Dagmar Pecková

Dagmar Pecková

Datum narození: 4. 4. 1961
Místo narození: Medlešice u Chrudimi
Profese: operní pěvkyně
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nadpozemský hlas operní pěvkyně Dagmar Peckové slyšeli diváci v Německu, Francii, Británii, Americe, v Japonsku i Austrálii. Je držitelkou Ceny Thálie.

Během studií Pražské konzervatoře vystupovala Dagmar Pecková v plzeňských i pražských operetách. Vyhrála Pěveckou soutěž Antonína Dvořáka i Pražského jara.

DAGMAR PECKOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Pecková se proslavila po celém světě

Poté Dagmar Pecková odjela do Německa. Zpívala ve státních operách v Drážďanech i v Berlíně. Odtud se dostala do celého světa. Rozezněla stěny Covent Gardenu v Londýně, Carnegie Hall v New Yorku nebo Chátelet v Paříži. Spolupracuje s mnoha českými i světovými orchestry. Patří tak mezi nejvýznamnější mezzosopranistky vůbec.

Pevkyně Dagmar Pecková zazářila v Lišce Bystroušce nebo v legendě Tristan a Isolda. Ježibabu ztvárnila v Rusalce. Za hlavní roli v opeře Carmen získala divadelní Cenu Thálie. Zpěvem oživila árie od skladatele Gustava Mahlera nebo Wolfganga Amadea Mozarta.

O DAGMAR PECKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klaus Schiesser si ji vzal v Českém Krumlově. V roce 2001 mu porodila dceru Dorotheu. Předtím byla vdaná za hudebního publicistu Jiřího Vejvodu. Syna TheodoraDagmar Pecková s violoncellistou Alešem Kaspříkem.

 

 

Články o celebritě

Sidovský vrátil úder Peckové: Válka umělců nemá konce! Sidovský vrátil úder Peckové: Válka umělců nemá konce! Jako by s operní pěvkyní Dagmar Peckovou (61) v poslední době šili všichni čerti, rozhodla se znemož... číst článek
Pecková vs. Kalivodová: Válka operních div pokračuje! Další žaloba na obzoru Pecková vs. Kalivodová: Válka operních div pokračuje! Další žaloba na obzoru Svými výroky si operní pěvkyně Dagmar Pecková (61) znepřátelila nejen řadu kolegyň a kolegů z branže... číst článek
Kalivodová a Pecková jdou na krev: Do války zatáhly právníky i Paroubka Kalivodová a Pecková jdou na krev: Do války zatáhly právníky i Paroubka Neumí to rozbalit jen na pódiu, ale jak je vidno, hlas jako zvon mají i v komentářích. Kalivodová se... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Ivan Martin Jirous
Ivan Martin Jirous
zobrazit profil Michal Ožibko
Michal Ožibko
zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová
zobrazit profil Vladimír Renčín
Vladimír Renčín
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Yemi Akinyemi
Yemi Akinyemi
zobrazit profil Naděžda Munzarová
Naděžda Munzarová