Anna K. | Celebwiki.cz

Anna K.

Datum narození: 4. 1. 1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Ulice Lídy Baarové nebo Adiny Mandlové: Deset ulic v Praze pojmenují po prvorepublikových hercích Ulice Lídy Baarové nebo Adiny Mandlové: Deset ulic v Praze pojmenují po prvorepublikových hercích Hlavní město pojmenuje nové ulice v Hlubočepích po deseti prvorepublikových hercích, například podle... číst článek
Dojatá Anna K. zalovila v archivu: Dojemný snímek ovlivnil celý její život! Dojatá Anna K. zalovila v archivu: Dojemný snímek ovlivnil celý její život! Jako osmiletá už hrála v Divadle Semafor pod vedením Jiřího Suchého (88). Nedávný dokument na ČT o d... číst článek
Dcera nejbohatšího Čecha: Nemůžu přijít za rodiči, ať mi dají peníze Dcera nejbohatšího Čecha: Nemůžu přijít za rodiči, ať mi dají peníze Třiadvacetiletá Anna Kellnerová má sice tátu miliardáře, přesto si o peníze doma neříká. Proč?... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil George Michael
George Michael