John Lennon | Celebwiki.cz

John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

14 "překvapivých" lidí, s nimiž se Gott setkal: Kmotr Mrázek, Jonák i John Lennon 14 "překvapivých" lidí, s nimiž se Gott setkal: Kmotr Mrázek, Jonák i John Lennon Legendárního zpěváka Karla Gotta obdivovalo nejen celé Česko, ale sklízel úspěchy a slávu i v zahraničí.… číst článek
Brutálně mě zmlátili, kul jsem pomstu! přiznal herec Pavel Nový o roce 1989 Brutálně mě zmlátili, kul jsem pomstu! přiznal herec Pavel Nový o roce 1989 V nové knize o sametové revoluci 1989 očima 30 vzpomíná třicítka osobností na události okolo 17.… číst článek
Čerstvě vdaná Němcová: Tyhle pracháče měla v ložnici před manželem! Čerstvě vdaná Němcová: Tyhle pracháče měla v ložnici před manželem! Lovila v bohatých vodách, tahala ty nejzlatější ryby, jenže z vdavek vždycky sešlo. Až teď topmodelka… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová