Dominik Vodička | Celebwiki.cz

Dominik Vodička

Profese: tanečník

Související celebrity

Životopis

Tanečník Dominik Vodička, od roku 2017 sólista Pražského komorního baletu, přijal v roce 2019 nabídku České televize účastnit se soutěže StarDance.

Absolvoval Taneční centrum Praha. Během studií Dominik Vodička působil ve školních souborech TCP Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Představil se např. v choreografiích Attily Egerháziho, Samuela Delvauxe či Kevina Durwaela. Pravidelně se účastnil Mezinárodních týdnů tance v Praze.

DOMINIK VODIČKA PO BOKU VERONIKY KUBAŘOVÉ

Na svém kontě má Dominik Vodička (narozen 1966) mj. čtyři tituly vicemistra v latinskoamerických a standardních tancích. V letech 2011 a 2016 se účastnil Mistrovství světa v latinskoamerických tancích.

Roku 2003 se Dominik Vodička stal členem Českého svazu tanečního sportu a roku 2013 též Národního týmu a centra mládeže sportovního tance.

V červenci 2017 Dominik Vodička coby stálý člen posílil Pražský komorní balet, kde jej diváci mohli vidět v choreografiích Svět Sedmikrásek, Prolínání Rekviem za nekonečno, Chvilka POEzie, Mysterium času, Černé zrcadlo, Z mého života, Holoubek nebo Po zarostlém chodníčku.

Na jaře 2019 Dominik Vodička přijal nabídku České televize účastnit se jubilejního desátého ročníku úspěšné a diváky oblíbené soutěže StarDance …když hvězdy tančí.

V říjnu 2019 Dominik Vodička získal Cenu Thálie za roli Muže v Kytici, kterou pro Pražský komorní balet nastudoval choreograf Petr Zuska.

 

Články o celebritě

Vítězka StarDance Veronika Kubařová: Přivede k tanci i manžela! Vítězka StarDance Veronika Kubařová: Přivede k tanci i manžela! StarDance jí změnila život. Vítězka Veronika Khek Kubařová (32) se do tancování zamilovala naplno… číst článek
Krásná tanečnice Otáhalová měla maturák! Kdo z kolegů ze StarDance dorazil? Krásná tanečnice Otáhalová měla maturák! Kdo z kolegů ze StarDance dorazil? Půvabná tanečnice Natálie Otáhalová (19), která se proslavila účinkováním v populární show StarDance… číst článek
 Vítězka StarDance Veronika Kubařová: Narostlo jí bříško! Že by...? Vítězka StarDance Veronika Kubařová: Narostlo jí bříško! Že by...? Zradily ji příliš úzké šaty! Veronika Khek Kubařová (32), která si vytancovala zlato ve StarDance,… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Monika Asterová
Monika Asterová
zobrazit profil Géza Röhrig
Géza Röhrig
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Jan Řeháček
Jan Řeháček
zobrazit profil Ivan Martin Jirous
Ivan Martin Jirous
zobrazit profil Petr Poledňák
Petr Poledňák
zobrazit profil Adriana Mašková
Adriana Mašková
zobrazit profil Milan Ležák
Milan Ležák
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít