Jana Sibera

Jana Sibera

Datum narození: 17. 6. 1979
Místo narození: Brno
Profese: operní pěvkyně
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jana Sibera, proslulá pěvkyně, v roce 2022 obdržela Cenu Thálie za nejlepší ženský výkon v roli Manon Lescaut v opeře Julese Masseneta Manon.

Absolvovala Pražskou konzervatoř a HAMU. Roku 1995 Jana Sibera začala hostovat v Národním divadle a roku 2000 v tehdejší Státní opeře Praha, kde dva roky nato přijala angažmá.

Jana Sibera jako Violetta nebo Musetta

V lednu 2012 se Jana Sibera stala sólistkou Opery Národního divadla. Představila se mj. jako Zerlina v (Don Giovanni), Zuzanka (Figarova svatba), Papagena, Královna noci a První dáma (Kouzelná flétna), Violetta (La traviata), Musetta (Bohéma) či Adéla (Netopýr).

Účinkovala ve více než čtyřech desítkách reprízách Dona Giovanniho v letní stagioně Opery Mozart ve Stavovském divadle. V Národním divadle moravskoslezském Jana Sibera hostovala např. coby Eurydika (Orfeus v podsvětí) či Anina (Noc v Benátkách).

Sibera byla ve finále pěvecké soutěže

V červnu 2008 se Jana Sibera stala finalistkou mezinárodní pěvecké soutěže Barbary Hendricks ve Štrasburku. V roce 2011 a 2012 hostovala jako Violetta v Gdaňsku. Účastnila se také turné Opery ND v Japonsku a Koreji.

V roce 2022 Jana Sibera obdržela Cenu Thálie za nejlepší ženský výkon v roli Manon Lescaut v opeře Julese Masseneta Manon.

 

Další Umělci

zobrazit profil Petr Faltus
Petr Faltus
zobrazit profil Nikola Márová
Nikola Márová
zobrazit profil Herbert Slavík
Herbert Slavík
zobrazit profil Kája Saudek
Kája Saudek
zobrazit profil Ivan Kotmel
Ivan Kotmel
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Pavel Opočenský
Pavel Opočenský
zobrazit profil Šimon Caban
Šimon Caban