Marek Zelinka

Místo narození: Praha
Profese: tanečník, choreograf, herec

Související celebrity

Životopis

Tanečník a choreograf Marek Zelinka se proslavil vítězstvím v sedmé řadě StarDance 2015, a to s herečkou Marií Doleželovou, která mu v srpnu 2018 porodila dceru a v březnu 2020 syna.

Pražský rodák Marek Zelinka se po dokončení studia fyzioterapie přihlásil na pražskou AMU a to na katedru pantomimy. Hrál v představení Posedlí hrou, v rámci AMU se podílel na několika představeních (Balanc, Kabaret Marceau) a také zde začal spolupracovat s Martinem Talagou na jejich prvním projektu Žízně.

MAREK ZELINKA TO SCHYTAL OD FRANTIŠKY

Poté Marek Zelinka hrál v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu, dále v představení Loni v Marienbadu, v taneční grotesce Godoti a vystupoval s balančním žebříkem. Zúčastnil se řady workshopů, natočil několik krátkých filmů, reklam a účinkoval na festivalech doma i v zahraničí.

O MARKU ZELINKOVI ČTĚTE ZDE>>

V StarDance se s partnerkou Marií Doležalovou od ostatních párů odlišovali nejenom choreografií tanců, ale též oděvem. Byl výstřední, někdy až směšný. Měsíce náročných tréninků se vyplatily. Diváci je svým hlasováním vynesli na první příčku.

Kromě toho se do sebe zamilovali a vytvořili sympatický milenecký pár. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

 

 

Články o celebritě

Matky Doležalová a Hanychová vzpomínají s dětmi na mládí: Jedna na hřišti, druhá na diskotéce! Matky Doležalová a Hanychová vzpomínají s dětmi na mládí: Jedna na hřišti, druhá na diskotéce! Není matka jako matka. Sociální sítě mají ale to kouzlo, že se zde občas úplnou náhodou sejdou podob... číst článek
StarDance pokračuje: Seznamte se se soutěžícími! Jaké uvidíte páry? StarDance pokračuje: Seznamte se se soutěžícími! Jaké uvidíte páry? I přes koronavirovou epidemii se na podzim 2021 začala úspěšná show České televize StarDance ...když... číst článek
Godla hvězdou StarDance! Dalších 9 slavných soutěžících uvnitř! Godla hvězdou StarDance! Dalších 9 slavných soutěžících uvnitř! Půl roku života budou svá těla ohýbat v rytmu tance, lepit si krvavé puchýře a soutěžit v nejsledova... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Michaela Hořejší
Michaela Hořejší
zobrazit profil Bohumil Fencl
Bohumil Fencl
zobrazit profil Václav Masaryk
Václav Masaryk
zobrazit profil Milan Ležák
Milan Ležák
zobrazit profil Bořek Šípek
Bořek Šípek
zobrazit profil Jarmila Kůrová Manšingrová
Jarmila Kůrová Manšingrová
zobrazit profil Yemi Akinyemi
Yemi Akinyemi