Dominik Vodička

Profese: tanečník

Související celebrity

Životopis

Tanečník Dominik Vodička, od roku 2017 sólista Pražského komorního baletu, přijal v roce 2019 svou první nabídku ČT účastnit se soutěže StarDance. A stanul na stupni vítězů.

Absolvoval Taneční centrum Praha. Během studií Dominik Vodička působil ve školních souborech TCP Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Představil se např. v choreografiích Attily Egerháziho, Samuela Delvauxe či Kevina Durwaela. Pravidelně se účastnil Mezinárodních týdnů tance v Praze.

DOMINIK VODIČKA PO BOKU VERONIKY KUBAŘOVÉ

Na svém kontě má Dominik Vodička (narozen 1966) mj. čtyři tituly vicemistra v latinskoamerických a standardních tancích. V letech 2011 a 2016 se účastnil Mistrovství světa v latinskoamerických tancích.

Roku 2003 se Dominik Vodička stal členem Českého svazu tanečního sportu a roku 2013 též Národního týmu a centra mládeže sportovního tance.

V červenci 2017 Dominik Vodička coby stálý člen posílil Pražský komorní balet, kde jej diváci mohli vidět v choreografiích Svět Sedmikrásek, Prolínání Rekviem za nekonečno, Chvilka POEzie, Mysterium času, Černé zrcadlo, Z mého života, Holoubek nebo Po zarostlém chodníčku.

Na jaře 2019 Dominik Vodička přijal nabídku České televize účastnit se jubilejního desátého ročníku úspěšné a diváky oblíbené soutěže StarDance …když hvězdy tančí. S herečkou Veronikou Khek Kubařovou zvítězili.

V říjnu 2019 Dominik Vodička získal Cenu Thálie za roli Muže v Kytici, kterou pro Pražský komorní balet nastudoval choreograf Petr Zuska.

V roce 2021 se další partnerkou Dominika Vodičky ve StarDance stala zpěvačka Tereza Černochová.

 

Články o celebritě

StarDance pokračuje: Seznamte se se soutěžícími! Jaké uvidíte páry? StarDance pokračuje: Seznamte se se soutěžícími! Jaké uvidíte páry? I přes koronavirovou epidemii se na podzim 2021 chystá úspěšná show České televize StarDance ...když... číst článek
Godla hvězdou StarDance! Dalších 9 slavných soutěžících uvnitř! Godla hvězdou StarDance! Dalších 9 slavných soutěžících uvnitř! Půl roku života budou svá těla ohýbat v rytmu tance, lepit si krvavé puchýře a soutěžit v nejsledova... číst článek
A je to venku! Kompletní sestava StarDance odtajněna A je to venku! Kompletní sestava StarDance odtajněna Jeden z nejslavnějších pohádkových princů, farářka, tenistka, krasobruslař, známí herci i hvězdy pop... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil František Ringo Čech
František Ringo Čech
zobrazit profil Jonáš Ledecký
Jonáš Ledecký
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil Marek Dědík
Marek Dědík
zobrazit profil Milan Ležák
Milan Ležák
zobrazit profil Eliška Grabcová
Eliška Grabcová
zobrazit profil Veronika Lišková
Veronika Lišková