Marek Zelinka | Celebwiki.cz

Marek Zelinka

Místo narození: Praha
Profese: tanečník, choreograf, herec

Související celebrity

Životopis

Tanečník a choreograf Marek Zelinka se proslavil vítězstvím v sedmé řadě StarDance 2015, a to s herečkou Marií Doleželovou, která mu v srpnu 2018 porodila dceru a v březnu 2020 syna.

Pražský rodák Marek Zelinka se po dokončení studia fyzioterapie přihlásil na pražskou AMU a to na katedru pantomimy. Hrál v představení Posedlí hrou, v rámci AMU se podílel na několika představeních (Balanc, Kabaret Marceau) a také zde začal spolupracovat s Martinem Talagou na jejich prvním projektu Žízně.

MAREK ZELINKA TO SCHYTAL OD FRANTIŠKY

Poté Marek Zelinka hrál v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu, dále v představení Loni v Marienbadu, v taneční grotesce Godoti a vystupoval s balančním žebříkem. Zúčastnil se řady workshopů, natočil několik krátkých filmů, reklam a účinkoval na festivalech doma i v zahraničí.

O MARKU ZELINKOVI ČTĚTE ZDE>>

V StarDance se s partnerkou Marií Doležalovou od ostatních párů odlišovali nejenom choreografií tanců, ale též oděvem. Byl výstřední, někdy až směšný. Měsíce náročných tréninků se vyplatily. Diváci je svým hlasováním vynesli na první příčku.

Kromě toho se do sebe zamilovali a vytvořili sympatický milenecký pár. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

 

 

Články o celebritě

Biožínka Doležalová o komplikovaném porodu: Rudy šel na svět stejně jako Alfí! Biožínka Doležalová o komplikovaném porodu: Rudy šel na svět stejně jako Alfí! Herečka Marie Doležalová (33) si v těchto dnech užívá mateřské štěstí plnými doušky. Dala totiž živo... číst článek
Herečka Marie Doležalová má syna! Předčasný porod víc než týden tajila Herečka Marie Doležalová má syna! Předčasný porod víc než týden tajila Teprve v listopadu se herečka Marie Doležalová (33) pochlubila, že se svým přítelem tanečníkem Marke... číst článek
Otec Marie Doležalové soutěžil v AZ-kvízu: Herečka se mu za prohru vysmála! Otec Marie Doležalové soutěžil v AZ-kvízu: Herečka se mu za prohru vysmála! O tom, že vědomostní soutěž AZ-kvíz patří mezi nejpopulárnější pořady, nejspíš není potřeba polemizo... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Václav Masaryk
Václav Masaryk
zobrazit profil Theodor Pištěk
Theodor Pištěk
zobrazit profil Ruby Rubacuori
Ruby Rubacuori
zobrazit profil Michaela Krupičková
Michaela Krupičková
zobrazit profil Erika Bornová
Erika Bornová
zobrazit profil Bohdan Karásek
Bohdan Karásek
zobrazit profil Michael Klang
Michael Klang
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein