Lemmy Kilmister | Celebwiki.cz

Lemmy Kilmister

Datum narození: 24. 12. 1945
Datum úmrtí: 28. 12. 2015
Místo narození: Stoke-on-Trent, Anglie
Výška: 178 cm
Profese: zpěvák, baskytarista

Související celebrity

Životopis

Lemmy Kilmister byl populární britský zpěvák a baskytarista metalové skupiny Motörhead. Známý bouřlivák podlehl 28. prosince 2015 agresivní rakovině.

Lemmy Kilmister, vlastním jménem Ian Frazer Kilmister, byl britský zpěvák, baskytarista a frontman slavné Heavy Metalové skupiny Motörhead. Tu založil v roce 1975 a byl jediným členem kapely, který v ní působil po celou dobu její existence. Název, Motörhead, je odvozen ze slangového výrazu pro uživatele amfetaminu. Dne 28. prosince 2015 Lemmy Kilmister podlehl agresivní rakovině. Jen dva dny poté, co se oni dozvěděl.

Lemmy Kilmister vyznával životní styl pravého rockera. Jeho život provázely drogy i alkohol. Jako hlavní autor kapely vytvořil mix metalu, punku a rock&rollu a ovlinil tak spoustu umělců tvrdé hudby. Legendární jsou i jeho výroky.

Lemmy Kilmister ještě 24. prosince oslavil 70. narozeniny. Členové kapely uvedli, že se v poslední době necítil dobře. Hodně zhubl a stále byl hodně unavený, kapela ale byla uprostřed turné. V roce 2016 měli rockeři navštívit i Prahu, po smrti zpěváka však kapela oznámila konec.

Pohřeb Lemmyho Kilmistera proběhl 9. ledna na hřbitově Forest Lawn v kalifornském Hollywoodu. V přímém přenosu ho vysílal i web Youtube.com.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Helena Zeťová
Helena Zeťová
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)