Dominik Vodička

Profese: tanečník

Související celebrity

Životopis

Tanečník Dominik Vodička, od roku 2017 sólista Pražského komorního baletu, přijal v roce 2019 svou první nabídku ČT účastnit se soutěže StarDance. A stanul na stupni vítězů.

Absolvoval Taneční centrum Praha. Během studií Dominik Vodička působil ve školních souborech TCP Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Představil se např. v choreografiích Attily Egerháziho, Samuela Delvauxe či Kevina Durwaela. Pravidelně se účastnil Mezinárodních týdnů tance v Praze.

DOMINIK VODIČKA PO BOKU VERONIKY KUBAŘOVÉ

Na svém kontě má Dominik Vodička (narozen 1966) mj. čtyři tituly vicemistra v latinskoamerických a standardních tancích. V letech 2011 a 2016 se účastnil Mistrovství světa v latinskoamerických tancích.

Roku 2003 se Dominik Vodička stal členem Českého svazu tanečního sportu a roku 2013 též Národního týmu a centra mládeže sportovního tance.

V červenci 2017 Dominik Vodička coby stálý člen posílil Pražský komorní balet, kde jej diváci mohli vidět v choreografiích Svět Sedmikrásek, Prolínání Rekviem za nekonečno, Chvilka POEzie, Mysterium času, Černé zrcadlo, Z mého života, Holoubek nebo Po zarostlém chodníčku.

Na jaře 2019 Dominik Vodička přijal nabídku České televize účastnit se jubilejního desátého ročníku úspěšné a diváky oblíbené soutěže StarDance …když hvězdy tančí. S herečkou Veronikou Khek Kubařovou zvítězili.

V říjnu 2019 Dominik Vodička získal Cenu Thálie za roli Muže v Kytici, kterou pro Pražský komorní balet nastudoval choreograf Petr Zuska.

V roce 2021 se další partnerkou Dominika Vodičky ve StarDance stala zpěvačka Tereza Černochová. Vypadli v osmém kole.

 

Články o celebritě

Přiznání zpěvačky Černochové: Dcera (7) zdědila taneční nadání! Kdo je její tatínek, ale tají Přiznání zpěvačky Černochové: Dcera (7) zdědila taneční nadání! Kdo je její tatínek, ale tají Kdo je tatínkem sedmileté Laury, si zpěvačka Tereza Černochová (38) nechává pro sebe, ale netají se ... číst článek
Babišův vzkaz z IKEMu: Jestli jste se těšili, moc se omlouvám Babišův vzkaz z IKEMu: Jestli jste se těšili, moc se omlouvám Expremiéra Andreje Babiše (67, ANO) zradilo zdraví a skončil v pražské klinice IKEM. Včera tak posla... číst článek
Vítěz StarDance Dominik Vodička: Ponížení a dril v taneční škole na Sibiři! Vítěz StarDance Dominik Vodička: Ponížení a dril v taneční škole na Sibiři! Vytančil si vítězství v soutěži StarDance. Oblíbený tanečník Dominika Vodička (26) si však zažil poř... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí
zobrazit profil Hanno Brühl
Hanno Brühl
zobrazit profil Galla Macků
Galla Macků
zobrazit profil Kristýna Coufalová
Kristýna Coufalová
zobrazit profil Emil Adamec
Emil Adamec
zobrazit profil Jiří Havelka
Jiří Havelka
zobrazit profil Veronika Lálová
Veronika Lálová