John Lennon | Celebwiki.cz

John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

Už ho má v posteli! Kaira Hrachovcová a svalovec po Vondráčkové se tulí v pelíšku Už ho má v posteli! Kaira Hrachovcová a svalovec po Vondráčkové se tulí v pelíšku Kateřina Kaira Hrachovcová (45) je sice od rozvodu se zvěrolékařem Janem Herčíkem (62) single, po… číst článek
Gottova dcera Dominika: Návrat do Česka! Důvodem jsou peníze! Co na to Ivana? Gottova dcera Dominika: Návrat do Česka! Důvodem jsou peníze! Co na to Ivana? Jen s těžkým srdcem opouštěla Dominika Gottová (46) Prahu, kde byla vyprovodit tatínka Karla Gotta… číst článek
Pohřební šílenství okolo slavných hvězd: Elvis, Diana a další Pohřební šílenství okolo slavných hvězd: Elvis, Diana a další Bývá to show, mix komerce, kýče a rituální adorace. Pompézní funusy mají v popkulturním světě tradici.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Martina Šnytová
Martina Šnytová
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Voxel (Václav Lebeda)
Voxel (Václav Lebeda)
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda