Anna K. | Celebwiki.cz

Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Král StarDance Dvořák změnil vzhled! Krásky nikoliv Král StarDance Dvořák změnil vzhled! Krásky nikoliv Dvaapadesátiletý vítěz deváté řady StarDance překvapil svou novou image. Sličný doprovod si ovšem… číst článek
Lásky, nevěry a žárlivost ve StarDance: Podívejte se, komu soutěž obrátila život naruby Lásky, nevěry a žárlivost ve StarDance: Podívejte se, komu soutěž obrátila život naruby V sobotu večer odstartovala jubilejní desátá řada taneční soutěže StarDance. V minulých ročnících… číst článek
PŘEHLEDNĚ: Co se dělo den po smrti Gotta (†80)? Vdova se ozvala z azylu, dcera se zhroutila PŘEHLEDNĚ: Co se dělo den po smrti Gotta (†80)? Vdova se ozvala z azylu, dcera se zhroutila Celé Česko pláče nad smrtí legendárního zpěváka a mnohonásobného Slavíka Karla Gotta (†80). Dění… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Zorka Kohoutová
Zorka Kohoutová
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner