Markéta Muchová

Markéta Muchová

Datum narození: 30. 10. 1957
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka, asistentka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Markéta Muchová (rozená Krbušková) zpívat moc neuměla. Přesto z ní udělal producent a hudebník František Janeček hvězdu. Byla jeho lákadlem na vojáky.

Odmala chtěla být loutkoherečkou. Na pražskou DAMU se ale Markéta Muchová dvakrát nedostala. Začala se proto živit jako modelka. Díky svému půvabu si zahrála i v několika filmech. Poté si jí všiml zpěvák a dramatik František Ringo Čech. Nazpíval s ní skladbu Dobrý den.

Ve Slavíkovi byla Muchová desátá

Příjmení Muchová jí vymyslel až František Janeček. Vojákům se předtím jeho koncerty moc nezdály. Michal David je neuchlácholil ani přiléhavými klávesami.

Po příchodu Markéty Muchové se rvali o místa v hledišti. Nazpívala hity Sázej na mě, Běž, domů běž nebo S námi to zkus. Její album Superden si pořídilo přes padesát tisíc fanoušků. V roce 1985 skončila Markéta Muchová na desátém místě v soutěži Zlatý slavík. A pak odešla na mateřskou.

Muchové nevyšel vztah s kytaristou

Janečkovy Kroky vedly i k lásce mezi ní a kytaristou Jiřím Nepomuckým. Po svatbě mu Markéta Muchová porodila syna Jiřího a mladšího Jana. Vztah ale nevydržel. Po rozvodu si našla místo asistentky v zahraniční firmě. 

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Lipo (Tomáš Červinka)
Lipo (Tomáš Červinka)
zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková