Yoko Ono | Celebwiki.cz

Yoko Ono

Datum narození: 18.2.1933
Místo narození: Tokio
Profese: zpěvačka, výtvarná umělkyně
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Yoko Ono je výtvarná umělkyně známá hlavně díky manželství se členem skupiny Beatles Johnem Lennonem. Právě jí se dává vina za rozpad kapely.

Yoko Ono se narodila do bohaté japonské rodiny. Její otec byl vysoce postavený bankovní úředník, Yoko Ono ale jeho život nenásledovala. Naopak se stala kontroverzní postavou, která byla členem mnoha protestních hnutí.

Yoko Ono se brzy odstěhovala se svou rodinou do USA, aby se stejně rychle vrátila kvůli protijaponským náladám do své rodné země. Netrvalo dlouho a v Americe byla znovu. Právě v New Yorku se dostala poprvé do světa avantgardních umělců, který ji uchvátil.

Yoko Ono se již velmi mladá provdala za japonského umělce Tošiho, se kterým se ale poměrně rychle rozvedla. Stejně dopadlo její druhé manželství s americkým filmovým producentem Anthonym Coxem.

Dne 9. Listopadu 1966 potkala Yoko Ono osudovou lásku – člena slavné britské skupiny Beatles Johna Lennona. Japonská kráska zpěváka naprosto učarovala. Ten prohlásil, že až s ní poznal skutečnou lásku.

Společně nahrála dvojice Yoko Ono a John Lennon několik alb. Na obalu jednoho z nich se dokonce objevili oba nazí, proto se muselo prodávat v papírovém sáčku. Zároveň vzývali mír, pořádali mírové dýchánky a vedli nespoutaný život.

Velkým problémem ovšem bylo, když začal brát John Lennon svou lásku na nahrávání své kapely. Ostatním členům kapely se přítomnost Yoko Ono vůbec nelíbila. Nejvíce proti byl Paul McCartney, který se s Yoko Ono usmířil až po dlouhých letech! John Lennon se začal více soustředit na kariéru s Yoko Ono a slavní Beatles se v roce 1970 definitivně rozpadli. Hlavní vinu dávali fanoušci právě japonsko-americké umělkyni.

Po smrtelném atentátu na Johna Lennona zůstala Yoko Ono v jejich společném bytě. Na přelomu 80. a 90. let minulého století pak začala znovu tvořit a vystavovat své umělecké práce. V roce 2011 zahájila výstavu i na pražské Kampě.

 

Články o celebritě

Už ho má v posteli! Kaira Hrachovcová a svalovec po Vondráčkové se tulí v pelíšku Už ho má v posteli! Kaira Hrachovcová a svalovec po Vondráčkové se tulí v pelíšku Kateřina Kaira Hrachovcová (45) je sice od rozvodu se zvěrolékařem Janem Herčíkem (62) single, po… číst článek
Pohřební šílenství okolo slavných hvězd: Elvis, Diana a další Pohřební šílenství okolo slavných hvězd: Elvis, Diana a další Bývá to show, mix komerce, kýče a rituální adorace. Pompézní funusy mají v popkulturním světě tradici.… číst článek
Synové Lennona a McCartneyho: Otcům jsou podobní jako vejce vejci! Synové Lennona a McCartneyho: Otcům jsou podobní jako vejce vejci! Ti dva se na veřejnosti moc neproducírují a už vůbec ne spolu. Teď však synové Johna Lennona (†40)… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Alexandre Katsapov
Alexandre Katsapov
zobrazit profil Karel Ludwig
Karel Ludwig
zobrazit profil Miroslav Zdeněk
Miroslav Zdeněk
zobrazit profil Petr Faltus
Petr Faltus
zobrazit profil Andrea Nesvadbová
Andrea Nesvadbová
zobrazit profil Emil Adamec
Emil Adamec
zobrazit profil Vojtěch Mašek
Vojtěch Mašek
zobrazit profil Jiří Grossman
Jiří Grossman