Anna K.

Datum narození: 4. 1. 1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Porotce z Peče celá země Josef Maršálek (39): Pro cukrařinu jsem se narodil! Porotce z Peče celá země Josef Maršálek (39): Pro cukrařinu jsem se narodil!  Do podvědomí lidí se dostal coby porotce kulinářské soutěže Peče celá země, jejíž pokračování vysíl... číst článek
Zpěvačka Anna K. ukázala tatínka zamlada! Byl frajer, že jo? Zpěvačka Anna K. ukázala tatínka zamlada! Byl frajer, že jo? První duben je ve znamení aprílových žertíků, ale pro Annu K. je tento den spíše smutnou záležitostí... číst článek
Krásná dcera Munzarové a Dvořáka Anna (20) poprvé bez rodičů! Na Batmana dorazila s vlasáčem Krásná dcera Munzarové a Dvořáka Anna (20) poprvé bez rodičů! Na Batmana dorazila s vlasáčem Dcera exmanželů Báry Munzarové (50) a Jiřího Dvořáka (55) přišla poprvé v jiném doprovodu než rodičo... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Martina Pártlová
Martina Pártlová
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley