Jakub Mazůch

Datum narození: 25. 4. 1988
Místo narození: Ostrava
Profese: tanečník, lektor, choreograf
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jakub Mazůch v roce 2023 přijal svou první nabídku účastnit se soutěže České televize StarDance …když hvězdy tančí.

Již v šesti letech rodiče Jakuba Mazůche přihlásili do ostravského klubu Studio-Line. Soutěžnímu tanci se začal věnovat již dva roky nato. V kategorii dětí a juniorů tančil standardní (waltz, tango či quickstep) i latinskoamerické tance (cha-cha-cha, samba nebo jive). Později se specializoval pouze na latinsko-americkou složku.

Ve sbírce má Jakub Mazůch několik zlatých medailí z různých mistrovství ČR v latinskoamerických soutěží v kategorii juniorů, mládeže i dospělých. Byl také angažován do Národního divadla Moravskoslezského, kde tančil mj. v inscenacích Šakalí léta, Cabaret a Marquerite.

Během soutěžní dráhy Jakub Mazůch vystřídal čtyři taneční partnerky a vzdělával se ve třech tanečních školách.

Na podzim roku 2006 na čas ukončil svou soutěžní kariéru. V rámci roční pauzy se Jakub Mazůch věnoval i jiným tanečním stylům (showdance, balet, moderna či gymnastika). Začal se zajímat i o karibské a afrokubánské tance.

S taneční partnerkou Michaelou Gatěkovou se Jakub Mazůch rozhodl probojovat mezi světovou taneční špičku. To se jim podařilo na Světových hrách v kolumbijské Cali, kde obsadili druhou příčku nebo na Světových tanečních hrách v Taiwanu, odkud si přivezli zlato.

Kromě tance Jakub Mazůch se svou partnerkou namířili do světových výšin coby lektoři a choreografové. „Rád bych předával své taneční a umělecké zkušenosti a vášeň k tanci všem, co o to budou mít zájem,“ uvedl ve svém profilu.

V roce 2023 Jakub Mazůch neváhal přijmout nabídku České televize účastnit se show StarDance. Jeho partnerkou se v ní stala Eva Adamczyková. Skončili na druhém místě.

 

Články o celebritě

Hodnocení finále StarDance očima Marka Dědíka: Přecitlivělý Vodička, chybějící Kubelková a zklamání na závěr Hodnocení finále StarDance očima Marka Dědíka: Přecitlivělý Vodička, chybějící Kubelková a zklamání na závěr Jak řekl, tak se stalo! Profesionální tanečník Marek Dědík (40) znovu potvrdil, že má dobrý odhad. U... číst článek
StarDance je záhul: Nezmizel jen tuk, ale i svaly! Kdo shodil už 8 kilo? StarDance je záhul: Nezmizel jen tuk, ale i svaly! Kdo shodil už 8 kilo? Nikdo z nich si nedával žádné dietní cíle. Půlroční tréninky ale zásadně proměnily jejich těla. A to... číst článek
Z outsiderů královnou a králem parketu: Zlato ve StarDance získala Darija Pavlovičová! Z outsiderů královnou a králem parketu: Zlato ve StarDance získala Darija Pavlovičová! Dlouho očekáváné finále StarDance je za námi. Na parketu se předvedly opět všechny páry a nakonec do... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Přemysl Mališ
Přemysl Mališ
zobrazit profil Jaroslav Wykrent
Jaroslav Wykrent
zobrazit profil Michal Šalomoun
Michal Šalomoun
zobrazit profil Eva Varholíková-Rezešová
Eva Varholíková-Rezešová
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Svatopluk Havelka
Svatopluk Havelka