Anna K.

Datum narození: 4. 1. 1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Konec plastů v peněženkách: Občanka i řidičák v mobilu Konec plastů v peněženkách: Občanka i řidičák v mobilu Po platebních kartách se do mobilu přesune také občanka i řidičák. Vicepremiér pro digitalizaci Ivan... číst článek
Vincent, syn Žilkové (61): Líbačka se známou herečkou Vincent, syn Žilkové (61): Líbačka se známou herečkou Oba na vyhlášení ankety Českého slavíka přišli »single«, tedy bez partnerů, z večírku už ale odcháze... číst článek
Trapasy i top momenty Slavíků: Krausův podivný vtip, ňadro Farne, Řezník a Landa s opeřencem Trapasy i top momenty Slavíků: Krausův podivný vtip, ňadro Farne, Řezník a Landa s opeřencem Český slavík je každoroční anketa popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin, organizovaná od rok... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Aleš  Brichta
Aleš Brichta
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)