Anna K. | Celebwiki.cz

Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Překvapení pro Slováčkovou bojující s rakovinou: Další záchrana života! Překvapení pro Slováčkovou bojující s rakovinou: Další záchrana života! Je jí teprve 24 let, přesto se zpěvačka a herečka Anička Slováčková musela podívat zpříma do očí… číst článek
Slováček, Anna K., Janů a další: To jsou jejich pravá jména! Slováček, Anna K., Janů a další: To jsou jejich pravá jména! Na scéně působí už mnoho let a málokoho by napadlo, že jejich jména vlastně nejsou jejich pravá jména!… číst článek
Král StarDance Dvořák změnil vzhled! Krásky nikoliv Král StarDance Dvořák změnil vzhled! Krásky nikoliv Dvaapadesátiletý vítěz deváté řady StarDance překvapil svou novou image. Sličný doprovod si ovšem… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Iva Bittová
Iva Bittová
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková