Marek Zelinka

Místo narození: Praha
Profese: tanečník, choreograf, herec

Související celebrity

Životopis

Tanečník a choreograf Marek Zelinka se proslavil vítězstvím v sedmé řadě StarDance 2015, a to s herečkou Marií Doleželovou, která mu v srpnu 2018 porodila dceru a v březnu 2020 syna.

Pražský rodák Marek Zelinka se po dokončení studia fyzioterapie přihlásil na pražskou AMU a to na katedru pantomimy. Hrál v představení Posedlí hrou, v rámci AMU se podílel na několika představeních (Balanc, Kabaret Marceau) a také zde začal spolupracovat s Martinem Talagou na jejich prvním projektu Žízně.

MAREK ZELINKA TO SCHYTAL OD FRANTIŠKY

Poté Marek Zelinka hrál v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu, dále v představení Loni v Marienbadu, v taneční grotesce Godoti a vystupoval s balančním žebříkem. Zúčastnil se řady workshopů, natočil několik krátkých filmů, reklam a účinkoval na festivalech doma i v zahraničí.

O MARKU ZELINKOVI ČTĚTE ZDE>>

V StarDance se s partnerkou Marií Doležalovou od ostatních párů odlišovali nejenom choreografií tanců, ale též oděvem. Byl výstřední, někdy až směšný. Měsíce náročných tréninků se vyplatily. Diváci je svým hlasováním vynesli na první příčku.

Kromě toho se do sebe zamilovali a vytvořili sympatický milenecký pár. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

 

 

Články o celebritě

PŘEHLEDNĚ: Všichni vítězové StarDance ...když hvězdy tančí od první řady v roce 2006 PŘEHLEDNĚ: Všichni vítězové StarDance ...když hvězdy tančí od první řady v roce 2006 V jedenácti řadách StarDance tančilo 98 mediálně známých osobností. Ve finálových kolech soutěže vál... číst článek
Dvojnásobná máma Doležalová alias Saša z Comebacku: Po svátcích se „totálně složila“! Dvojnásobná máma Doležalová alias Saša z Comebacku: Po svátcích se „totálně složila“! O tom, že mateřství není žádný med, ví svoje i herečka Marie Doležalová (35). Snaha skloubit péči o ... číst článek
Zapomenuté 7. výročí Doležalové a Zelinky: Jak vznikla jejich láska ze StarDance?! Zapomenuté 7. výročí Doležalové a Zelinky: Jak vznikla jejich láska ze StarDance?! Účinkování herečky Marie Doležalové (35) v oblíbeném pořadu StarDance v roce 2015 jí docela změnilo ... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Marek Dědík
Marek Dědík
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Jiří Srnec
Jiří Srnec
zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová
zobrazit profil Michaela Hořejší
Michaela Hořejší
zobrazit profil Jakub Klimo
Jakub Klimo
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein