Marek Zelinka

Místo narození: Praha
Profese: tanečník, choreograf, herec

Související celebrity

Životopis

Tanečník a choreograf Marek Zelinka se proslavil vítězstvím v sedmé řadě StarDance 2015, a to s herečkou Marií Doleželovou, která mu v srpnu 2018 porodila dceru a v březnu 2020 syna.

Pražský rodák Marek Zelinka se po dokončení studia fyzioterapie přihlásil na pražskou AMU a to na katedru pantomimy. Hrál v představení Posedlí hrou, v rámci AMU se podílel na několika představeních (Balanc, Kabaret Marceau) a také zde začal spolupracovat s Martinem Talagou na jejich prvním projektu Žízně.

MAREK ZELINKA TO SCHYTAL OD FRANTIŠKY

Poté Marek Zelinka hrál v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu, dále v představení Loni v Marienbadu, v taneční grotesce Godoti a vystupoval s balančním žebříkem. Zúčastnil se řady workshopů, natočil několik krátkých filmů, reklam a účinkoval na festivalech doma i v zahraničí.

O MARKU ZELINKOVI ČTĚTE ZDE>>

V StarDance se s partnerkou Marií Doležalovou od ostatních párů odlišovali nejenom choreografií tanců, ale též oděvem. Byl výstřední, někdy až směšný. Měsíce náročných tréninků se vyplatily. Diváci je svým hlasováním vynesli na první příčku.

Kromě toho se do sebe zamilovali a vytvořili sympatický milenecký pár. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

 

 

Články o celebritě

Láska ve StarDance: Jiskření nepřehlédne slepý, on je však ženatý Láska ve StarDance: Jiskření nepřehlédne slepý, on je však ženatý Upřené pohledy, nesmělé úsměvy, doteky, kdy jen to jde. Mezi Darijou Pavlovičovou a tanečníkem Domin... číst článek
Porotci StarDance Genzer a Drexler: Ukázali svůj vztah Porotci StarDance Genzer a Drexler: Ukázali svůj vztah Je už téměř pravidlem, že to nejsou pouze zážitky a zkušenosti, co si ze soutěže StarDance její účas... číst článek
Nejsilnější momenty šestého kola StarDance:  Křupnutí v Adamczykové i plačící dcery Kubelkové Nejsilnější momenty šestého kola StarDance: Křupnutí v Adamczykové i plačící dcery Kubelkové Šesté kolo, kde se taneční páry předvedly jako hvězdy stříbrného plátna, bylo opět plné překvapení. ... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Josef Rarach
Josef Rarach
zobrazit profil Daniel Dangl
Daniel Dangl
zobrazit profil Lucie Hořčičková
Lucie Hořčičková
zobrazit profil Marcela Karleszová
Marcela Karleszová
zobrazit profil Marek Dědík
Marek Dědík
zobrazit profil Michal Klenecký
Michal Klenecký
zobrazit profil Ivan Kotmel
Ivan Kotmel
zobrazit profil Adéla Šeďová
Adéla Šeďová