Dominik Vodička

Profese: tanečník

Související celebrity

Životopis

Tanečník Dominik Vodička, od roku 2017 sólista Pražského komorního baletu, přijal v roce 2019 svou první nabídku ČT účastnit se soutěže StarDance. A stanul na stupni vítězů.

Absolvoval Taneční centrum Praha. Během studií Dominik Vodička působil ve školních souborech TCP Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Představil se např. v choreografiích Attily Egerháziho, Samuela Delvauxe či Kevina Durwaela. Pravidelně se účastnil Mezinárodních týdnů tance v Praze.

DOMINIK VODIČKA PO BOKU VERONIKY KUBAŘOVÉ

Na svém kontě má Dominik Vodička (narozen 1966) mj. čtyři tituly vicemistra v latinskoamerických a standardních tancích. V letech 2011 a 2016 se účastnil Mistrovství světa v latinskoamerických tancích.

Roku 2003 se Dominik Vodička stal členem Českého svazu tanečního sportu a roku 2013 též Národního týmu a centra mládeže sportovního tance.

V červenci 2017 Dominik Vodička coby stálý člen posílil Pražský komorní balet, kde jej diváci mohli vidět v choreografiích Svět Sedmikrásek, Prolínání Rekviem za nekonečno, Chvilka POEzie, Mysterium času, Černé zrcadlo, Z mého života, Holoubek nebo Po zarostlém chodníčku.

Na jaře 2019 Dominik Vodička přijal nabídku České televize účastnit se jubilejního desátého ročníku úspěšné a diváky oblíbené soutěže StarDance …když hvězdy tančí. S herečkou Veronikou Khek Kubařovou zvítězili.

V říjnu 2019 Dominik Vodička získal Cenu Thálie za roli Muže v Kytici, kterou pro Pražský komorní balet nastudoval choreograf Petr Zuska.

V roce 2021 se další partnerkou Dominika Vodičky ve StarDance stala zpěvačka Tereza Černochová.

 

Články o celebritě

Tereza Černochová si tanečního partnera do StarDance vysnila! A vyšlo to? Tereza Černochová si tanečního partnera do StarDance vysnila! A vyšlo to? StarDance neotálí a postupně fanouškům odhaluje taneční dvojice - nyní již šestou z nich. Tu utvoří ... číst článek
Tenistka Sestini Hlaváčková podědila tanečníka po Arichtevě! Inspiruje se a ukáže pozadí? Tenistka Sestini Hlaváčková podědila tanečníka po Arichtevě! Inspiruje se a ukáže pozadí? Pátý pár ve StarDance už je na světě! Opět se diváci mohou těšit na tanečníka Michala Necpála (34), ... číst článek
Vítězové StarDance Kubařová a Vodička: Opět spolu! Vítězové StarDance Kubařová a Vodička: Opět spolu! Už jsou zase spolu! Místo, aby tanečník Dominik Vodička (25) piloval kroky do nové řady StarDance, v... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Iva Havránková
Iva Havránková
zobrazit profil Jarmila Kůrová Manšingrová
Jarmila Kůrová Manšingrová
zobrazit profil Osmany Laffita
Osmany Laffita
zobrazit profil Mirjam Müller Landa
Mirjam Müller Landa
zobrazit profil Eliška Podzimková
Eliška Podzimková
zobrazit profil Bořek Šípek
Bořek Šípek
zobrazit profil Lucie Hunčárová
Lucie Hunčárová
zobrazit profil Ivan Martin Jirous
Ivan Martin Jirous