Jakub Mazůch

Jakub Mazůch

Datum narození: 25. 4. 1988
Místo narození: Ostrava
Profese: tanečník, lektor, choreograf
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jakub Mazůch v roce 2023 přijal svou první nabídku účastnit se soutěže České televize StarDance …když hvězdy tančí.

Již v šesti letech rodiče Jakuba Mazůche přihlásili do ostravského klubu Studio-Line. Soutěžnímu tanci se začal věnovat již dva roky nato. V kategorii dětí a juniorů tančil standardní (waltz, tango či quickstep) i latinskoamerické tance (cha-cha-cha, samba nebo jive). Později se specializoval pouze na latinsko-americkou složku.

Ve sbírce má Jakub Mazůch několik zlatých medailí z různých mistrovství ČR v latinskoamerických soutěží v kategorii juniorů, mládeže i dospělých. Byl také angažován do Národního divadla Moravskoslezského, kde tančil mj. v inscenacích Šakalí léta, Cabaret a Marquerite.

Během soutěžní dráhy Jakub Mazůch vystřídal čtyři taneční partnerky a vzdělával se ve třech tanečních školách.

Na podzim roku 2006 na čas ukončil svou soutěžní kariéru. V rámci roční pauzy se Jakub Mazůch věnoval i jiným tanečním stylům (showdance, balet, moderna či gymnastika). Začal se zajímat i o karibské a afrokubánské tance.

S taneční partnerkou Michaelou Gatěkovou se Jakub Mazůch rozhodl probojovat mezi světovou taneční špičku. To se jim podařilo na Světových hrách v kolumbijské Cali, kde obsadili druhou příčku nebo na Světových tanečních hrách v Taiwanu, odkud si přivezli zlato.

Kromě tance Jakub Mazůch se svou partnerkou namířili do světových výšin coby lektoři a choreografové. „Rád bych předával své taneční a umělecké zkušenosti a vášeň k tanci všem, co o to budou mít zájem,“ uvedl ve svém profilu.

V roce 2023 Jakub Mazůch neváhal přijmout nabídku České televize účastnit se show StarDance. Jeho partnerkou se v ní stala Eva Adamczyková.

 

Články o celebritě

Tvrdý režim tanečníků ze StarDance: Zákaz pro Hradilka! Tvrdý režim tanečníků ze StarDance: Zákaz pro Hradilka! S blížícím se finále StarDance jde do tuhého. Přestože je olympijský kajakář Vavřinec Hradilek (36) ... číst článek
StarDance očima experta aneb Jak to vidí Marek Dědík: Ostrá kritika poroty! Proč dává Drexler míň bodů kráskám? StarDance očima experta aneb Jak to vidí Marek Dědík: Ostrá kritika poroty! Proč dává Drexler míň bodů kráskám? Přestože ve StarDance nešel tentokrát nikdo z kola ven, známky se rozdávaly. Nad některými hodnocení... číst článek
Růžová SuperStar Mašková: Po StarDance zbořila Lucernu! Jako kdysi Zagorka Růžová SuperStar Mašková: Po StarDance zbořila Lucernu! Jako kdysi Zagorka Na StarDance seděl 18. listopadu tanečník Daniel Kecskeméti (27) v publiku sám. Jeho taneční partner... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Stodůlka
Pavel Stodůlka
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová
zobrazit profil Eliška Hynková
Eliška Hynková
zobrazit profil Charlie Cox
Charlie Cox
zobrazit profil Artur Štaidl
Artur Štaidl
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
zobrazit profil Lela Ceterová
Lela Ceterová