Anna K. | Celebwiki.cz

Anna K.

Datum narození: 4. 1. 1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Ewa Farna se nečekaně odhalila: Co vyklouzlo z růžových šatů? Ewa Farna se nečekaně odhalila: Co vyklouzlo z růžových šatů? Zpěvačka Ewa Farna (26) sice na sociálních sítích obvykle působí jako světice, která na koncerty cho... číst článek
Zapálená hospodářka Tamara Klusová: Po slepicích pro Tomáše kuje další pikle! Zapálená hospodářka Tamara Klusová: Po slepicích pro Tomáše kuje další pikle! Manželé Klusovi se snaží neustále zlepšovat svět – a je to od nich rozhodně chvályhodné. Poté, co si... číst článek
Ulice Lídy Baarové nebo Adiny Mandlové: Deset ulic v Praze pojmenují po prvorepublikových hercích Ulice Lídy Baarové nebo Adiny Mandlové: Deset ulic v Praze pojmenují po prvorepublikových hercích Hlavní město pojmenuje nové ulice v Hlubočepích po deseti prvorepublikových hercích, například podle... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Tena Elefteriadu
Tena Elefteriadu