John Lennon | Celebwiki.cz

John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

Strach Kylie Minogueové: Přede dveřmi ji obtěžoval stalker! Policie to neřeší Strach Kylie Minogueové: Přede dveřmi ji obtěžoval stalker! Policie to neřeší Australská popová diva Kylie Minogueová (50) zažila týdny hrůzy! Poté, co ji už několik týdnů obtěžoval… číst článek
Paul McCartney z Beatles: S Lennonem a ostatními jsme masturbovali nad Bardotkou Paul McCartney z Beatles: S Lennonem a ostatními jsme masturbovali nad Bardotkou V době své největší slávy kapely The Beatles zažili její členové bujaré večírky plné prostitutek,… číst článek
Synové Lennona a McCartneyho: Otcům jsou podobní jako vejce vejci! Synové Lennona a McCartneyho: Otcům jsou podobní jako vejce vejci! Ti dva se na veřejnosti moc neproducírují a už vůbec ne spolu. Teď však synové Johna Lennona (†40)… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Křížková
Hana Křížková
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham