John Lennon | Celebwiki.cz

John Lennon

Datum narození: 9. 10. 1940
Datum úmrtí: 8. 12. 1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

Nahý pár aktivistů protestoval v posteli. Nový polský kanál mu není po chuti Nahý pár aktivistů protestoval v posteli. Nový polský kanál mu není po chuti Dvojice ekologických aktivistů strávila páteční svátek svatého Valentýna nahá v posteli. Konkrétně n... číst článek
Zemřel Ivan Král (†71): Zajímavosti a pikantnosti z jeho života! Zemřel Ivan Král (†71): Zajímavosti a pikantnosti z jeho života! Jestli v Česku mohl kdy někdo říct, že osobně znal »Stouny«, Bowieho, vystupoval s Patti Smith, Iggy... číst článek
Fanoušci v slzách: Kapela Mandrage se s nimi emotivně rozloučila posledním koncertem! Fanoušci v slzách: Kapela Mandrage se s nimi emotivně rozloučila posledním koncertem! Ještě před Vánoci to vypadalo, že se kapela Mandrage vrátí na špice hudebních žebříčků – a místo toh... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Magda Malá
Magda Malá
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil zpěvačka Victoria
zpěvačka Victoria