Marek Zelinka

Místo narození: Praha
Profese: tanečník, choreograf, herec

Související celebrity

Životopis

Tanečník a choreograf Marek Zelinka se proslavil vítězstvím v sedmé řadě StarDance 2015, a to s herečkou Marií Doleželovou, která mu v srpnu 2018 porodila dceru a v březnu 2020 syna.

Pražský rodák Marek Zelinka se po dokončení studia fyzioterapie přihlásil na pražskou AMU a to na katedru pantomimy. Hrál v představení Posedlí hrou, v rámci AMU se podílel na několika představeních (Balanc, Kabaret Marceau) a také zde začal spolupracovat s Martinem Talagou na jejich prvním projektu Žízně.

MAREK ZELINKA TO SCHYTAL OD FRANTIŠKY

Poté Marek Zelinka hrál v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu, dále v představení Loni v Marienbadu, v taneční grotesce Godoti a vystupoval s balančním žebříkem. Zúčastnil se řady workshopů, natočil několik krátkých filmů, reklam a účinkoval na festivalech doma i v zahraničí.

O MARKU ZELINKOVI ČTĚTE ZDE>>

V StarDance se s partnerkou Marií Doležalovou od ostatních párů odlišovali nejenom choreografií tanců, ale též oděvem. Byl výstřední, někdy až směšný. Měsíce náročných tréninků se vyplatily. Diváci je svým hlasováním vynesli na první příčku.

Kromě toho se do sebe zamilovali a vytvořili sympatický milenecký pár. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

 

 

Články o celebritě

Zásadní okamžiky 6. kola StarDance: Mirai s kocovinou, Chlopčík s covidem a Eben si rýpl do Slavíka! Zásadní okamžiky 6. kola StarDance: Mirai s kocovinou, Chlopčík s covidem a Eben si rýpl do Slavíka! V šestém díle se o další postup mezi sebou utkalo zbylých šest tanečních párů. Jejich „zbraněmi“ ten... číst článek
Další podivnost ve StarDance: Proč Babčáková chyběla v publiku? Mlčí ČT i hygiena! Další podivnost ve StarDance: Proč Babčáková chyběla v publiku? Mlčí ČT i hygiena! Mlžení ve StarDance pokračuje! Natvrdo vyřazená Simona Babčáková (48) se v sobotu neobjevila ani v p... číst článek
Tanečník tenistky Hlaváčkové Michal Necpál: Dál zaskakuje brácha! Tanečník tenistky Hlaváčkové Michal Necpál: Dál zaskakuje brácha! Bez svého nemocného tanečníka se tenistka Andrea Sestini Hlaváčková (35) bude muset obejít minimálně... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Vladimír Jiránek
Vladimír Jiránek
zobrazit profil Roman Pomajbo
Roman Pomajbo
zobrazit profil Dagmar Kludská
Dagmar Kludská
zobrazit profil David Moješčík
David Moješčík
zobrazit profil Lucie Hunčárová
Lucie Hunčárová
zobrazit profil Marie Míková
Marie Míková
zobrazit profil Andrea Opavská
Andrea Opavská
zobrazit profil Adéla Šeďová
Adéla Šeďová