Michal Padevět | Celebwiki.cz

Michal Padevět

Datum narození: 29. 8. 1981
Místo narození: Družec, okres Kladno
Profese: tanečník a učitel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Tanečník Michal Padevěd se v roce 2016 poprvé stal jedním ze soutěžících v StarDance České televize. Hlásil se již opakovaně, ale neuspěl. Zúčastnit se této show byl jeho sen.

S tancem začal Michal Padevět v podstatě náhodou. V tanečních se seznámil s dívkou, která již tančila. Spolu šli do dalšího kurzu a pak začal tančit za Kladno. Později přestoupil do STK Praha. 

Původně měl být z Michala Padevěta hudebník. Hrál na klavír a na trumpetu a v 9. třídě úspěšně složil přijímací zkoušky na konzervatoř. Trumpeta mu však nebyla souzena, ze zdravotních důvodů na ni musel přestat hrát, a tak školu opustil.

Michal Padevět učí na 7. základní škole v Kladně, kde i žije. Jeho náplní práce jsou veškeré sporty na prvním stupni. Kromě toho vede kroužek florbalu, který je zapojený do kladenské florbalové ligy.

Ve StarDance mu byla jako partnerka přisouzena herečka Jana Plodková. Podle jeho mínění je velmi talentovaná tanečnice. Prý by se klidně mohla tancem živit. Ráda se i zapojuje do stavění choreografií. Z dalších párů ve StarDance, s nimiž se v soutěži potkal, se mu líbí dvojice, v níž je herec Zdeněk Piškula. Do taneční show České televize se Michal Padevět roku 2016 hlásil již počtvrté. V konkurzu předvedl ča-ču, a vyšlo to. V té chvíli si prý uvědomil, že to byl jeho sen.

Taneční partner okouzlující Jany Plodkové je zadaný. Od 5. července 2015 je zasnoubený s přítelkyní Domí Somolovou. Jeho největším koníčkem je samozřejmě tanec. „S tancem jsem v podstatě strávil už více než půlku života. Znamená pro mě tvoření krásného pohybu těla na ještě krásnější hudbu. Díky tanci mohu divákům předat emoce, cit, náladu. Znamená pro mě jistým způsobem komunikaci v páru,“ řekl Michal Padevět v rozhovoru pro Českou televizi.

 

Články o celebritě

StarDance opět jedničkou sobotního večera! Tanec baví víc než trapné převleky v Tváři StarDance opět jedničkou sobotního večera! Tanec baví víc než trapné převleky v Tváři Taneční show StarDance si udržela prvenství ve sledovanosti v sobotu večer. Zatímco tanec přilákal k... číst článek
O tanec už tu vůbec nejde, hodnotí tanečník! Lidé se řežou kvůli StarDance. Vidlemi přehazují Písařovicovou a Mišíka O tanec už tu vůbec nejde, hodnotí tanečník! Lidé se řežou kvůli StarDance. Vidlemi přehazují Písařovicovou a Mišíka Nejenom co divák, to názor, ale co český divák StarDance, to expert tu na klasické, tu na latinsko-a... číst článek
Vyzáblá Šinkorová ve StarDance zhubla 3 kg: Myslela jsem, že to bude víc! Vyzáblá Šinkorová ve StarDance zhubla 3 kg: Myslela jsem, že to bude víc! Tři měsíce tvrdých a vyčerpávajících tréninků na taneční soutěž StarDance jsou na letošních účastníc... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Štěpán Vrána
Štěpán Vrána
zobrazit profil Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler