Marek Zelinka | Celebwiki.cz

Marek Zelinka

Místo narození: Praha
Profese: tanečník, choreograf, herec

Související celebrity

Životopis

Tanečník a choreograf Marek Zelinka se proslavil vítězstvím v sedmé řadě StarDance 2015, a to s herečkou Marií Doleželovou, která mu v srpnu 2018 porodila dceru a v březnu 2020 syna.

Pražský rodák Marek Zelinka se po dokončení studia fyzioterapie přihlásil na pražskou AMU a to na katedru pantomimy. Hrál v představení Posedlí hrou, v rámci AMU se podílel na několika představeních (Balanc, Kabaret Marceau) a také zde začal spolupracovat s Martinem Talagou na jejich prvním projektu Žízně.

MAREK ZELINKA TO SCHYTAL OD FRANTIŠKY

Poté Marek Zelinka hrál v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu, dále v představení Loni v Marienbadu, v taneční grotesce Godoti a vystupoval s balančním žebříkem. Zúčastnil se řady workshopů, natočil několik krátkých filmů, reklam a účinkoval na festivalech doma i v zahraničí.

O MARKU ZELINKOVI ČTĚTE ZDE>>

V StarDance se s partnerkou Marií Doležalovou od ostatních párů odlišovali nejenom choreografií tanců, ale též oděvem. Byl výstřední, někdy až směšný. Měsíce náročných tréninků se vyplatily. Diváci je svým hlasováním vynesli na první příčku.

Kromě toho se do sebe zamilovali a vytvořili sympatický milenecký pár. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

 

 

Články o celebritě

Seriál Slunečná v ohrožení! Hlavní postava na kapačkách Seriál Slunečná v ohrožení! Hlavní postava na kapačkách Zrovna když toho má tolik, udeřila nemoc. Dana Batulková (61), jejíž postava je momentálně v seriálu… číst článek
»Babyboom« v roce 2020: Kdo letos přivítá miminko? »Babyboom« v roce 2020: Kdo letos přivítá miminko? Poslední roky jsou opravdu plodné. To prokazují i celebrity, kterým se rodí jedno děťátko za druhým.… číst článek
Po natáčení hned „postřižiny“? Dvě hvězdy filmu Bourák spěchaly za změnou! Po natáčení hned „postřižiny“? Dvě hvězdy filmu Bourák spěchaly za změnou! Konec natáčení, čas na novou vizáž! Anebo důvod zbavit se „poklice“? Tak pojali poslední klapku právě… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Petr Faltus
Petr Faltus
zobrazit profil Erika Bornová
Erika Bornová
zobrazit profil Adolf Born
Adolf Born
zobrazit profil Lenka Nora Návorková
Lenka Nora Návorková
zobrazit profil Adam Holý
Adam Holý
zobrazit profil Vojtěch Štěpánek
Vojtěch Štěpánek
zobrazit profil Josef Rarach
Josef Rarach
zobrazit profil Jan Gemrot
Jan Gemrot