Marek Hrstka

Místo narození: Mělník
Profese: tanečník a lektor

Související celebrity

Životopis

Tanečník Marek Hrstka, lektor a autor projektu Hýbeme dětmi, se roku 2016 stal poprvé soutěžícím v úspěšné show České televize StarDance…když hvězdy tančí.

S tancem začal Marek Hrstka (narozen 1989) v tělocvičně v rodném Mělníku, kde později vytvořil první kroužek svého projektu Hýbeme dětmi. Po maturitě (roku 2009) potkal taneční partnerku Veroniku Flaškovou, s níž se mnohé naučili, což zúročili v řadě soutěží. Poté, co tanečnice dostudovala v Českých Budějovicích, se přestěhovali do Prahy. Zde dostali příležitost v tanečním klubu Maestro, kde trénovali a zároveň učili jako lektoři. A právě zde Marek Hrstka získal první zkušenosti s projektem PRO-AM, kde poté trenérsky vedl pět dam k jejich tanečním snům a stal se tři krát po sobě nejlepším tanečním partnerem PRO-AM. Se skvělou Míšou Malinovou, nejlepší partnerkou v tomto projektu, vytvořil řadu úspěšných show.

Kariéra s tanečnicí Veronikou Flaškovou nebyla tak strmá, jak by si jistě oba dva přáli. V letech 2009 až 2013 na mistrovství vždy skončili mezi čtyřiadvaceti nejlepšími páry a nedařilo se prorazit dále. Závodně tančí od ledna 2000.

Jejich trenéři však nad nimi hůl nezlomili. Byli to mj. Jaroslav Kuneš, který v prvním ročníku StarDance tančil s herečkou Mahulenou Bočanovou, či Ján Kliment, jenž v třetím pokračování úspěšné soutěže České televize vedl Zuzanu Norisovou. A výsledky se dostavily. Roku 2014 se Marek Hrstka se svou partnerkou poprvé probojovali do semifinále a následně v roce 2015 v pražské Lucerně dokonce až do finále Mistrovství České republiky v latinsko-amerických tancích.

Kromě projektu Hýbeme dětmi, jež se z Mělníka rozšířil po celé Praze, je Marek Hrstka též spoluzakladatelem tanečních Workshopů.

Tanečníkem a zároveň choreografem ve StarDance se Marek Hrstka stal poprvé roku 2016. S výběrem partnerky, tady zpěvačky Anny K., byl spokojen. „Přijala svou roli jako pokorná žákyně a v tom je její velké plus, proto bude výborná tanečnice,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi ještě před zahájením přímých přenosů soutěže.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Daniel Bezoušek
Daniel Bezoušek
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Martin Bidař
Martin Bidař
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Michal Mládek
Michal Mládek
zobrazit profil Jaroslava Pauchová
Jaroslava Pauchová
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
zobrazit profil Tereza Cinková
Tereza Cinková