zpěvačka v historii popu získala pět hitů číslo jedna a to na jednom albu.

Katy Perry, vlastním jménem Katheryn Elizabeth Hudson, je americká zpěvačka, textařka a hudebnice. Ke svému uměleckému jménu přišla tak, že původně chtěla být Katy Hudson, ale to by se nápadně podobalo zpěvačce Cate Hudson. Zvolila pro to volbu Katy Perry. Perry se jmenovala její matka za svobodna. Pěveckou kariéru odstartovala díky svému hitu Ur So Gay z roku 2007 a poté prorazila hitem I Kissed A Girl, který vyšel v roce 2008. Jejím dalším mega hitem byl Hot n cold, který společně s hitem I Kissed a Girl byly v USA oceněny třikrát, jako platinové hity.

Katy vyrostla v rodině kazatelů, kteří jezdili po celé zemi, aby mohli hlásat slovo boží. Není tedy divu, že i malá Katy byla pobožná, ovšem její večerní modlitby před spaním byly trochu zvláštní. Modlila se k Bohu, aby jí dal slávu a hlavně velká prsa. Její rodiče ale její slávu moc nepodporují. Její otec jí dokonce nazval, že je ďáblovým dítětem a na bohoslužbách prosí věřící, aby se za jeho dceru pomodlili. 

Katy se o svou uměleckou dráhu pokoušela už dříve, což jí bohužel nevyšlo, ale stejně to nevzdala a díky hitu I Kissed A Girl začala bourat žebříčky světových hitparád. Začal se o ní projevovat čím dal větší zájem a Katy se stala slavnou zpěvačkou, která patří mezi nejznámější osobnosti světa. Její koncerty bývají většinou vyprodané. V únoru 2015 měla i koncert v ČR, který sklidil opravdu velký úspěch. Její předskokankou byla nová vycházející hvězdička Charli XCX, která už také začíná sklízet úspěchy po celém světě.

Má dokonce svůj vlastní dodatek ve hře The Sims 3, který se jmenuje Sladké radosti Katy Perry. Je to dodatek hlavně pro mladé slečny. Katy má v The Sims 3 ještě jeden dodatek ke hře, který se jmenuje Katy Perry Showtime (Staň se hvězdou). Hra The Sims sklízí obrovské úspěchy a s těmito dodatky určitě ještě větší.

 

Články o celebritě

Pražské miminko? Orlando Bloom a Katy Perryová mají holčičku: Jak ji pojmenovali? Pražské miminko? Orlando Bloom a Katy Perryová mají holčičku: Jak ji pojmenovali? Jejich vztah nebyl vždy harmonický, ale všechny problémy spolu nakonec překonali a nyní nemohou být ... číst článek
Těhotná Katy Perryová: Je z ní invalida?! Těhotná Katy Perryová: Je z ní invalida?! Těhotenství není nemoc, říkají obvykle nastávající maminky, když se pokoušejí udržet pracovní tempo,... číst článek
Zoufalý Orlando Bloom ztratil svého miláčka! Za návrat slibuje odměnu 117 tisíc Zoufalý Orlando Bloom ztratil svého miláčka! Za návrat slibuje odměnu 117 tisíc Orlando Bloom (43) se snoubenkou Katy Perry (35) očekávají už brzy přírůstek do rodiny, najednou ale... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Elizabeth Kopecká
Elizabeth Kopecká
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner