Marek Zelinka | Celebwiki.cz

Marek Zelinka

Místo narození: Praha
Profese: tanečník, choreograf, herec

Související celebrity

Životopis

Tanečník a choreograf Marek Zelinka se proslavil vítězstvím v sedmé řadě StarDance 2015, a to s herečkou Marií Doleželovou, která mu v srpnu 2018 porodila dceru a v březnu 2020 syna.

Pražský rodák Marek Zelinka se po dokončení studia fyzioterapie přihlásil na pražskou AMU a to na katedru pantomimy. Hrál v představení Posedlí hrou, v rámci AMU se podílel na několika představeních (Balanc, Kabaret Marceau) a také zde začal spolupracovat s Martinem Talagou na jejich prvním projektu Žízně.

MAREK ZELINKA TO SCHYTAL OD FRANTIŠKY

Poté Marek Zelinka hrál v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu, dále v představení Loni v Marienbadu, v taneční grotesce Godoti a vystupoval s balančním žebříkem. Zúčastnil se řady workshopů, natočil několik krátkých filmů, reklam a účinkoval na festivalech doma i v zahraničí.

O MARKU ZELINKOVI ČTĚTE ZDE>>

V StarDance se s partnerkou Marií Doležalovou od ostatních párů odlišovali nejenom choreografií tanců, ale též oděvem. Byl výstřední, někdy až směšný. Měsíce náročných tréninků se vyplatily. Diváci je svým hlasováním vynesli na první příčku.

Kromě toho se do sebe zamilovali a vytvořili sympatický milenecký pár. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

 

 

Články o celebritě

S kočárkem ji nepotkáte! Dvojnásobná máma Doležalová »nutí« nošení v šátku S kočárkem ji nepotkáte! Dvojnásobná máma Doležalová »nutí« nošení v šátku O tom, že je herečka Marie Doležalová (33) benevolentní biožínkou, s oblibou hovoří i ona samotná. N... číst článek
Bratři Ivan a Ondřej Trojanovi: Sourozenci na ostří nože! Proč se pohádali? Bratři Ivan a Ondřej Trojanovi: Sourozenci na ostří nože! Proč se pohádali? Při prvním společném natáčení filmu Želary jim to šlo skvěle. Starší z bratrů Trojanových Ondřej (60... číst článek
Návrat ke kořenům: Marie Doležalová zase jako Saša z Comebacku! Návrat ke kořenům: Marie Doležalová zase jako Saša z Comebacku! Půvabná herečka Marie Doležalová (33) se do srdcí svých fanoušků zapsala nejenom díky své výhře v ta... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Adrijana Trpkovič
Adrijana Trpkovič
zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová
zobrazit profil Milan Knížák
Milan Knížák
zobrazit profil Sabrina Harris
Sabrina Harris
zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová
zobrazit profil Karel Ludwig
Karel Ludwig
zobrazit profil David Moješčík
David Moješčík
zobrazit profil Marcela Karleszová
Marcela Karleszová